Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Bylem dzisaj w Pefron-ie i skserowali mi wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny mysle ze tym sie w firmie zadowola ,dziekuje za porady .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

ANDY12345 pisze: 09 cze 2021 07:34 Zwłaszcza że TU dzielimy się informacjami z zakresu leczenia i rehabilitacji i opisujemy wrażenia jakie mamy po pobycie w danych ośrodkach wymieniając je z całej nazwy :P
Niekoniecznie ;)
TU nie dostajemy skierowań czy "przydziałów". TU sami wybieramy miejsce, termin, organizatora, program, a nawet towarzystwo, z którym spędzimy 14 dni. Na turnus rehabilitacyjny wydajemy konkretne własne pieniądze (nawet kilka tys. zł). I jeszcze TU ma być obowiązek pisania laurek na Forum N-S ??? :o
Napisać piękną recenzję danego miejsca i turnusu to nie problem. Równie dobrze można by napisać "artykuł sponsorowany" i byłaby piękna reklama. W ten sposób nasi Forumowicze byliby zachęcani do skorzystania z konkretnych usług. Czy o to TU chodzi???
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Andrzej1958 »

Tu nie ma obowiązku pisania laurek czy sponsorowanych artykułów. Jest dobry zwyczaj pisania opinii po powrocie.
Wyjeżdżając na turnus rehabilitacyjny płacimy z własnej kieszeni duże pieniądze i nikt nie chce się nadziać na minę typu kiepskie zabiegi, właściciel traktuje kuracjuszy jak zło konieczne, kiepskie jedzenie, bałagan. Taka opinia, choć subiektywna, ma istotne znaczenie przy wyborze ośrodka, a nas ustrzega przed wydaniem pieniędzy na coś co jest ich niewarte.
To, że jedziemy na pełnopłatny wyjazd nie oznacza, że jesteśmy obrzydliwie bogaci, tylko że potrzebujemy rehabilitacji między kolejnymi skierowaniami z NFZ czy ZUS. Wielu z nas musi odmawiać sobie wiele rzeczy (niekoniecznie przyjemności), by sfinansować swój wyjazd.

I na koniec z mojego doświadczenia. Wybrałem ośrodek, dostałem opinię, że miejsce jest ok, ale skąpa baza zabiegowa. O drugim dowiedziałem się, że jest długa lista dostępnych zabiegów, tylko właściciele i obsługa traktują gości jak zło konieczne, a warunki bytowe kiepskie.
I właśnie o to TU chodzi.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Abstynent666 »

Witam ,wlasnie wrocilem z Iwonicza Zdroju 27 lipca ,i wrocilem bardziej chory niz pojechalem ,mialem ogromny problem z zasnieciem i to caly turnus ,co za tym idzie oslabienie i przeciagi na stolowce doprowadzily do mega przeziebienia ,teraz jestem na antybiotykach ,tak ze nie wyszlo mi to na zdrowie .Osrodek Sanvit jak i zabiegi ok. niemam negatywnych uwag ,wszystko praktycznie jak przed pandemia ,obsluga obiektu bardzo mila ,bylo sporo wolnych pokoj,jak odiezdzalem to bardzo duzo kuracjiuszy przyjechalo z Zus ,teraz ponoc pelne oblozenie .Pogode mielismy raczej dobra ,Iwonicz pelen w kwiatach tak ze komu nie przeszkadzaja gory we snie :) to polecam .Czekam na skierowanie z Zusu jezeli otrzymam gory to mnie zimne poty oblewaja .Cisnienie mam ksiazkowe ,bralem leki nasenne i noce nie przespane .Pozdrawiam ,jak cos to prosze pytac .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Chmurka07 »

Dostałam dofinansowanie PFRON . Trudna decyzja gdzie jechać- wszystko już zajęte. ;)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: dani888 »

Chmurko , wyjazd musi odbyć się w tym roku ? Nie można odłożyć do następnego ?
Przepraszam , że pytam ale nigdy jeszcze nie ubiegałam się o taki turnus .
Pozdrawiam :kwiat: :) .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Felice »

Chmurka07 pisze: 30 sie 2021 15:39 Dostałam dofinansowanie PFRON . Trudna decyzja gdzie jechać- wszystko już zajęte. ;)
Chmurko dzwoń do skutku, ludzie często rezygnują . Siostra dostała dofinansowanie w październiku i wydzwoniłam jej Lwigród w Krynicy.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Dani888 ,wyjazd z dofinansowaniem z pefronu musi się odbyć w tym roku w którym dostało się dofinansowanie ,w przeciwnym razie przepada. Ja jak odjeżdżam z Dozamelu w Kołobrzegu to ktoś z kim pani w recepcji rozmawiała przez telefon anulował rezerwację ,tak że trzeba dzwonić a na pewno coś się znajdzie . Wracając do mojego pobytu podtrzymuję pozytywną opinię o Ośrodku Dozamel ,na prawdę nie było do czego się doczepić ,wspomnę jeszcze że ręczniki były wymieniane na życzenie ,był jeden duży kąpielowy i jeden mniejszy ,ze sprzątaniem pokoi to samo , niby w grafiku było sprzątanie 3 razy w tygodniu ale jak ktoś potrzebował to zgłaszało się w recepcji i nie było z tym problemu .Tak więc z czystym sumieniem mogę ten ośrodek polecić .
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Chmurka07 »

Felice sa wolne terminy w Soplicowo i Zdrowie Krynica. Co o tym sadzisz?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Felice »

Soplicowo bierz bez chwili wahania. Zdrowie jest w centrum, ale ja wybrałabym Soplicowo. Byłam tam przed samą pandemią. Fajne pokoje, wyżywienie super a zabiegi takie jak wszędzie na turnusach w dawnych ośrodkach FWP.
ODPOWIEDZ