Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: dani888 »

Hm...ja mam tak samo , niestety . Poza tym mam osobiste obawy i tyle .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

1.
GIENIA pisze: 13 kwie 2021 20:10 Marku ... a czy osoba o znacznym stopniu niepełnosprawności i jej opiekun nie mogą poddać się wymazowi :?: :roll: dlaczego nie mogą spełnić tych wymogów :o i gdzie tu widzisz dyskryminację :?: :roll: czy osoba o znacznym stopniu nie może zarażać :?:
(...)
Gieniu - wspomniałem już, że...
Hipokryt pisze: 13 kwie 2021 19:54 Mam na myśli osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym wymagające stałej opieki oraz chore dzieci wraz z opiekunami.
...czyli osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, w tym też z niepełnosprawnością sprzężoną :cry:
Opiekun - owszem, niech się testuje i szczepi (jeśli znajdzie czas i zastępstwo, aby wyjść z domu i zostawić z kimś podopiecznego).
Z wymienionymi niepełnosprawnymi osobami takie procedury mogą być niewykonalne, zwłaszcza gdy już na początku poznamy metodę pobierania wymazu opisaną TUTAJ :shock: Pozostałe argumenty i szczegóły darujmy sobie (z wiadomych względów forumowych) ;)

2.
Smerfetka1 pisze: 13 kwie 2021 20:51 Gienia zgadzam się z Tobą w 100%. (...)
Mazrena pisze: 13 kwie 2021 21:46 Zgadzam sie z Tobą Gieniu :D (...)
Również zgadzam się z Gienią (zgadzamy się od wielu lat) :D Jest zapewne więcej takich zgodnych osób. Jakie to jednak ma znaczenie, gdy mamy różne doświadczenia w tym temacie, bo na zupełnie inne turnusy wyjeżdżamy i z innymi osobami :D

3.
GIENIA pisze: 13 kwie 2021 21:03 Rozumiem Cię Smerfetko :serce:
Gieniu - oprócz Smerfetki zrozum również mnie :serce: :)
Do naszego turnusu pozostały 2 miesiące, więc dam znać co będzie z tymi "procedurami"? Czy z reżimem sanitarnym będzie tak samo jak rok temu? :D
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Slodziaczek »

Gieniu, przepraszam ale nie zrozumiałaś Marka choć wyraźnie napisał w czym jest problem. Czasem WYKONANIE wymazu przy konkretnych schorzeniach jest NIEWYKONALNE w humanitarny sposób. To jest właśnie ten problem i nie ma to nic wspólnego z chęcią czy niechęcią. Co w takim wypadku może zrobić rodzic? Czy taką osobę trzeba skazywać na pogłębienie się niepełnosprawności?
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Kochani obecna sytuacja nie wpływa ,korzystnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne...Mam nadzieję, że ''jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie"... :serce: :kwiat: :serce:
Oby wszystkim oczekującym w tym roku udało się wyjechać na wymarzony turnus i podreperować swoje bezcenne zdrowie.
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Tadek7775 »

Witam,
Może ktoś podpowie mi dobre sanatorium na turnus rehabilitacyjny (reumatologia). Interesują mnie zabiegi na dobrym poziomie i raczej sanatoria na południu Polski. Najchętniej pojechałbym do Polanicy, Dusznik czyli Kotlina Kłodzka. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Bibi2 »

Tadek , myślę , że Busko-Zdrój spełni Twoje wymagania , wybór ośrodka należy do Ciebie
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Ja bym proponował raczej Kudowę. Byłem i sprawdziłem. Świetny klimat , miasteczko i okolice.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jettp »

Jak lubisz ciszę , spokój , fajne szlaki turystyczne to Duszniki w Janie Kazimierzu , bardziej gwarno jest w Polanicy w Wielkiej Pieniawie.
Pozdrawiam ....😀
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021 07:34 przez jettp, łącznie zmieniany 1 raz.
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Tadek7775 »

Bibi i Janku. Dziękuję za podpowiedzi. Bardziej mnie interesuje Kudowa, ale co w Kudowie? Natomiast Busko raczej nie bo byłem tam w Słowackim i to sanatorium mogę polecić każdemu kto wybiera się do Buska ale okolica to przynajmniej dla mnie niekoniecznie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Tadek7775 - a jakie wyniki pojawiły się w wyszukiwarce ośrodków i organizatorów turnusów rehabilitacyjnych ❓
ODPOWIEDZ