Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronawirusa

Post autor: Hipokryt »

serendipity pisze: 23 wrz 2020 21:50 (...)
Ogólnie, moim zdaniem, większość nie przestrzega tych zaleceń, bo to są tylko zalecenia i nie wynikają z żadnej ustawy, ani nie został ogłoszony stan wyjątkowy lub nadzwyczajny.
(...)
Czyżby wtedy tam nie obowiązywało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dz.U. 2020 poz. 964
A może to było za granicą a nie w Kolobrzegu?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: dani888 »

A ja tylko powtórzę kolejny raz . Jerzyku po zalogowaniu się wejdź , proszę do działu ,,Oceń sanatorium. Opinie o sanatoriach " . Tam znajdziesz mnóstwo opisów w sanatorium w czasie doby koronawirusa , całkiem świeżych . Dodam , że ja swój pobyt relacjonowałam na bieżąco a później podsumowałam choć inni forumowicze też to zrobili . Miłej lektury :D .
P.s. Tu kolejny raz z rzędu nie będę przecież opisywać .

Poza tym coś mi tu się nie podoba...tak czuję .
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: renatka11 »

Witam 😀. Jestem drugi tydzień w sanatorium Tęcza w Ustce. Kilka słów o pobycie napisałam w dziale ,,Oceń sanatorium". Teraz trochę ogólnie o sytuacji związanej z pandemią koronowirusa. Dzień zaczyna się wejściem w maseczkach na stołówkę, gdzie pielęgniarka mierzy każdemu temperaturę. Każdy podchodzi do wyznaczonego stolika i oczywiście zdejmuje maseczkę. W przestrzeni wspólnej (korytarze, klatka schodowa, winda) wszyscy chodzą w maseczkach lub półprzyłbicach. Na zabiegach jest różnie, zdejmuje się maseczkę tam gdzie jest konieczne, np wejście do wanny, piszę teraz o sobie, nie wiem jak inni. Ćwiczenia grupowe w pierwszych dniach bez maseczek, od wczoraj w maseczkach ☹️. W sanatorium jest kawiarnia, była nieczynna, a od 23 września czynna codziennie od godz. 19 i oczywiście jest muzyka i tańce - bez maseczek.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: zbigniew165 »

Czyli można :?: można, nawet w Ustce, gdzie jest jedno sanatorium. Mam oczywiście na uwadze kawiarnię i tańce. :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Dzia_dek »

zbigniew165 pisze: Czyli można :?: można, nawet w Ustce, gdzie jest jedno sanatorium.(...)
Zbigniewie można nawet w Ustce, ale jeszcze raz za Tobą napiszę i podkreślę: "jedno sanatorium".
Czyli w praktyce wszystkie osoby przebadane; teoretycznie przyjęto, że przyjechały zdrowe i tak jest
nadal. Mamy do czynienia z zamkniętym kręgiem osób, który do innego sanatorium na balety nie pójdzie
bo go po prostu nie ma.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Atina »

Można rzec że prawie 99% bezpiecznie :roll: w Ustce.
Ja po osobistych przejściach związanych z covid...postanawiłam wyjechać do sanatorium w listopadzie prywatnie.
Aczkolwiek decyzja nie była łatwa dla mnie... :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: zbigniew165 »

Dzia_dek zgadzam się z Tobą, ale przy założeniu, że ci kuracjusze nie będą opuszczać obiektu sanatorium, co jak wiesz jest raczej niemożliwe.
Byłem jeszcze niedawno 20 km od Ustki i jak przyjechaliśmy 8 maja, to wszystko przy promenadzie było pozamykane ze względu na Cowid, ale po tygodniu zaczęli się otwierać, chociaż nikt nie wiedział jak dużo wczasowiczów przyjedzie.
Patrol policji i żandarmerii nie zwracał zbytnio uwagi na brak maseczek u niektórych spacerowiczów, a później już nikt ich nie nosił.
Także niekoniecznie można się zarazić tylko na tańcach, bo lokale gastronomiczne były pełne i nie wszyscy mieli przedzielone miejsca przesłonami z plexi.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: ANDY12345 »

Atinko 99%, a nawet jakby 99,99% ? nic nie zwalnia nas od myślenia - cały czas to podkreślam, każdy z nas podejmuje decyzje i za nie odpowiada.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Atina »

Zgadzam się z Tobą w 100%
Myślenie nie boli... ;) powiedzenie mojego taty :roll:
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: renatka11 »

zbigniew165 pisze: 27 wrz 2020 07:16 Czyli można :?: można, nawet w Ustce, gdzie jest jedno sanatorium. Mam oczywiście na uwadze kawiarnię i tańce. :)
Witam. Jeszcze o kawiarni i tańcach. Oczywiście w sanatorium i kawiarni mogą przebywać tylko kuracjusze z Tęczy, ale też nie jest tak idealnie z przestrzeganiem zaleceń, kiedy kawiarnia była zamknięta kuracjusze chodzili na tańce do ośrodka Radość i nadal wychodzą gdzie chcą, trzeba tylko być na zabiegach i wrócić przed 22🌞🐬🐬🐬🐬
ODPOWIEDZ