Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14558
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: GIENIA »

jan19557 pisze: 28 kwie 2021 20:58 Crus wpisałem tak z rozpędu, chodziło mi o dofinansowanie dla rolników ale nawet nie wiem czy mają oddzielną pulę, chyba nie.


KRUS jest tym samym co ZUS .... KRUS grupuje płatników KRUSU ( nie mylić z rolnikami ;) ) , a ZUS płatników ZUSU .

KRUS kieruje swoich płatników na rehabilitację na poprawę Ich jakości zdrowia , tak , jak ZUS swoich płatników .... nie ma to nic wspólnego z dofinansowaniem ...jakie przyznaje osobom niepełnosprawnym np. PFRON ..
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

brutalny1963 pisze: 28 kwie 2021 21:58 (...) czy są takie ośrodki gdzie nie trzeba się testować pomocy pozdrawiam :serce: :kwiat:
Tak - są takie ośrodki i organizatorzy turnusów. Wczoraj potwierdzone u źródeł :D
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

jan19557 pisze: 28 kwie 2021 20:58 Crus wpisałem tak z rozpędu, chodziło mi o dofinansowanie dla rolników ale nawet nie wiem czy mają oddzielną pulę, chyba nie.


Już znalazłem sobie nową miejscówkę . Jutro podam namiary jak się upewnię, że się uda. Nie wiem jakie masz schorzenia alkoholiku666
Kręgosłup..zwyrodmienie
. przypukliny
brutalny1963
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 01 kwie 2016 21:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 31

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: brutalny1963 »

układ krążenia ja mam astme żona pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Alkoholik666 z takimi schorzeniami to ośrodków jest multum, z dysfunkcją ruchu bez korzystania z wózka przyjmują prawie wszystkie.

Ja dziś znów poszedłem z papierami do MOPS-u i okazało się, że wybranemu ośrodkowi 7.05.2021 kończą się uprawnienia do organizacji rehabilitacji z dofinansowaniem PFRON i trzeba poczekać na przedłużenie. Jednym słowem wszystko będzie wiadome około połowy maja. Znów trzeba czekać. :shock: :o
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Slodziaczek pisze: 15 kwie 2021 20:09 Gieniu, przepraszam ale nie zrozumiałaś Marka choć wyraźnie napisał w czym jest problem. Czasem WYKONANIE wymazu przy konkretnych schorzeniach jest NIEWYKONALNE w humanitarny sposób. To jest właśnie ten problem i nie ma to nic wspólnego z chęcią czy niechęcią. Co w takim wypadku może zrobić rodzic? Czy taką osobę trzeba skazywać na pogłębienie się niepełnosprawności?
Slodziaczek - dokładnie to samo mam na myśli :) Dzięki serdeczne :kwiat: (szczegóły sobie tu darujmy) 8-)
Zwróćmy uwagę, że takie właśnie osoby są na samym końcu kolejki do szczepień i do diagnozowania, więc coś to daje do myślenia :shock:

Ktoś tu pytał o turnusy rehabilitacyjne, na których nie wymaga się testów i szczepień. Niech ten ktoś zainteresuje się miejscem na turnusach
dla takich właśnie osób o stopniu znacznym i niesamodzielnych ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Dochód Osoby Niepełnosprawnej ubiegającej się o dofinansowanie ?

Post autor: darek »

Mam dylemat.
Ktoś wspomniał że istnieje dodatkowa forma rachabilitacji dla Osób z niepełnosprawnością .
Postanowiłem iść tym tropem.

Mam wśród Znajomych Osobę ,która wprawdzie łapie się na turnusy z NFZ - Sanatoryjne ,ale nie przerabiała tego tajemniczego czy tajemniczych Turnusów z PFRON.

Wg informacji z PFRON ,aby skorzystać można ubiegać się o dofinansowanie .
Są podane % Dofinansowań pozwolę sobie na wklejenie .

27 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej – dla osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby niepełnosprawnej w wieku do 16. roku życia oraz osoby niepełnosprawnej w wieku 16–24 lat uczącej się i niepracującej, bez względu na stopień niepełnosprawności;
25 % przeciętnego wynagrodzenia – dla osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
23 % przeciętnego wynagrodzenia – dla osoby niepełnosprawnej z lekkim stopniem niepełnosprawności;
18 % przeciętnego wynagrodzenia – dla opiekuna osoby niepełnosprawnej;
18 % przeciętnego wynagrodzenia – dla osoby niepełnosprawnej zatrudnionej w zakładzie pracy chronionej, niezależnie od posiadanego stopnia niepełnosprawności.
Kwoty dofinansowania zaokrągla się do pełnego złotego.

Ale ten komunikat jest z 2007 roku

Jest kolejna informacja o dochodzie Osoby ubiegającej się o dofinansowanie i tutaj sa schody .

Czy Kwota dochodu jest podawana w okreslonym czasie czy kwota dochodu jest Stała .

Bo wg informacji telefonicznej uzyskałem informację że kwota to 1600 złotych brutto na Osobę w gospodarstwie rodzinnym.
Szukałem w internecie a tam pojawiają się inne informacje
\
KTO posiada aktualną wiedzę Jakie są LIMITY dochodów.

Bo ów znajomy posiada orzeczoną ZUS-wsą rentę ma dodatek pielęgnacyjny , Partnerka osiąga dochód plus syn pracujący.

I Tutaj jest Problem 2 x płaca Minimalna plus Renta i po zawodach 2 x 2800 plus 1200 =6800 /3 =2300 a dochód wg Pani z PFRON 1600 i nie kwalifikuje się

Jak jest na Maj 2021 jakie są kwoty gdzie tego szukać
Chciałbym Pomóc Osobie na Wózku od ponad 15 lat
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Darku dlaczego tajemniczy turnus . Wystarczy zadzwonić do swojego PCPR czy MOPS i wszystko powiedzą . tak przynajmniej jest u nas.myślę ,że już trochę późno na załatwianie bo dofinansowania rozchodzą się jak świeże bułeczki. Obecnie w wielu instytucjach do tego powołanych już po dofinansowaniach . Składamy w styczniu ,lutym
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7820
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: darek »

Stanisławie

ok

Pomimo że posiadam orzeczenie dotychczas PFRON traktowałem jako Miejsce gdzie wpłacane są składki od Osób zatrudnionych.

No niestety nie posiadałem wiedzy że Mój Kolega byłby zainteresowany dodatkową formą rehabilitacji.
Udało mi się załatwić tzw wejście do Super przychodni rehabilitacyjnej gdzie praktykują studenci katowickiej AWF , no ale nie można być 365 dni w Katowicach stąd podczas spotkania pojawił się temat.

Ja wcześniej dzwoniłem do katowickiego oddziału PFRON i tam Pani podała mi takie OGRANICZENIA że zastanawiam się dla kogo jest ta POMOC

Jak przy płacy minimalnej w Polsce na dziś na poziomie 2 800 można określić Minimum dochodowe w rodzinie na Kwotę 1 600 dla osoby ???
Gdy inny Program 500 + jest bez OGRANICZEŃ ???

Osoby Niepełnosprawne chorujące przewlekle ponoszą Naprawdę Wysokie koszty leczenia

Po za tym przeraża Mnie co czytam na Forum że pomimo że Każdy pracujący wpłaca tzn pracodawca miesięcznie na poziomie 112 złotych gdzie ta Kasa Ginie skoro Ma iść na Inwalidów
Czy wszystko na Administrację PFRON

No i kolejna sprawa Dlaczego Pobyty gdzie realizowany jest PFRON są dziwnym trafem droższe o średnio 20%

ok
Nie drążę do zaraz Ktoś zamknie temat

Pytanie zasadnicze Jakie jest Oficjalne kryterium dochodowe aby otrzymać Dofinansowanie na 1 V 2021
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Darku ja się gubię w tym jaki dochód upoważnia a jaki przekreśla uzyskanie dofinansowania ,jedyne co mogę napisać to że u mnie było ponad 1800 zł na osobę i otrzymałam dofinansowanie .
ODPOWIEDZ