Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

może rzeczywiście nie przeczytałem od A do Z . przepraszam Gieniu za zamieszanie :kwiat:
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 678
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

jan19557 pisze: 24 kwie 2021 22:20 Dostałem już info o dofinansowaniu i już zaklepałem sobie ośrodek Sanvit w Iwoniczu w dn. 30,06-14,07 w cenie 2050 - dofinansowanie , sam w pokoju dwuosobowym po remoncie (tzn. płacę jak za dwójkę a mieszkam sam). Przedpłata 400,00 zł.

Zakres świadczeń dla osoby niepełnosprawnej w ramach turnusu rehabilitacyjnego:

14 noclegów,
całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) z możliwością wyboru oferowanych
w Sanatorium diet,
wizyta lekarska – badanie wstępne mające na celu określenie indywidualnego programu rehabilitacji,
rehabilitacja medyczna – 3 zabiegi dziennie (od poniedziałku do soboty – w przypadku świąt zabiegi podlegają przeplanowaniu na dni robocze) wg wskazań lekarza w zależności od aktualnego stanu zdrowia,
realizacja programu KO.
Witaj Janie ,mam pytanie oile sie orietujesz ,jak sa rozpatrywane wnioski o dofinansowanie ,raz na rok ?,czy to kwartalnie?,dziekuje z gory za info.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Nie wiem jak u ciebie. Najlepiej zadzwoń do swojego PCPR-u i będziesz miał aktualne info . U mnie przebiega to w kolejności zgłoszeń. Pierwszeństwo mają w dzieci , później grupa I, II, i III. Swoje złożyłem pod koniec lutego a rozpatrywane było w środę i w piątek już dostałem pismo. Oczywiście wszystko w zależności od możliwości gminy tzn. funduszy jakie ma do dyspozycji twój PCPR. To nie są jakieś tajemnice i mają cię o tym poinformować jeśli zapytasz . Dofinansowanie przysługuje u mnie co 2 lata ale w ubiegłym roku z uwagi na małe zainteresowanie namawiano mnie do skorzystania ekstra nie tracąc okresu 2-letniego bo byłem w sanatorium w 2019. Teraz w ciągu miesiąca muszę złożyć wniosek w którym mam podać ośrodek i termin rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Polecam odwiedzić ciekawy temat forumowy, w którym dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniami o przyznawaniu dofinansowań do turnusów rehabilitacyjnych: viewtopic.php?f=13&t=18438 viewtopic.php?f=4&t=12961
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2560
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

u mnie trzeba złożyć zaraz 2 .01 i tak złożyłam, niestety dostałam odp odmowną, mam 2 gr :roll: byłam 4 lata temu i napisali, że dzieci i młodzież do 24 r.ż 1i 2 gr i kolejność zgłoszeń :? :shock:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Poprzednim razem też tak składałem ale teraz chyba mniej chętnych chociaż miałem wniosek nr. 201 a złożyłem dokładnie 17,02
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Ja składałam wniosek w pierwszych dniach stycznia ,dwa lata temu jak w połowie lutego byłam pytać w sprawie dofinansowania to powiedziano mi żeby się spieszyć bo już dużo wniosków złożonych więc teraz nie czekałam i zaraz po nowym roku składałam .
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 678
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Barbara ,zlozylas i jaki werdykt?,czy moze czekasz nadal?
:)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Otrzymałam dofinansowanie , miejscówka na turnus też już wybrana.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 678
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Gratulacje. I skutecznych zabiegow
ODPOWIEDZ