Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

.... co tu może dziwić ❓
Przecież to nie wczasy, bo takie turnusy są również dla najtrudniejszych przypadków zdrowotnych. Takich osób nie da się przetestować z powodów medycznych i w humanitarny sposób 😎
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Dzisiaj sam zadzwoniłem do PCPR. Pani uprzejmie odpowiedziała ,że i tak dostał bym telefon o odwołaniu turnusu . Gwoli ścisłości mógłbym jechać ale bez dofinansowania z PFRON .turnus miałem zacząć 29.05. . Musiałem przesunąć termin na 13.07 a w PCPR nanieść poprawkę z nowym terminem . :)
Wszystkie turnusy przed 05.06 PFRON nie dofinansowuje ,takie mają wytyczne . Od 05.06 wszystko rusza normalnie . Iwonicz musi poczekać troszkę, ale jest i plus przyjmę dwie szczepionki po skróceniu terminu między pierwszą a drugą .jestem ozdrowieńcem :)
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Mój turnus od 05.06 też nie będzie dofinansowany, taką informację otrzymałam z MOPR :evil: . W ośrodku powiedzieli, że mogę przyjechać prywatnie w tym terminie lub przełożyć na przyszły rok. Chory kraj, tak traktują ludzi z niepełnosprawnościami. Tylko usiąść i płakać :( :shock: W ciągu 14 dni mam zorganizować inny termin lub ośrodek. Chyba niewykonalne :!: :evil:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: dani888 »

Sztani , w takim razie cieszy mnie to bo może na dobre Ci wyjdzie jednak te rozporządzenie ? :D
Z tego co pamiętam to i tak miałeś perypetie z tymi wyjazdami :roll: , tym razem może uda się i tego Ci życzę z całego serducha ;) .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: dani888 »

Smerfetka1 pisze: 10 maja 2021 18:45 Mój turnus od 05.06 też nie będzie dofinansowany, taką informację otrzymałam z MOPR :evil: . W ośrodku powiedzieli, że mogę przyjechać prywatnie w tym terminie lub przełożyć na przyszły rok. Chory kraj, tak traktują ludzi z niepełnosprawnościami. Tylko usiąść i płakać :( :shock: W ciągu 14 dni mam zorganizować inny termin lub ośrodek. Chyba niewykonalne :!: :evil:
Smerfetko kochana , współczuję Ci , masz rację - chory kraj i przepisy :shock: :evil: :evil: .
Ale zaraz , zaraz - MOPR nie dał Ci dofinansowania ? A dwa tygodnie to maluczko na znalezienie czegokolwiek ale wiesz co ? Bierz telefon w dłoń i dzwoń gdzie tylko się da , może jeszcze ktoś z naszych Forumowiczów coś podpowie . Ściskam mocno i powodzenia , walcz :serce: .
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Dani otrzymałam dofinansowanie już miałam rezerwację ale nasz kochany rząd musi coś wymyśleć i pokomplikować ludziom życie. Teraz zobaczymy czy uda mi się zmienić termin na jakiś w miarę korzystny, bo nie pojadę w zimie nad morze. Jestem wściekła
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

W tej sytuacji zmiana terminu jest formalnością w MOPR. Nie wiem czy będzie ci odpowiadał termin 1,07-14,07 w Biawenie w Wysowej. Sprawdź tylko czy mają na liście twoje schorzenie. Można sprawdzić na: empatia.mpips.gov.pl turnusy rehabilitacyjne przy cenie 2355 w standardzie w dwójce lub 2095 w 3-4 osobowym minus 10% dla emerytów , właścicieli karty seniora i karty stałego klienta bądź jeśli polecisz im nowego klienta. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Jan19557 u mnie sanatorium 14.07-04.08 . Mam wpłaconą zaliczkę na turnus od 05.06 Ciekawe jak to będzie ze zwrotem pieniędzy czy zwrócą całość? W ośrodku w którym mam rezerwację, ponoć zgłosili to do prawnika i za kilka dni dadzą odpowiedż. Pierwszy raz mam dofinansowanie a tu takie problemy, pierwszy ośrodek nie spełnił wszystkich stopni niepełnosprawności drugi nie może być ze względu na termin. Jakiś koszmar :cry: :evil:
Dziękuję Ci sprawdzę ten ośrodek :serce:

BarbaraB64 dziękuję za wsparcie, podpowiedż i jakieś okienko w tunelu :serce:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Nie ma za co Smerfetko ,a w tym ośrodku co miałaś rezerwację nie dało się przesunąć terminu ? Jak dobrze pamiętam to Ty musisz mieć też na słuch ? jeśli tak to Ośrodek Słowiniec w Poddąbiu miał w wykazie zaburzenia mowy i słuchu i też na FB się reklamowali .
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Sprawdź jeszcze Pomorze w Ustce albo Włókniarz też w Ustce ,wpisałam w wyszukiwarkę rodzaj dysfunkcji i jaki region w sporo mi tego wyskoczyło .
ODPOWIEDZ