Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 594
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Felice serce Ty moje :serce: też mam taką nadzieję i wierzę, że tak będzie. Twoją i moją sympatię ucałuję :D. Pozdrów serdecznie Roberta od nas.
To był fajny, przyjemnie spędzony czas i na zawsze pozostanie w moim sercu. Ściskam bardzo mocno.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

dani888 pisze: 23 kwie 2021 19:13 Smerfetko , nigdy ni3 korzystałam z tego typu wyjazdów rehabilitacyjnych i nie wiem co i jak .
Mam nadzieję , że jeśli zajdzie taka potrzeba - pokierujesz mną a tymczasem pozdrawiam cieplutko ziomaleczko :serce: :kwiat: . Przed wyjazdem będę Ci życzyć udanego pobytu ;) .
aby skorzystać z tego ''turnusu rozrywkowego'' :o jak pisała Gienia to podstawa orzeczenie o niepełnosprawności jest konieczne no chyba ,że jako opiekun osoby niepełnosprawnej . Ze stopniem lekkim nie ma szans , umiarkowanym jak rozdzielą dzieciom z niepełnosprawnością i osobom ze znacznym. Niewiele kasy zostaje dla innych przynajmniej u nas w PCPR.Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5071
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: zbigniew165 »

Gienia w Flisaku w Sarbinowie rezerwujesz bezpośrednio w recepcji i korzystasz z całego programu, który jest tam oferowany.
Była tam moja znajoma i rezerwowała be żadnych pośredników. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: GIENIA »

O to właśnie Zbyszku pytałam :) bo często bywa tak , ze program KO zapewnia organizator dla " swoich " , a nie ośrodek ....

Sztani chyba nie do końca zrozumiałeś o co pytałam Irenae ... :? nigdzie nie pytałam , jak piszesz , jak dostać się na .. " turnus rozrywkowy " :oops: , ale o program rozrywkowy we Flisaku ... moze przeczytaj jeszcze raz moją wymiane zdań z Irenae :?
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 594
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Zbigniew jak wspomniałam wcześniej Flisak nie ma wolnych miejsc w okresie letnim, ponieważ są już zarezerwowane. Najbliższy wolny termin jakim dysponują to listopad. Chcąc jechać do nich latem skorzystam z usług pośrednika.

Gienia w czerwcu przekonam się jak jest i co oferują na własnej skórze :lol: na pewno zdam relacje. Pozdrawiam i życzę miłej soboty :) ;) :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: GIENIA »

Smerfetko :kwiat: czekam na opinię :)
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: irenae »

Jeszcze chce napisać kilka słów na temat rezerwacji miejsca w popularnych i dobrych ośrodkach.
Byłam już kilka razy wraz z mężem. W niektórych ośrodkach cieszących się dobrą renomom trzeba robić rezerwacje 2 lata wcześniej . Jeszcze jedno jesli, ośrodek nie ma miejsc to pośrednik na pewno też nie ma, jedyne co to może Ci pośrednik zasugerować w to miejsce inny ośrodek.

Pozdrawiam trzymacie się cieplutko mimo tak zimnej wiosny. IE :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Felice »

Może być tak, że pośrednik ma miejsca, a ośrodek nie. Oni maja zapewniona określoną w umowie ilość miejsc i dopóki ich nie sprzedadzą, są w ich dyspozycji.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Dostałem już info o dofinansowaniu i już zaklepałem sobie ośrodek Sanvit w Iwoniczu w dn. 30,06-14,07 w cenie 2050 - dofinansowanie , sam w pokoju dwuosobowym po remoncie (tzn. płacę jak za dwójkę a mieszkam sam). Przedpłata 400,00 zł.

Zakres świadczeń dla osoby niepełnosprawnej w ramach turnusu rehabilitacyjnego:

14 noclegów,
całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) z możliwością wyboru oferowanych
w Sanatorium diet,
wizyta lekarska – badanie wstępne mające na celu określenie indywidualnego programu rehabilitacji,
rehabilitacja medyczna – 3 zabiegi dziennie (od poniedziałku do soboty – w przypadku świąt zabiegi podlegają przeplanowaniu na dni robocze) wg wskazań lekarza w zależności od aktualnego stanu zdrowia,
realizacja programu KO.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2559
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

Szczęśliwi o otrzymali dofinansowanie na turnusik :) :) :twisted:
Mnie się niestety nie udało :roll: :(
ODPOWIEDZ