Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Wtedy tak jak napisałam negatywny wynik testu na covid.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Smerfetko ja w zeszłym roku byłam na rehabilitacji ogólnoustrojowej i testu nie wymagano ,po przyjeździe tylko wywiad był.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Smerfetko ja w zeszłym roku byłem na turnusie rehabilitacyjnym i testu nie wymagano ,po przyjeździe tylko wywiad był, maseczki, dezynfekcja i codzienne mierzenie temperatury :D No i był ten "dystans społeczny" czasami :lol:
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Barbaro ja planuję wyjazd do Niwy w Kołobrzegu u nich na stronie jest zamieszczona procedura bezpieczeństwa ;

"zaszczepienie się osoby korzystającej ze świadczeń w CRR KRUS NIWA przeciwko
COVID-19 (wymagany pełny cykl szczepień potwierdzony certyfikatem, czas od ostatniej dawki
szczepienia więcej niż 14 dni) lub negatywny wynik testu diagnostycznego"

Nie wiem jak jest w innych obiektach , ponieważ wybrałam Niwę na turnus rehabilitacyjny :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Mój mąż w ubiegłym roku był na oddziale w szpitalu rehabilitacyjnym i nie wymagali testu przed przyjęciem .Zrobili w dniu przyjęcia i w trakcie pobytu jeszcze dwa razy. Zero odwiedzin ,wyjścia na zewnątrz ,można było tylko popatrzeć przez okno takie były odwiedziny. Byłam w totalnym szoku :shock: :o
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Będę szukać takiego miejsca gdzie nie będzie wymogu zaszczepienia się ,mam nadzieję że takie znajdę ;)
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Chmurka07 »

Barbara napewno taki znajdziesz gdzie nie wymagają szczepienia a tylko negatywny test. Ale czy nie warto zaszczepić się i czuć się bardziej bezpiecznym i mieć większe pole manewru przy wyborze ośrodka. Jednak każy robi jak uważa.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

To my wybieramy ośrodek na turnusy, lecz również ośrodek wybiera, jakich gości chce przyjąć ;)
Jeżeli ta "Niwa" przyjmuje tylko zaszczepionych i testowanych, to dyskryminuje pewną grupę potencjalnych osób, które mogłyby skorzystać z usług tego obiektu a nie mogą spełnić tych wymogów. Mam na myśli osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym wymagające stałej opieki oraz chore dzieci wraz z opiekunami. Takie osoby również marzą o wyjazdach, bo zwykle przebywają w domach lub DPS-ach :(
Oczywiście to Kołobrzeg, więc takie renomowane uzdrowisko nie musi się martwić o brak klientów. Podkreślam, że to moja prywatna subiektywna opinia poparta dużym doświadczeniem w tym temacie :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: GIENIA »

Marku ... a czy osoba o znacznym stopniu niepełnosprawności i jej opiekun nie mogą poddać się wymazowi :?: :roll: dlaczego nie mogą spełnić tych wymogów :o i gdzie tu widzisz dyskryminację :?: :roll: czy osoba o znacznym stopniu nie może zarażać :?:

Uważasz , że my KRUS owcy powinniśmy przejść testy , ale osoby komercyjne nie ... :?: to raczej my czulibyśmy się wtedy dyskryminowani :roll:
Jak zapewne wiesz , kilka dni temu wróciłam z innego KRUS owskiego ośrodka ... tam wszystkie osoby komercyjne , przyjeżdżajace do ośrodka były zobowiazane wykonaniem testu ... jaki miałoby sens testowanie KRUS owców , gdyby na tym samym turnusie przebywały osoby nietestowane :?: :o
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Gienia zgadzam się z Tobą w 100%. Nie czułabym się bezpiecznie w ośrodku w którym ,kuracjusze nie byliby przetestowani .Nie ma to znaczenia czy komercyjni z NFZ lub KRUS. Tak się składa ,że będę opiekunem osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności i bardzo się boję... ale nie o siebie.
ODPOWIEDZ