Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Piotrek45
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 08 lip 2019 03:38

Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Piotrek45 »

Witam. Jeśli ktoś już jest na turnusie od 15.06,proszę opiszcie co się zmieniło, w dobie pandemii, jakie nastąpiły zmiany,obostrzenia, co na lepsze, a co na gorsze. Pozdrawiam
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: bogjan »

W jednym jest reżim ,zakaz wychodzenia z pokoju,więcej nie mogę bo mnie skasują....
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: dani888 »

Hm...jak zakaz wychodzenia z pokoju ? :shock: A co z zabiegami , posiłkami itp..... ?
Bogjan nie wkręcasz czasem ? Za sam opis pobytu nikt nikogo nie kasuje .
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: bogjan »

Na zabiegi tak w maseczkach....posiłki do pokoju i zakaz wychodzenia z pokoju.Gorzej jest jak dostaje sie jedynkę,a teraz dają,bo z 2 robią jedynki. Siedz sam w pokoju 21 dni......Takie czasy!!!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: Felice »

Bogjan, napisz proszę gdzie zabraniają wychodzić z pokoju. Ja wróciłam po miesięcznym pobycie w Lądku i zapewniam ciebie,że poza noszeniem masek w budynku i mierzeniem temperatury pobyt niczym nie różnił się od wcześniejszych.Jedliśmy na stołówce i do 21 mogliśmy dowolnie wychodzić.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: darek »

Dzis miałem przyjemność spotkać sie z Osoba ,która wstępnie kwalifikuje do pobytów sanatoryjnych ( Mam otwarte Zlecenie )
Z poziomu miejsca zamieszkania , kontaktowałem się też z lekarzem zatrudnionym w Obiekcie gdzie miało być świadczona usługa .
Okazuje się ,że mimo wstępnego Zniesienia Ograniczenia wielu Osobom nie zalecane jest przebywanie w obiektach sanatoryjnych .

Nawet mój najbliższy pobyt w Klinice Kardiologicznej we Wrocławiu ma obostrzenia .
Mam odbyć 24 godzinna Kwarantannę mają być przeprowadzone Nie JEDEN ale dwa Testy tzn dwie Próby oczywiście jako pacjent mam mieć przez 24 godziny monitorowane co 15 minut Temperaturę Ciała .

Oczywiście Obiekty troszkę poluzowały aby totalnie nie zbankrutować Faktem jest że więcej jest Miejscówek tzw Jedno osobowych a dwójek jest adekwatnie więcej bo nie ma pokoi trzy Osobowych .
Praktycznie jest obłożenie na poziomie 70% ale pytanie jak DŁUGO
Nikogo nie będzie stać aby zajęcia na Basenie 40 m kw prowadził Ratownik i Instruktor dla 3-4 Osób
Nikt nie wytrzyma dziś Obowiązkowej Przerwy po Poprzednim Kuracjuszu 15 Minut
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: bogjan »

[email] Felice o Lądku to wiem tak jak Ty piszesz,jeszcze o 17-tej badanie temperatury i o godz.21 w sali.2 razy dziennie mierzona temp.Można wychodzić na zewnątrz.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: alaxa »

bogjan pisze: 23 cze 2020 15:21 W jednym jest reżim ,zakaz wychodzenia z pokoju,więcej nie mogę bo mnie skasują....
Witaj bogjan chyba czegoś tu nie zrozumiałam, tutaj piszesz, że ..."zakaz wychodzenia z pokoju..." sugerując przestraszony, że właśnie jesteś w takim ośrodku, a na innym forum dzisiaj przed chwilą napisałeś, że masz 550 nr i dopiero czekasz na skierowanie :roll: to jak to jest, jesteś i u was tak jest ?? czy słyszałeś od kogoś, bo zasiałeś trochę niepokoju tym, co maja wkrótce wyjechać :?: :?:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: acik61 »

Alax - dokładnie!
Takie trochę pisanie w stylu - "ja wiem, bo od brata mojego szwagra zięć mi powiedział.... dlatego wiem,wiem najlepiej..... 😎
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pobyt w sanatorium w dobie koronavirusa

Post autor: malgonia »

To wszystko co piszecie to jest nie potrzebne straszenie na zapas.każdy ośrodek rzadzi się innymi prawami.Są ogólnopolskie zarządzenia ale są sanatoria , ktore sa nadgorliwe ichca wprowadzac jakis tam zamordyzm.Na pewno czym innym jest szpital sanatoryjny a czym innym sanatorium.Lekarze też każdy mówi co innego i tylko sieją zamęt.Dlatego najlepiej sie przekonać samemu, ja wybieram się 13 lipca do krynicy i jak by sie okazało przy przyjęciu że ktoś chce mnie nadmiernie ogranicząć oczywiście poza mierzeniem temperatury to zabieram zabawki i wracam do swojego domu i mam w nosie całe sanatorium.
ODPOWIEDZ