Rozrywkowy Ciechocinek!!

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
gosia1956xxxx
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 27 lip 2020 15:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: gosia1956xxxx »

Właśnie dzisiaj się dowiedziałam, o rozrywkackach w Ciechocinku. Nadal życie towarzyskie kwitnie. Nie wiem od czego to zależy, że w niektórych miejscowościach sanatoryjnych jest wszystko pozamykane, a niektóre tętnią życiem i mimo juz zamkniętego Domu Zdrojowego nadal są dancingi i nikt się nie przejmuje, że może rozwinąć się epidemia. Dajcie znać jak jest w Iwoniczu Zdroju i innych miejscowościach np. Kołobrzeg. Jakoś mało ten temat jest poruszany na forum zwłaszcza w obecnym czasie. Czy dla wybierających się na pobyt w sanatorium nie ma to znaczenia. ???Pozdrawiam.
Magdala50
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 168
Na forum od: 27 sie 2020 12:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: Magdala50 »

A kto powiedział że Dom Zdrojowy zamknięty?? Z tego co wiem to ci co mieli wirus covid są w izolatorium w Grudziądzu, a obiekt po dezynfekcji ma kolejnych kuracjuszy
Jola9
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 25 lip 2020 20:56
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: Jola9 »

Witam forumowiczów :)
W czasie,kiedy był koronawirus w Domu Zdrojowym nr.4 w Ciechocinku akurat też przebywałam w tym czasie lecz w innym sanatorium.Później nawet tv przyjechała i ktoś wypowiadał się do kamery że ma dosyć już sanatorium ponieważ akurat ktoś był na kwarantannie w tymże obiekcie.Fajfy też były koło fontanny Grzybek oraz w restauracji -kawiarni "Zdrojowa".

Pozdrawiam :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: zbigniew165 »

Moim zdaniem, to dobrze, że w Ciechocinku są imprezy i można tańczyć. Nikt chyba nikogo nie zmuszał, żeby chodzić na fajfy, czy dancingi.
Można było założyć maseczkę i chodzić w niej od rana do wieczora, żeby nie złapać wirusa.
Można też zrezygnować z wyjazdu do sanatorium, a znajdą się osoby, które korzystają ze zwrotów i chętnie pojadą.
Dużo osób narzeka, ale kolejka na wyjazd wcale tak szybko się nie przesuwa. Czyli dużo osób jednak wyjeżdża nie bojąc się złapania wirusa.
Nie słyszałem, żeby w dwóch największych nadmorskich uzdrowiskach Kołobrzeg i Świnoujście zamknęli kogoś na kwarantannie, a jest tu także dużo Niemców. Pozdrawiam :)
Jola9
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 25 lip 2020 20:56
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: Jola9 »

Witam :)

Owszem można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium,jak ktoś chce.Ale to musi być uzasadniona decyzja,by później nie było problemów ze strony NFZ.Liczyłam na wyjazd nad morze,ale akurat trafił się Ciechocinek.Jeśli chodzi o fajfy,to widziałam idąc po drodze,gdzie ludzie się bawili.W ubiegłym roku chciałam skorzystać z oferty ze zwrotów-jednak na dany dzień jak byłam w osobiście w oddziale NFZ -nie było nic.Może i dobrze,że poczekałam.Jako miasto uzdrowiskowe Ciechocinek szczególnie teraz jak pojechałam jeszcze w czasie letnim jest ładny.Ciekawa jestem gdzie krócej się czeka na wyjazd do sanatorium,bo w moim rejonie akurat około 32-33 miesiące,choć wcześniej było 29 miesięcy.

Pozdrawiam forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: Hipokryt »

Szanowni Panowie - kto tam był i imprezował to wie sam najlepiej jak jest w Ciechocinku :lol:
Czy wiecej dowiesz się z opisów czy z autopsji ?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14312
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: ANDY12345 »

Możemy się leczyć i bawić. To do organizatorów należy odpowiednie zabezpieczenie takich miejsc, niestety niewielu stosuje się do przepisów. To my ponosimy odpowiedzialność pośrednio i bezpośrednio za swoje czyny.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: darek »

Nie wolno wszystkiego wrzucać do jednego worka.
Ciechocinek słynie z opowieści n/t walorów kuracji.
wszyscy słyszeli NIKT nie widział .
To tak jak wracamy z sanatoriów pojawiaja sie w firmach za plecami szemrane informacje .
Kiedyś wszech-widzącemu wszystko zadałem pytanie Ile i gdzie byłeś że wyrażasz takie opinie .
Nie było sensu konwersacji bo wiedziałem że Koleś był na straconej pozycji Nigdy nie był a tylko słuchał może i przechwałek .

Co do Ciechocinka i Rozrywki

Jak wspomniał Andy ( cholera to już 2 x się zgadzam ) to My jako kuracjusze musimy zadbać o Nas i Nasze 4 litery.
Jest obowiązek noszenia zabezpieczeń musimy sie zastosować - oczywiście w przypadku NEGACJI musimy liczyć sie z konsekwencjami równiez finansowymi.
Skoro przechodzisz na CZERWONYM może przejechać Cię Samochód możesz stać się inwalidą lub jak się uda zapłącisz 500 złotych mandatu
Twoje RYZYKO.

Podobnie jest z Wyjazdami w tej chwili wiele Osób Rezygnuje bo się Obawia -Fakt czekali 2-3 lata i będa czekać w kolejnych Kolejce - Ale są Pewni że nie zagrozili swemu stanowi zdrowia .

Osobiście Bardzo się dziwię Osobom ,które są w grupie zagrożenia że decydują się na wyjazd.
Pewien profesor powiedział ..."Należy się zastanowić czy Oni Napewno są aż tak chorzy jak Opowiadają "
forumowicz

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: forumowicz »

Ciechocinek był super w lecie! teraz to dziwne ,przynajmniej dla mnie,że ludzie wyjeżdżają ,pogoda bylejaka,co za przyjemność sanatorium w maskach.Ale każdy człek jest inny.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rozrywkowy Ciechocinek!!

Post autor: darek »

Temat Tańców w sanatoriach i nie tylko został Oficjalnie zamkniety
Od Soboty ZAKAZ Organizacji Dyskotek i podobnych
Zablokowany