Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Skladałem i wniosek od lekarza(wypełniony) musiał być ,ksero orzeczenia . Stopień znaczny Druki wszędzie są takie same na turnusy ale czy wszędzie inaczej traktują wątpię . obieg dokumentów jest podobny. Dodam ,że przy stopniu znacznym lekarz rodzinny decyduje czy potrzebny opiekun na turnusie.
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: irenae »

Oczywiście że jest wymagany wniosek o stanie zdrowia.
Ja osobiście składałam 2 razy i zawsze wypisywał mi lekarz.
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanej i skutecznej rehabilitacji na turnusach.
IE. :serce:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Dodam, że nie ma czegoś takiego jak "wniosek o stanie zdrowia" :shock:
Jest druk pod nazwą: "wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny", który (raczej) składamy przy ubieganiu się o dofinansowanie PFRON. Jest tam bardzo ogólna informacja o naszym stanie zdrowia dla potrzeb urzędników :D
Obrazek

Jest również druk "zaświadczenie lekarskie o aktualnym stanie zdrowia", który wyrabiamy do 30 dni przed wyjazdem i oddajemy lekarzowi na turnusie (żaden urzędnik nie powinien w to wglądać) ;)
Obrazek
Chyba zaszło tu jakieś nieporozumienie z tymi naszymi poradami, więc zachęcam do zapoznania się z podstawą prawną: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych Dz.U. 2007 nr 230 poz. 1694 :)

Mam nadzieję, że tym razem znowu komuś pomogłem :D Za ewentualne podziękowania - z góry dziękuję :lol: :kwiat:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

I diabli wzięli mój turnus w Iwoniczu . Zaniosłem dziś do MOPS-u informacje o wybranym turnusie i okazało się , że ośrodek nie leczy układu krwionośnego i MOPS zakwestionował mój wybór. Musiałem znaleźć sobie nową miejscówkę. Jutro zapadną decyzje.

PS. wniosek od lekarza też składałem . Sory że wprowadziłem was w błąd i wywołałem dyskusję chociaż wyszło na dobre bo powymieniano się informacjami na ten temat. Ośrodek musi obsługiwać wszystkie schorzenia jakie mamy w orzeczeniu.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Ośrodków rehabilitacyjnych z dofinansowaniem należy szukać ( z tego korzysta PFRON. MOPS, MOPR i CRUS) na : empatia.mpips.gov.pl Powodzenia.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

janie1957 - do Twoich skrótów dodam jeszcze PCPR i przypomnę, że już wcześniej wspomniałem o tej wyszukiwarce:
Hipokryt pisze: 19 kwie 2021 19:02 Pisząc o "wyszukiwarce" mam na myśli portal empatia mpips, gdzie jest oficjalna baza danych ośrodków i organizatorów turnusów, które honoruje PFRON. (...)
P.S. Co to jest "CRUS" :?: :o
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 677
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

jan19557 pisze: 28 kwie 2021 19:23 I diabli wzięli mój turnus w Iwoniczu . Zaniosłem dziś do MOPS-u informacje o wybranym turnusie i okazało się , że ośrodek nie leczy układu krwionośnego i MOPS zakwestionował mój wybór. Musiałem znaleźć sobie nową miejscówkę. Jutro zapadną decyzje.

PS. wniosek od lekarza też składałem . Sory że wprowadziłem was w błąd i wywołałem dyskusję chociaż wyszło na dobre bo powymieniano się informacjami na ten temat. Ośrodek musi obsługiwać wszystkie schorzenia jakie mamy w orzeczeniu.
UUU :? to nie fajnie ,teraz musisz od poczatku szukac ,szukac i szukac ,tak wlasnie ja robie :oops: ,i jak dotad nic nie znalazlem ,Zycze powodzenia i cierpliwosci
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Crus wpisałem tak z rozpędu, chodziło mi o dofinansowanie dla rolników ale nawet nie wiem czy mają oddzielną pulę, chyba nie.


Już znalazłem sobie nową miejscówkę . Jutro podam namiary jak się upewnię, że się uda. Nie wiem jakie masz schorzenia alkoholiku666
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Na pewno znajdziecie coś odpowiedniego bo jest dużo fajnych ofert ,Powodzenia Panowie :)
brutalny1963
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 01 kwie 2016 21:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 31

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: brutalny1963 »

witam wszystkich mam problem dostałem dofinansowanie do turnusu ale nie chcę robic testu na cov19 czy są takie ośrodki gdzie nie trzeba się testować pomocy pozdrawiam :serce: :kwiat:
ODPOWIEDZ