Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Slodziaczek »

Ze zwolnieniami nie jest wszystko tak oczywiste. Jeśli ktoś ma niepelnosprawnosc (jeśli jedzie na turnus z pfron'u to ma) i dostanie zwolnienie na przyczynę niepełnosprawności to problemu nie na - w końcu jedzie się leczyć. Gorzej jeśli zwolnienie będzie na przeziębienie :lol: I z zaleceniami leżeć. Tu mogą być problemy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

oprócz urlopu i dodatkowych dziesięciu dni można skorzystać z 21 dni wolnego płatnego właśnie na turnus rehabilitacyjny .oczywiście jeżeli mamy grupę niepełnosprawności .
http://www.niepelnosprawni.gov.pl/index ... =5&print=1 poczytaj
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: violet58 »

Małe uzupełnienie...
Osoba niepełnosprawna nie może skorzystać z dodatkowego urlopu wypoczynkowego, jeżeli wykorzysta 21 dni zwolnienia od pracy na udział w turnusie rehabilitacyjnym. Jeśli niepełnosprawny wykorzysta mniejszą liczbę dni zwolnienia od pracy na udział w turnusie, przysługuje mu dodatkowy urlop wypoczynkowy. Łączny wymiar urlopu dodatkowego i zwolnienia od pracy na udział w turnusie nie może przekroczyć 21 dni roboczych w roku kalendarzowym.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Fajnie nam się temacik rozwija i pomagamy sobie wzajemnie w kwestii turnusów :D
Smerfetka1 pisze: 22 kwie 2021 09:38 Hipokryt jaki ośrodek wybrałeś na turnus :?: jak to nie tajemnica :)
BarbaraB64 pisze: 22 kwie 2021 11:03 Hipokryt taka duża doplata to chyba przy znacznym stopniu , pochwal się gdzie się wybierasz ;)
ewasz pisze: 22 kwie 2021 11:19 Wątpię by się pochwalił, on tylko innych śledzi 🤪😂
Smerfetka1 pisze: 22 kwie 2021 12:30 Poczekamy zobaczymy ,może Hipokryt uchyli rąbek tajemnicy... :lol: ;) :)
Dziękuję Smerfetce1, BarbarzeB64 i ewasz-owi za aktywne zainteresowanie "moim" turnusem. Przez cały miesiąc była wymiana zdań na priv i paru osobom pomogłem, których nie wymienię. Wszystkim innym odpowiedziałem dopiero po miesiącu, bez podawania nazwy, aby nie było zarzutów o reklamę :? Im również dziękuję za odzew i ciekawe komentarze :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: dani888 »

Chodziło o miejscowość Okuninka , Ośrodek Rehabilitacyjno-Wczasowy ,,Astur'' i moim zdaniem to nie jest żadna reklama gdyż żadnego linku nie podaję .
W sumie jest to fajna miejscówka (sprawdziłam) , mile widziane są dzieci z zespołem Aspergera czy z autyzmem .
Taki ośrodek może być potrzebny innym Hipokrycie i dziwię się , że trzymasz to w tajemnicy :roll: .
To nie jest prywatne miejsce tylko publiczne i niby tak pomagasz a....może nie dokończę ? :D
Z drugiej strony - czego można po Tobie spodziewać się ? :roll: Niczego dobrego , ot i co :evil: .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: ANDY12345 »

Zwłaszcza że TU dzielimy się informacjami z zakresu leczenia i rehabilitacji i opisujemy wrażenia jakie mamy po pobycie w danych ośrodkach wymieniając je z całej nazwy :P
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Swój pobyt opiszę po powrocie do domu. Nie bardzo lubię pisać korzystając z telefonu, wzrok już szwankuje okulary za słabe. Okulista się kłania ale...
Pozdrawiam oczekujących na wymarzony wjazd 🌹😀
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: dani888 »

Andy , masz rację i w pełni to popieram . Tak powinno być na tym forum :) .
Smerfetko kochana , opiszesz po powrocie na spokojnie choć jakieś krótkie info też mnie ucieszy :) :) .
Pozdrawiam Was serdecznie , Smerfi , niech ten dwutygodniowy pobyt służy Tobie i dla M. , trzymajcie się :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Dani dziękuję. Jestem uziemiona na całego 😪😭skręciłam nogę 😭jak pech to pech
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: berbla65 »

O matko 🙉🙉🤨😖😖😘 pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ