Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 676
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

jan19557 pisze: 09 maja 2021 20:33 Powinieneś zgłosić w zakładzie a wtedy masz pewne prawa ale też i ograniczenia bo nie może zakład zatrudniać cię w godzinach nadliczbowych i na nocnych zmianach.
Przywileje pracownicze
Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Nie może być też ona zatrudniona w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych. Osoba niepełnosprawna ma prawo do dodatkowej przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Czas przerwy wynosi 15 minut i jest wliczany do czasu pracy. Stosowanie powyższych norm nie może prowadzić do obniżenia wynagrodzenia przez pracodawcę. Osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Osoba o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ma prawo do zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia:

w wymiarze do 21 dni roboczych w celu uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym, nie częściej niż raz w roku,
w celu wykonania badań specjalistycznych, zabiegów leczniczych lub usprawniających, a także w celu uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego lub jego naprawy, jeżeli czynności te nie mogą być wykonane poza godzinami pracy.
Wynagrodzenie za czas zwolnień od pracy, o których mowa powyżej, oblicza się jak ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy.
Jak dobrze rozumie to 21 dni w roku moge byc na zwolnieniu w zwiaku z rehabilitacja i bede miec w pracy policzone jak za urlop ,nie jak za chorobowe 80%
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 676
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Jezeli ktos jest zajnteresowany turnusem z dofinansowaniem pefron to podpowiadam ze w Iwoniczu maja terminy od 13 lipca w cenie 2050 zl. jedynka w studio,(Jan juz wczesniej o tym pisal),osrodek S.....t ,mysle ze jak na taki obiekt to nie drogo .Dzwonilem do Ustronia do Rownicy tam uzyskalem informacje ze nie robia rezerwacji do 5 .06 2021 ,az otrzymaja nowe wytyczne
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Myślę , że Sanvit jest ciekawszy niż Równica. Byłem w Równicy i wiem co mówię a chodzi mi o warunki lokalowe, podejście personelu i żarełko. Mnie Ustroń nie podpasował chociaż pokój miałem ładny i wyżywienie dobre bo byłem z PFRON-u a więc śniadanko i kolacja stół szwedzki a na obiadek dwa dania do wyboru ale byłem w pokoju z kolegą którego żona była z NFZ-u i musieliśmy ją dokarmiać bo tak małe porcje dostawali.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

BarbaraB64 pisze: 10 maja 2021 20:18 Sprawdź jeszcze Pomorze w Ustce albo Włókniarz też w Ustce ,wpisałam w wyszukiwarkę rodzaj dysfunkcji i jaki region w sporo mi tego wyskoczyło .
Jutro podzwonię po ośrodkach i sprawdzę co mają i jakie terminy. W Sarbinowie gdzie mam rezerwację mają pełne obłożenie i proponują prywatnie przyjechać w terminie 05.06 lub na przyszły rok. Zobaczymy czy zwrócą wpłacone pieniądze. Pół dnia dzwoniłam i nikt nie odbierał telefonu jakiś koszmar. Pan który odebrał telefon zapytał czy może im podpowiem jak rozwiązać tą sytuację, dobre sobie :shock: :evil: :cry:
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: MaryKate »

Miałam mieć turnus od 31 maja , dzisiaj dzwonili z ośrodka i ustalilam z nimi nowy termin od 14 września , wcześniej nie było możliwości bo cale grupy przyjeżdzają . Jadę już trzeci raz na turnus ale takie perypetie pierwszy raz mam . Pytałam o testy i czy zaszczepieni muszą się testować nie ma jeszcze wytycznych .
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Namieszali tylko jakimiś głupimi rozporządzeniami ale facet też się popisał ,Ty mu masz jeszcze podpowiadać rozwiązania.Ja mam rezerwację na sierpnia ,miejmy nadzieję że wszystko do tego czasu się wyjaśni ,w sumie to też nie pytałam czy w razie czego będzie możliwy zwrot zaliczki .
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Zrezygnowałam ze swojego kochanego Buska na przełomie maja i czerwca, ponieważ już miałam rezerwację na turnus w tym terminie. Zechciało się pojechać nad morze. :cry: Teraz już nie mogę nic w sprawie sanatorium kombinować termin wyznaczony, klamka zapadła. Zobaczymy jak będzie w sprawie zaliczki, zobaczymy co na to ich prawnik. Może jeszcze zaproponują jakiś sensowny termin lub zwrot gotówki bez potrącenia jakiejś części.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Jak widać - jest nadal mnóstwo problemów związanych z ograniczeniami pandemicznymi związanymi z wyborem turnusu :(
W takiej niepewnej sytuacji warto wybrać turnus w miejscowości i ośrodku, w którym już kiedyś byliśmy na turnusie, czyli powrócić w to samo miejsce. Taki wybór to brak stresu związanego z nieznanym miejscem i raczej pewność, ze ośrodek ma zezwolenie zgodne z naszym profilem leczenia czy niepełnosprawności. Szukanie turnusu w maju to trochę za późno, więc plany wyjazdowe warto czynić już zimą, czyli nie czekać aż przyjdzie decyzja o dofinansowaniu ze środków PFRON. :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: sztani »

Z tego co usłyszałem wczoraj dzwoniąc do Sanvitu w Iwoniczu mają jeszcze pojedyncze miejsca na sierpień .Narobili tylko bałaganu z tym zakazem .(oczywiście rząd) Życzę powodzenia w wyszukiwaniu.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Nerwowa sytuacja :evil: letnich terminów brak w obiektach spełniających wymagania MOPR, tzn. symbole niepełnosprawności. Nie przyjemna rozmowa w sprawie wpłaconych pieniędzy. Czekam na dalsze informacje ... Tak rząd potrafi dokopać ludziom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ