Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Smerfetko oni dobrze wiedzą że chorym najprościej dokopać :oops: żebyś chociaż zaliczkę odzyskała .
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Najgorzej, że w ośrodku mówią turnus się odbędzie a w MOPR, że nie dofinansują w tym terminie. To jest wszystko jakieś chore :evil:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Bo pewnie turnus się odbędzie ,tyle tylko że musiałabyś całość zapłacić skoro dofinansowanie wstrzymane , a ile musiałaś zaliczki wpłacić ? ja 270 zł wpłacał.i aż się boję co jeszcze wymyślą .
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Mam czekać do jutra ośrodek będzie się kontaktować z MOPR zobaczymy co ustalą :evil: Zaliczka 400 od osoby. W moim przypadku x2 . W naszym kraju bardzo się dba o osoby z niepełnosprawnościami, że szkoda słów :cry:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Sporo tej zaliczki chcieli ,oby dało się pomyślnie wszystko załatwić .
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 677
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Ja tez wplacilem 400 zl. no ale ja dopiero 13 lipca jade ,wiec mam nadzieje ze juz wszystko sie unormuje
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: stokrotka »

jan19557 pisze: 10 maja 2021 21:09 Myślę , że Sanvit jest ciekawszy niż Równica. Byłem w Równicy i wiem co mówię a chodzi mi o warunki lokalowe, podejście personelu i żarełko. Mnie Ustroń nie podpasował chociaż pokój miałem ładny i wyżywienie dobre bo byłem z PFRON-u a więc śniadanko i kolacja stół szwedzki a na obiadek dwa dania do wyboru ale byłem w pokoju z kolegą którego żona była z NFZ-u i musieliśmy ją dokarmiać bo tak małe porcje dostawali.
Większych głupot nie czytałam. Byłam w Równicy kilka razy. Z ZUS i NFZ -nigdy nie głodowałam.Nikt mnie nie musiał dokarmiać :lol: :lol: :lol: Do każdego obiadu był owoc,pieczywo ile dusza zapragnie. Zupa w wazie.Gdy zabrakło wystarczyło iść i Panie uzupełniały wazę.Owszem stołu szwedzkiego nie było,ale gdzie jest na skierowanie z ZUS i NFZ.Jak w każdym sanatorium obiad dwu daniowy -wybór dań był dla kuracjuszy komercyjnych wraz ze stołem szwedzkim. Jedzenie urozmaicone ,co dnia warzywka pod każdą postacią. Porcje mięsa do obiadu wystarczające.Powyższy opis jest sprzeczny z realiami. To jest zwykłe oszczerstwo.Personel bez zarzutu . Można było nawet przyśpieszyć godziny zabiegów -jeśli były takie możliwości ,czyli rehabilitant był wolny.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Stokrotka nie tak ostro, to są moje odczucia, mam powody tak pisać. Ty masz prawo do własnej opinii. Ja pokój miałem fajny i jedzenie też. Na jedzenie narzekała żona kolegi , ona mieszkała przy centrum rehabilitacji, podobne odczucia miała koleżanka na chyba 3 piętrze po prawej od głównego wejścia czyli na lewo od windy. W pokoju rozpadające meble i cieknące natryski. Przez cały czas były problemy z telewizją, ciągle zanikały kanały, p u mnie było to samo, zgłaszaliśmy problem do fachowców to wymienili u mnie telewizor , 2-3 godz. po wymianie to samo . Zasugerowałem im że to nie jest wina odbiorników bo takie kłopoty są w innych pokojach tylko serwerowni , bez skutku . W trakcie turnusu 3 razy zmieniali odbiornik w końcu na 3 dni przed wyjazdem ściągnęli firmę i problem się skończył. Nie przepadam za TV ale zachorowałem i tydzień spędziłem w łóżku , rozpalony jak burak ćwikłowy a pielęgniarka i pani doktor twierdziły że nic nie widzą , ich termometry elektroniczne pokazywały temperaturę na poziomie 35,8-36,3 ostatniego dnia pobytu badało mnie dwóch lekarzy , jeden dyżurny a drugi kardiolog , obaj stwierdzili że nic mi nie jest i wróciłem do domku. Zaraz po powrocie udałem się do lekarza i natychmiast pomiar temperatury (39,7), antybiotyki i leżakowanie przez tydzień. U nich na pomiar temperatury chodziłem do pielęgniarek bo blisko i jak sią okazało w pokoju mieli klimatyzację i stąd takie pomiary u nich, podobno zakłóca pomiar. Przy ćwiczeniach na sprzęcie miałem problemy z barkiem, nie mogłem sobie koszuli za pasek włożyć i doktor rehabilitant kazał mi powolutku naciągać rękę do tyłu i od dołu, po zasugerowaniu tego rehabilitantom widziałem lekki uśmieszek i sugestię że mogę zrezygnować z ich ćwiczeń. Jedynie miła obsługa na stołówce i na recepcji. Jak sądzisz miałem podstawy do takiej opinii?

Nie jedno sanatorium widziałem i nie nigdy nie narzekałem bo nie jestem typem marudera, jest wszystko co dostanę, posiłki zawsze mi wystarczały mimo , ze często ludzie narzekali na małe porcje.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

stokrotka pisze: 11 maja 2021 19:05 (...)
Większych głupot nie czytałam. Byłam w Równicy kilka razy. Z ZUS i NFZ -nigdy nie głodowałam.Nikt mnie nie musiał dokarmiać :lol: :lol: :lol: (...)
Co ma do tego ZUS czy NFZ :?:
Przecież w tym temacie rozmawiamy o wyżywieniu (i nie tylko) na turnusach rehabilitacyjnych prywatnych lub z dofinansowaniem ze środków PFRON :shock:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2554
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

Dobre wiadomości, wracaja turnusy rehabilitacjyjne 🙂 można panować wyjazdy i testowanie 😊
ODPOWIEDZ