Tani turnus rehabilitacyjny

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
PLATON
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 mar 2015 05:06
Staż sanatoryjny: 0

Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: PLATON »

Poszukuję informacji o tanich turnusach PFRON. Z stawką przystępną dla niepełnosprawnej osoby utrzymującej sie z częściowej renty zdrowotnej od najniższej podstawy. Ośrodki do których wcześniej jeździł znacznie podniosły stawki> chodzi o taki, gdzie koszt pobytu oscylował by w granicach refundacji.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: Dzia_dek »

Platon zaglądnij sobie na stronę ośrodka rehabilitacyjno - wypoczynkowego "Światowid" w Iwoniczu Zdroju.
Myślę, że koszty pobytu będą na poziomie refundacji PFRON - u. Okolica jest dość przyjemna i dojazd od
Ciebie też nie zajmuje wiele czasu. Mam jednak dwie uwagi: jest problem z dojazdem komunikacją nazwijmy ją
- zbiorową, ponieważ od pewnego czasu nie ma połączenia bezpośredniego z Lublina tylko z przesiadką, np. w Rzeszowie.
To raz, a druga sprawa to położenie ośrodka, który usytuowany jest na niewysokim, ale dość stromym wzniesieniu.
Podejście pod ośrodek dla osoby niepełnosprawnej ruchowo w stopniu znacznym może stanowić dość spory problem.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłby telefon(13/435-03-29) do ośrodka i wtedy uzyskasz wszelkie potrzebne informacje.
Droga dojazdowa do "Światowida".
Droga dojazdowa do "Światowida".
Zdjęcie z serwisu: Mapy Google.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: Dzia_dek »

Muszę napisać sprostowanie do wyżej podanych informacji ponieważ okazuje się, że w jednym punkcie są już nieaktualne.
Chodzi o pobyty z dofinansowaniem z PFRON - u. Tych już niestety nie ma. Od roku 2019 pobyty tylko prywatne, pełnopłatne.
Jako ciekawostkę dodam, że na rok bieżący nie ma już wolnych miejsc na turnusach, za wyjątkiem 6 dniowego turnusu
sylwestrowego i to nie jest żart tylko informacja z ośrodka.Wolne miejsca są dopiero na rok 2022. Zaskakuje cena za pobyt
w sezonie wysokim, która wynosi 1099 zł za 14 dniowy pobyt z noclegiem, pełnym wyżywieniem, 20 zabiegami i innymi "atrakcjami".
Kachurka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lip 2017 20:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: Kachurka »

Dziadku.Jesteś chyba najbardziej zorientowaną osobą w temacie sanatoriów w całej Polsce .Czy dobrze zrozumiałam,nie ma żadnych wolnych terminów z Pefron-u w sanatoriach?Chcialam na wiosnę złożyć wniosek o turnus .😳Tera obawiam się ,ze nigdzie nie znajdę wolnych 2 tygodni z dofinansowaniem.I jeszcze jedno pytanie,nie każde sanatorium prowadzi turnusy Pefron-owakie,prawda??
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: MaryKate »

Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON są organizowane także w ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych . W internecie można znależć oferty , są także biura pośredniczące w wyjazdach . Sama jeszcze nie korzystałam z takiego biura zawsze załatwiam wyjazd we własnym zakresie choć są ośrodki które przyjmują tylko grupy .
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: Dzia_dek »

Kachurka pisze: (...) Czy dobrze zrozumiałam,nie ma żadnych wolnych terminów z Pefron-u w sanatoriach? (...)
jeszcze jedno pytanie,nie każde sanatorium prowadzi turnusy Pefron-owakie,prawda??
Kachurko takie można było odnieść wrażenie po przeczytaniu mojego sprostowania, chyba napisałem
mało precyzyjnie, ale ta informacja o braku wolnych miejsc na rok 2021 dotyczy tylko i wyłącznie ośrodka
"Światowid" w Iwoniczu Zdroju. Myślę, że jeszcze bez problemu znajdziesz miejsce na rehabilitację
z dofinansowaniem jeśli tylko uzyskasz zabezpieczenie środków z PFRON - u. Jeśli chodzi o Twoje ostatnie
pytanie, to masz rację, że nie każde sanatorium prowadzi takie turnusy, ale jest sporo ośrodków, które
sanatoriami nie są, a również prowadzą turnusy rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: zbigniew165 »

Dzia_dek wczoraj dzwoniłem z kolegą do Światowida w Iwoniczu i na recepcji powiedziano nam, że są jeszcze miejsca na turnus w lutym i w marcu. Kolega ma zamiar jechać do Iwonicza, ale pytał o pokój dwu osobowy. Pozdrawiam
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: Mazrena »

Ośrodek reh- wyp Pomorze w Ustce ma turnusy z dofinansowaniem PEFRON- i cały czas działają. Można dzwonić, mają swoją stronę z ofertą

Polecam :serce: :)
Kachurka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lip 2017 20:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: Kachurka »

Dziękuję za wszelkie informacje! A wiecie mili Państwo, ile czeka się na przydział z Pefron-u na taki turnus???Pewnie każdy region może mieć inny czas oczekiwania,prawda?🤔Zwłaszcza w pandemii?No i pewnie na wiosnę się wiele rozwikła pytań ,na temat turnusów sanatoryjnych ogólnie.Ps.Tak tu swego czasu było gwarnie na tym forum,a teraz cisza i pustka ...Kto by pomyślał ,ze będzie coś takiego,ze tyle się zmieni.Pozdrawiam Was wszystkich,szczególnie Dziadka-sanatoryjną encyklopedię!A właściwie Wikipedię!👍
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Tani turnus rehabilitacyjny

Post autor: BarbaraB64 »

Kachurka u mnie w 2019 roku decyzję o dofinansowaniu z Pefronu dostałam w kwietniu ,w tym roku też złożyłam wniosek ale nie potrafiła mi Pani w PCPR powiedzieć kiedy będzie decyzja bo nie wiedzą kiedy zostaną przyznane środki .
ODPOWIEDZ