Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: bardzyk2 »

Jak kwaterują z KRUS nie mam pojęcia :oops: , ale z NFZ nawet w Wieńcu, gdzie jest bardzo dużo jedynek i dwójek, na NFZ nie chcieli mi zarezerwować jedynki czy nawet dwójki na NFZ. No cóż, zamiast błagać lub obiecywać, że się odwdzięczę wolałam zrezygnować. A są sanatoria w starych budynkach, jak np. Admirał II, gdzie są głównie trójki a nawet czwórki. Może ze dwie dwójki dla małżeństw. Ale w dobie epidemii można zmniejszyć ilość kuracjuszy w pokoju, zwłaszcza, gdy przyjechali pociągami z różnych krańców Polski.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: ANDY12345 »

Przecież właściciel musi zarobić, a jak nas upakuje to najmniejszy problem :roll:
Zawsze może zwalić winę na nas jak zachorujemy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: GIENIA »

Skoro w miejscowościach sanatoryjnych ,( jak tu Ktoś przestawiał artykuł z Ciechocinka ) pustki .... no to w ośrodkach dużo wolnych miejsc . Czemu zatem nie kwaterują pojedynczo :?: :roll:


Bardzyk ... tak jest w ośrodkach KRUS .... jest ich 6 i we wszystkich jest tak samo ... pojedyncze pokoje , ograniczenie kontaktu między kuracjuszami do niezbędnej konieczności .
elizaa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 16 sty 2014 12:37
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: elizaa »

Bardzyk, ręce opadają jak się czyta to, co opisujesz :shock: Nie poddawaj się, walcz o swoje. Tak dla ścisłości dodam tylko, że ten wirus w Admirale 2 pojawił się na początku turnusu kuracjuszy z Admirała. W tym czasie kończył się turnus dla kuracjuszy Swarozyca. Wszyscy, i Ci z Admirala 2 i ze Swarozyca jedli wspolnie posiłki w jadalni w Bursztynie przez kilka dni. Siedzieli prawie jeden na drugim. Żadnych odstępow, po 4 osoby przy stoliku. Bylo to na tyle szokujące w czasie pandemii, że kuracjusze robili zdjecia zapelnionej jadalni. Zabiegi np. gimnastyka zbiorowa dla astmatykow w małej sali 10 osób- głębokie wdechy i wydechy.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: bardzyk2 »

cWitaj elizaa :kwiat: :kwiat:

Dzięki za wsparcie :serce: :serce:

Ale z kim mam walczyć? Z ogólnopolską infolinią, czy Naczelnikiem ds spraw mundurowych :mrgreen: . Przecież mi odpisał :o :twisted:

Mieszkam na Górnym Śląsku i niestety mam inny ogląd sytuacji niż ktoś z województwa, gdzie nawet dziś jest kilkadziesiąt zachorowań dziennie, a są powiaty, gdzie jeszcze nie chorował nikt. Województwo Śląskie jest stosunkowo małe (powierzchnia) a mieszka w nim 4,5 mln ludzi. Na zarażonego każdy prawie się natknął. Np. teraz mój wnuk jest na szkolnej "kwarantannie" (sam, jego rodzice i brat nie :lol: ), bo w jego klasie jest dwoje dodatnich dzieci objawowych rodziców z dodatnim wynikiem testów. Klasa ma lekcje zawieszone i czekają już drugi dzień na decyzję sanepidu. :twisted:

Tak, że ja się nigdzie nie wybieram, jak by coś mi się miało zdarzyć, to wolę w domu niż np. 600 km od domu :D

W Admirale II byłam w styczniu/lutym w 2017 roku (przed remontem), upchali nas we 4 w trójce, jadłam w Bursztynie, 15 minut na posiłek bo kilka zmian a od 09 do 10.30 stołówka musiała być pusta i przygotowany szwecki stół dla Niemców, kawał drogi do Rusałki na zabiegi, zwłaszcza mokre w zimie, gimnastyka w jakiejś piwnicy bez okien w Bałtyku - makabra.

Tak, że na razie poddaję się ale bardzo jeszcze raz dziękuję za wsparcie, pozdrawiam i proszę
UWAŻAJCIE NA SIEBIE :serce: :serce: :serce:

PS. Wczoraj dowiedziałam się, że siostra mojej koleżanki, która pod koniec września wróciła z Ciechocinka leży w szpitalu zakaźnym w Tychach, od 3 dni na OIO-mie. Wracała jakimś busem, nie wiem z jakim przewoźnikiem i nie wiadomo, gdzie się zaraziła. Teraz właściwie nie ma z nią kontaktu a ja do koleżanki też w kółko nie dzwonię. To ona do mnie zadzwoniła, żeby mnie ostrzec, bo wiedziała, że mam jechać w październiku do Wieńca a to ten sam powiat co Ciechocinek.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: ANDY12345 »

Bardzyku na końcu pisma powinno być pouczenie jak się możesz odwołać i w jakim terminie. Próbuj bo w większości chcą nas zniechęcić.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: bardzyk2 »

Drogi ANDY12345

Na końcu pisma nie ma nic. Prześlę Ci zdjęcie na priv jeśli chcesz. Może coś doradzisz bo ja mam małe sanatoryjne doświadczenie.

Pozdrawiam :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: bardzyk2 »

Teraz właśnie minister zdrowia prosi o naciśnięcie interakcji społecznych a seniorów prosi o zostanie w domach. Jako senior :oops: :oops: na pewno nie powinnam się ładować do pociągu czy busa, czyż nie?

Posłusznie zostanę więc w domu, ale jak przyjdą kiedyś normalne czasy, zapewne będę się odwoływać od tego nieszczęsnego pisma (swoją drogą ciekawa jestem jak w innych województwach postępują przy takiej prośbie jak moja). I wtedy będę bardzo liczyła na Waszą pomoc, na pewno o nią poproszę .

Pozdrawiam Wszystkich bardzo, bardzo serdecznie :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: bardzyk2 »

naciśnięcie hamul :oops: ca
oczywiście
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kuracja uzdrowiskowa + ryzyko zakażenia COVID19, czy rezygnacja z sanatorium?

Post autor: darek »

Faktycznie NFZ obecnie pozwolił sobie za rządzącymi na swawolę .
Pan Premier powiedział że wirusa NIE MA jest w ODWROCIE to i pracownicy NFZ sobie folgują .
Ale tak to jest jak decyzje podejmowane są z Góry bez prawa Głosu.

Faktycznie obecna sytuacja nie jest zbyt ciekawa bo jak wypowiada się Kilka Osób bez prawa odwołania.
Pomijam fakt że NFZ chce złagodzić straty obiektów poprzez Masowe wysyłanie ludzi do sanatoriów - Wszak wszystkie koszty Biorą na siebie Kuracjusze .
Tak za przerwane turnusy w marcu NIKT nie zwrócił kosztów za dojazd a we wrześniu znowu trzeba było jechać Dobrze że nie pobierono drugi raz za pokoje czy Tv nie wspominając o opłacie klimatycznej .
Generalnie NIKT nie przejmuje się że może nastąpić jeszcze większa liczba zachorowań .
Bo nikt za to nie bierze odpowiedzialności
ODPOWIEDZ