Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Witajcie....dziś zawiozłam do PRON-u wniosek córki na dotację do turnusu rehabilitacyjnego...z tego co się dowiedziałam to odpowiedż czy dotacja zostanie przyznana czy też nie przyjdzie do domu listownie dopiero w połowie kwietnia🤔a z tego co wiem to córka już przegląda interesujące ją ośrodki i teraz wielkie zastanowienie tzn.robić rezerwację już by mieć pewność,że można będzie pojechać w wybrane miejsce i w wybranym terminie czy też czekać na decyzję do połowy kwietnia i dopiero potem starać się znaleść jakąś super miejscówkę co pewnie będzie bardzo ciężkie🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Dzieci z reguły dostają w pierwszej kolejności, zależy też od grupy inwalidzkiej. Można do nich zadzwonić i spytać jakie są szanse na otrzymanie dofinansowania. Jednak mimo wszystko można szukać sobie ośrodka na podstawie swoich schorzeń podanych w orzeczeniu i wyszukać sobie w wyszukiwarce PFRO-u gdzie się można załapać. Trzeba uwzględnić wszystkie schorzenia bo wszystkie muszą być leczone w danym sanatorium. Należ też zwrócić uwagę czy ośrodek ma ważne upoważnienie na te schorzenia. Można się wstępnie dogadać z danym ośrodkiem co do przedpłaty. W ośrodkach wiedzą , że mogą być poślizgi w miejskich ośrodkach z podejmowaniem decyzji zwłaszcza w dobie covida. Dopóki nie będzie decyzji to nie wpłacaj żadnego zadatku ale szukać już można. Musisz się dowiadywać w danym ośrodku co do terminu turnusu ponieważ może on być zmieniony z różnych względów tak jak zdarzyło mi się w ubiegłym roku. Powodzenia
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Jan19557 dziękuję za radę ......zapomniałam jednak dodać,że moja córka to osoba dorosła i pracująca a więc i w pracy też musi coś nie coś poplanować ..... dlatego jest dylemat czy rezerwować już coś czy czekać na decyzję :roll: :roll: :roll:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

U nas trzeba składać3.01, a najlepiej było przez SOW - ponoć lepsza szansa :roll:
Byłam 4 lata temu i czy w tym roku dostanę :shock:
Czekam na decyzje :oops:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Samosiu w zasadzie kolejność przydziału jest taka, że najpierw dzieci, później stopień znaczny , umiarkowany i na końcu lekki. Oczywiści przydział jest też uwarunkowany z możliwościami finansowymi danego ośrodka. Poza tym jeśli znajdzie odpowiedni ośrodek to musi się dostosować do terminu w jakim dany ośrodek organizuje turnus, tzn, że nie można sobie wybrać daty turnusu w którym byśmy chcieli chyba że znajdziemy go w innym ośrodku. Warto mieć taki ośrodek w rezerwie gdybyśmy dostali dofinansowanie. Mnie termin decyzji przeciągali z różnych powodów 2 miesiące. Decyzję dostałem 16 dni przed wyjazdem a przelewy wysłali dopiero w trakcie mojego pobytu. Papiery składamy jak najwcześniej ale można i teraz. Ja w ubiegłym roku złożyłem dopiero w lutym a 2 lata temu mimo, że nie upłynęło jeszcze 2 lata od poprzedniego pobytu to namawiali mnie na wyjazd gwarantując , ż nie będzie to miało wpływu na czas kolejnego wyjazdu bo nie było chętnych.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Samosia pisze: 13 sty 2022 12:20 Witajcie....dziś zawiozłam do PRON-u wniosek córki na dotację do turnusu rehabilitacyjnego...z tego co się dowiedziałam to odpowiedż czy dotacja zostanie przyznana czy też nie przyjdzie do domu listownie dopiero w połowie kwietnia🤔a z tego co wiem to córka już przegląda interesujące ją ośrodki i teraz wielkie zastanowienie tzn.robić rezerwację już by mieć pewność,że można będzie pojechać w wybrane miejsce i w wybranym terminie czy też czekać na decyzję do połowy kwietnia i dopiero potem starać się znaleść jakąś super miejscówkę co pewnie będzie bardzo ciężkie🤔🤔🤔
Witaj Samosiu ,tez szukam osrodka ,pisalem dzwonilem i znalazlem tylko niemam pewnosci czy dostane dofinansowanie a tu wymagaja zaliczki ktora przypada w razie rezygnacji wiec sie wtrzymalem na ta chwile.Roznie to jest w jednym osrodku calos zabieraja ,w innym polowe itp. :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Samosia »

Witam... W czasie wolnego weekendu córka moja przeglądała sobie oferty turnusów rehabilitacyjnych z dofinansowaniem z PFRON-u i dziś dostałam odpowiedż z 3 ośrodków na których jej zależy .....wszędzie odpisali,że zaliczka 30% i gdyby zrezygnowała to do 30dni przed rozpoczęciem oddają cześć zaliczki po potrąceniu ,,kosztów manipulacyjnych" a gdyby zrezygnowała np.poniżej 30 dni wtedy cała zaliczka przepada🤔 A to znaczy,że w dobie pandemi i wysokiej inflacji każdy ośrodek się broni jak może aby nie być stratny🤔
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Samosiu ja w zeszłym roku wpłacałam 10 procent zaliczki w Dozamelu przy rezerwacji .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Zosia »

W tym roku w Dozamelu 20 % t.j od pok. 1 os. zapłaciłam 250 zł
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Zosia »

Ależ napisałam bzdurę . Sorry :) Wpłaciłam faktycznie 250 zł ale jest to również 10 % :lol:
ODPOWIEDZ