Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

sztani pisze: 14 kwie 2021 07:25 Przed turnusem rehabilitacyjnym mam zgłosić się do PCPR po skierowanie na test (chyba w ciągu 4 dni mam skierowanie odebrać) :( wydaje mi się ,że nie ma prawa ośrodek żądać szczepienia ,bo różnie wiekowo jadą ludzie . Wykonanie testu winno być obowiązkowe.
Szatni czy możesz mi powiedzieć z którego miasta PCPR kieruje przed turnusem rehabilitacyjnym na test ? dziś dzwoniłam do nas do PCPR i pytałam w tej sprawie i pani była zaskoczona jak ja zapytałam o skierowania na test ,jeśli nie chcesz na ogólnym pisać to napisz mi na priv.Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Tadku ja byłem w Bristolu, ładny ośrodek z własną kawiarnią, w ubiegłym roku były tańce dla swoich choć z innych też kilka osób bywało każdego dnia bo jest wejście i z zewnątrz. Dobre położenie, blisko parku i basenu "wodny ś. wiat" w którym można załatwić z lekarzem zabiegi Może w parku Zameczek ewentualnie hotel w pobliżu Verde Montana ( SPA) z własnym basenem zewnętrznym na 1-maja 25A tylko tam słone ceny. Jak będziesz zainteresowany mogę podać kilka szczegółów na PW. Swój pobyt relacjonowałem na bieżąco więc możesz sobie poczytać w lupce temat MSWiA Bristol w Kudowie Zdroju.
Tadek7775
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 12 mar 2014 07:39
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Tadek7775 »

Hipokryt pisze: 19 kwie 2021 08:25 Tadek7775 - a jakie wyniki pojawiły się w wyszukiwarce ośrodków i organizatorów turnusów rehabilitacyjnych ❓
Oczywiście, że korzystałem z wyszukiwarek bo szukanie informacji w necie nie jest dla mnie obce. Nie mniej jednak chciałem zasięgnąć podpowiedzi od Forumowiczów bo chyba po to jest to forum żeby dzielić się informacjami. Jeżeli zrobiłem coś nie tak prosząc o info to proszę mnie łaskawie oświecić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Hipokryt »

Pisząc o "wyszukiwarce" mam na myśli portal empatia mpips, gdzie jest oficjalna baza danych ośrodków i organizatorów turnusów, które honoruje PFRON. Chyba, że Twój wyjazd będzie prywatny i nie korzystasz z dofinansowania, lecz i tak warto tam zajrzeć :D
Dodam, że w aktualnej, niepewnej sytuacji nasze (forumowe) informacje mogę nie być zbyt aktualne. Przykład: szukasz miejsca na Dolnym Śląsku a dostajesz propozycję turnusu w kieleckim :shock:
Jak wspomniałem: najpierw wyszukiwarka, telefon a potem decyzje co dalej?
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Bibi2 »

Tadek , nie zrobiłeś nic co można uważać za niewłaściwe :)
Niejedna osoba miała nawet bardziej precyzyjne pytania i forumowicze podpowiedzieli , także spoko
a Kudowa jest pięknym miejscem , abyś tylko wybrał dla siebie dobry ośrodek .
Byłam tam ale tylko jako w uzdrowisku , nie znam ośrodków, jedną propozycję już masz: Bristol ale może ktoś jeszcze coś podpowie
pozdrawiam :)
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

Hipokryt, dzieki za podpowiedź , tej strony nie znałam ;) :)
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Podzielę się z wami swoim nie zbyt przyjemnym doświadczeniem w wyborze turnusu rehabilitacyjnego .Zamarzyłam pojechać do Kołobrzegu więc wybrałam Niwę. Zrobiona rezerwacja u organizatora turnusu, ponieważ Niwa nie jest organizatorem , wszystko ładnie pięknie, fajny termin. Organizator poinformowany o niepełnosprawnościach sprawdziłam w portalu empatia jest wpis aktualny i niepełnosprawności się zgadzają. Zaniepokojona tym, że mam wysłać pismo z dofinansowaniem a nie jego kopię zadzwoniłam do MOPR z zapytaniem czy mogę tak zrobić. Pani zapytała o ośrodek do którego wybiera się mój podopieczny i tu wielkie rozczarowanie, że nie może tam się udać, Dlaczego? Ośrodek nie ma wpisanego zaburzenie słuchu ,chociaż to u nas nie jest potrzebne ale w orzeczeniu jest wpisane L(u nas mowa ).Sen o Kołobrzegu prysł jak bańka mydlana :evil: :roll: Na szybko szukanie jakiegoś ośrodka ale się udał chociaż nie ma zbyt wielkiego wyboru aby spełnić wymogi (3 symbole niepełnosprawności w orzeczeniu ) :shock: .Nic tylko siadać i płakać -pierwszy i chyba ostatni wyjazd z dofinansowaniem chyba, że ... Sarbinowo przypadnie do gustu.
Trochę to dziwne, ponieważ znajoma z takim samym wpisem w orzeczeniu była w Kołobrzegu w Niwie z dofinansowaniem z PFRON tylko inne województwo :(
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Należy zawsze wpisywać jedno lub dwa schorzenia bo bardzo ciężko znaleźć wtedy sanatorium bo zawsze do czegoś się przyczepią. Wiem coś o tym bo sam kiedyś wpisałem 4 choroby ale się udało bo sanatorium udało mi się znaleźć i specjalnie nie szukali dziury w całym . To była Równica w Ustroniu.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 585
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Smerfetka1 »

Sęk w tym że u mnie wymagają wszystkie które są zapisane w orzeczeniu a jest ich trzy. Myślałam, że dwa najważniejsze wystarczą ale się myliłam. Polak mądry po szkodzie jak to mówią .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: zbigniew165 »

Smerfetka1 myślę, że będziesz zadowolona z pobytu w Sarbinowie, chociaż nie wiem w jakim ośrodku będziesz :)
ODPOWIEDZ