Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Dzia_dek »

Zadowolony? Z czego? Ja wcale nie muszę mieć racji i również mogę się pomylić.
Myślałem, że mam do czynienia z osobą konkretną i piszemy w temacie poważnym,
o sprawdzonych informacjach, a nie o tym co nam ślina przyniesie na język. Nie masz
czasu poszukać sprawdzonej wypowiedzi, ale "wykłócać" się o nic i wyśmiewać już tak.
To jest mało poważne zachowanie. Uważam, że w tym miejscu wyczerpaliśmy temat.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: malgonia »

ze strony NFZ Aby móc bezpłatnie wykonać test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, konieczne jest skierowanie NFZ na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową. A co z klientami komercyjnymi, którzy sami płacili za pobyty w uzdrowiskach i sanatoriach? Czy oni też będą musieli przed pobytem wykonać test na koronawirusa?

Jeśli sanatoria będą tego wymagały, komercyjni kuracjusze będą musieli sfinansować testy z własnych środków. Niektóre sanatoria już zapowiadają, że od klientów komercyjnych nie będą wymagali informacji na temat wyników testu pod kątem obecności koronawirusa. Jaka będzie ostateczna decyzja w tej sprawie, tego jeszcze nie wiemy. Uzdrowiska czekają teraz na szczegółowe wytyczne wojewódzkich oddziałów NFZ. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia przypomina, że uzdrowiska mają prawo wprowadzić pewne ograniczenia w czasach pandemii i przyjmować wyłącznie tych klientów, którzy przedstawią organizatorowi turnusu negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.
To do którego dostałąm skierowanie na razie nie wymaga od prywatnych kuracjuszy testów.Kropka
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: bogjan »

Ciechocinek nie wymaga od komercyjnych kuracjuszy? Pacjent NFZ jedzie na własną odpowiedzialność,chociaż ma zrobiony test sfinansowany przez państwo.Kompletna głupota.Dopóki wszyscy nie beda poddani testom,to na pewno nie pojadę do takiego uzdrowiska,bo po co ,żeby zarazić sie i siedzieć na kwarantannie.Albo wszyscy test albo nikt.Komercyjni powinni tym bardziej zrobić test.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: acik61 »

Może zacznijmy się szanować i piszmy -ci co byli jak wyglądało - a nie co jest napisane jak ma wyglądać. Byłem na prewencji z zus-u w Osieczku i pisało ...olaboga strach przytaczać -odechciało mi się jechać, pojechałem bo nie uwzględnili mojego odwołania w ZUS co do miejsca rehabilitacji i był to do tej pory najlepszy mój wyjazd rehabilitacyjny. Tak to wygląda jak pisze ktoś co przeżył a inaczej wygląda jak pisze ktoś że przeczytał, że tak jest, bądź że powiedział mu szwagra brata zięć że był i tak było. Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Felice »

Test robiłam również w dniu wyjazdu ,finansowałem go sobie sama.
Opisałabym ze szczegółami mój pobyt w nieco zaostrzonym reżimie,ale nie chcę narażać się na obelgi i inwektywy pod swoim adresem.
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Esterka »

malgonia pisze: 25 cze 2020 08:59 Nie mam czasu szukać czy to dotyczyło Felice czy kogoś innego.Dziadek Ty masz rację, masz racje , masz racje, masz racje masz racje, zadowolony :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
O ho ho jak się zagalopowalaś w nie uprzejmości wyluzuj .Szmaty na twarzy ? :o naoglądalaś się filmików idiotycznych jak to nie należy nosić masek wiesz ,że ja też jestem za tylko tacy o takiej "wiedzy 'medycznej niech siedzą w swoich domach i niech nie wyscibulają nosa po za .
Nie przekonuje Ciebie cytat Dziadka dot wypowiedzi Felice to żadne inne argumenty w sprawie zasadności noszenia masek tym bardziej ,bo to juz wyższa szkoła jest .
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: malgonia »

Esterka a jak to nazwać, szmaty, materiały, bawełna itd... przeciez to nie sa maseczki.Maseczki noszą chirurdzy przy operacjach, a to co sie teraz dzieje to nakładanie kagańca, jak psu.A taka szmatka tak nas chroni jak krata przed komarem. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Esterka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 324
Na forum od: 13 gru 2019 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Esterka »

Malgoniu :kwiat: zapewniam Ciebie ,że mam bardzo profesjonalną maseczkę .Jak ktoś chciał to zdobył .Szyć z byle jakiej tkaniny w domu ?wolne żarty :lol:
Pozdrawiam :serce: :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: malgonia »

Esterka to się chwali, noś ją kobieto na zdrowie.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: dani888 »

Kochane koleżanki :) .
Powiem Wam , że ja zakładam maseczki jednorazowe (kupuję w aptece) , koleżanka mi uszyła kilka sztuk bawełnianych jednowarstwowych i dwuwarstwowych . Aha , mam jeszcze trzy wielokrotnego użytku z apteki . Jeśli muszę to zakładam , dodam tylko , że w tych dwuwarstwowych bardziej dusi . Planuję kupić przyłbicę bo obecnie w te upały przydałaby się pewnie bardziej . Moim zdaniem- jak mam zachorować to i tak zachoruję (pfu , pfu ) .
Marzę o sanatorium a jednocześnie boję się , tu przyznaję się bez bicia :? .
Trzymajcie się ciepło i zdrowo :kwiat: :kwiat: .
ODPOWIEDZ