Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: ANDY12345 »

Mario, nie zdołujesz mnie , już się zaaklimatyzowałem :lol: , i wielu ludzi też, to tak łatwo się nie poddamy :P :lol:
Niestety to prawda, że w nowosądeckim zostało wstrzymane przyjmowanie kuracjuszy, z wczasowiczami chyba nie. Na razie z ograniczeń, to noszenie maseczek przez cały czas, a przy takim wczorajszym upale stwarzało pewne problemy. Wszelkiego typu imprezy odwołane, ale jak na razie baseny w Muszynie działają. Miłego pobytu i spokojnego powrotu :) .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: ANDY12345 »

Kolejny turnus już nie przyjechał, na jadalni posiłki wydane w parę minut , taki luz że moglibyśmy siedzieć pojedynczo przy stolikach :o . Niektórzy zastanawiają się czy nas nie odeślą do domów przy tak małej ilości osób, miejmy nadzieję że nie i dokończymy to co ledwie zaczęliśmy.
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Jerzyk_W »

Zebrawszy te nader optymistyczne opisy z pobytów w sanatorium dochodzę do wniosku, że warto skorzystać z tego co oferuje lecznictwo sanatoryjne w czasie pandemii koronawirusa. Nie ma tu opisów pobytów osób które lubią rozłożyć sprawy na czynniki pierwsze. Wnioskuję z tego co piszecie, że decyzję o rozpoczęciu pobytu w sanatorium podejmowano mając głównie na uwadze poprawę stanu własnego zdrowia. Inne sprawy tym razem zeszły na plan dalszy i stanowczo zmniejszyła się liczba narzekających. Teraz czekamy co będą pisać koleni kończący pobyt, jak tez i osoby które pierwszy raz zetkną się w sanatorium z pobytem w dobie koronawirusa. Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jesteśmy cennym źródłem wiedzy, tylko czasami trudno nam się nią podzielić.
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Jerzyk_W »

Witam, to tylko został dzień na pożegnanie z "labą" i do domciu. Może po powrocie spojrzymy na wszystko szerzej o obudzą się jeszcze jakieś refleksje co zaowocuje nowymi wpisami. Pozdrawiam serdecznie, życząc wiele zdrowia.
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Jerzyk_W »

Witam, to tylko został dzień na pożegnanie z "labą" i do domciu. Może po powrocie spojrzymy na wszystko szerzej o obudzą się jeszcze jakieś refleksje co zaowocuje nowymi wpisami. Pozdrawiam serdecznie, życząc wiele zdrowia.

Witam, byliśmy, widzieliśmy. Już niedługo kończy się raj, trzeba będzie wracać do codzienności. Ale cieszę się że udało się przyjechać w środku lata, pogoda super, tylko jeden dzień deszczu wczoraj, dla odpoczynku. Z tego co oglądam w telewizji i w internecie, to zaraz znów nas zamkną w domu.
on_
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sie 2020 12:47
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: on_ »

z waszych opowieści wynika, że jeśli już się uda dotrzeć do sanatorium, to warunki są fajne bo mniej osób, jest tylko ryzyko, że w ogóle się nie wyjedzie lub pobyt zostanie skrócony
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: dani888 »

Ryzyko jest ostatnimi czasy duże i z tym należy liczyć się , niestety .
Ale może nie będzie tak źle .
Wybierasz się gdzieś w najbliższym czasie ?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: dani888 »

Jestem w sanatorium właśnie i pandemia jak talala...
Maseczki , dystans , na zewnątrz bez maseczek ale odległości , w stołówce posiłki na kilka tur , podane już na talerzach , dwie osoby przy stoliku , zero odwiedzin z zewnątrz a nawet z innego pokoju . Dziś zespół i można było potańczyć na zewnątrz kawiarni ale popatrzyłam chwilkę i wyszłam . Jutro znów ma coś się dziać podobnego i ma być występ kogoś tam , sorki ale nie wiem kto to jest :lol: :lol: .
Ogólnie nie jest źle choć wiadomo , że jest inaczej... Pozdrawiam :D .
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Jerzyk_W »

Dziękuję za szczerość w opisie. Jeśli będzie czas to może więcej konkretów na temat zbiegów. Osobiście mam wyjechać do sanatorium w m-cu listopadzie nad morze.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: dani888 »

Przepraszam ale tam gdzie jestem to nie jest morze . Las sosnowy i tyle . A o ośrodku gdzie przebywam piszę w innych tematach . Dodam tylko , że zabiegi są bardzo dobre , jestem zadowolona . Ale nie czas na ocenę bo efekty będzie widać później . Pozdrawiam :) .
ODPOWIEDZ