Jak jest teraz w sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Bibi2 »

Może troszkę uzasadnię to określenie, że jest smutno.
Jestem teraz na kuracji w Busku Zdroju , dzisiejszy dzień był bardzo pogodny , sporo czasu spędziłam na zewnątrz i trochę spostrzeżeń :
kuracjusze jednak trochę się izolują , nie ma spacerowiczów w dużych grupach, przeważają pojedyncze osoby, we dwoje , a trójeczki to wyjątek. Większość ośrodków nie zakazuje wychodzenia na zewnątrz , natomiast w Wojskowym taki zakaz istnieje . Tam kuracjusze nie mogą wyjść poza ośrodek, jeśli taka jest potrzeba należy uzyskać przepustkę .
Czas jest szczególny, jeśli chodzi o mnie bardzo dobrze rozumiem potrzebę ostrożności, chociaż tęsknię za gwarem, za spotkaniami ..... stosuję ograniczone zaufanie , ale każdy odpowiada za siebie , na pełną swobodę przyjdzie czas :)
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Pota »

Hi, samo miejsce jest już izolacją, bo jadę do Stróże. Ponadto jestem wyszczepiona, ale to nie zwalnia mnie od ostrożności, choć daje poczucie pewnego bezpieczeństwa. Raczej chodzi mi czy inni stosują zasady, bo bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nastawiam się na dobrą rehabilitację i porządny wypoczynek. :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24580
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: ewasz »

Pota z tego co słyszałam to po zmianie w kierownictwie jest tam teraz dobrze.
Jest wiele miejsc do zwiedzania a posiadacze czterech kółek to maja się świetnie, jest co zwiedzać.
Osobiście byłam tam tylko przejazdem.
Ostrożności nigdy za wiele, jak we wszystkim najlepszy jest umiar :D
Miłego pobytu :D
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Yark »

Z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa bywa niestety różnie. U mnie w ośrodku są w zasadzie zgodne z wymogami. Wyjątki są oczywiście np. w piątek przyjechała pani, która odmówiła noszenia maseczki. Po wielkiej awanturze ordynator odmówiła przyjęcia jej na turnus.
W poniedziałek wielkanocny pojechaliśmy do Świnoujścia. Na promenadzie 1/2 bez masek. Przy głównym pasażu bary i restauracje serwują tylko na wynos, ale 2 boczne jadą na full :shock: . Jest jak jest.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: GIENIA »

DDMZR ..... dystans , dezynfekcja , maseczka , zdrowy rozsądek ..... każdy powinien się do tego stosować , niestety bywa z tym różnie :roll:
Yark , łagodnie oceniłeś /aś spacerowiczów na promenadzie . Może i połowa nosi maski , ale większa część tej połowy , nosi je pod brodą :shock: dlatego korzystałam z niezaludnionych miejsc :)
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Danio Unio »

A nam nie jest smutno w Kołobrzegu. Mamy kilkuosobową paczkę z czterech różnych sanatoriów. Wczoraj była wycieczka rowerowa, później zachód słońca które nie chciało się pokazać 8-) przy niewielkim płomieniu świetlnym z trunkami w dłoniach przy wydmach a skończyło się wystrzałem szampana na plaży przy molo na samym widoku kamer i powrót tanecznym krokiem po promenadzie żeby zdążyć przed godziną 22 :P Powiem wam że obecnie łatwiej jest zgrać ekipę spoza własnego sanatorium niż w tym w którym przebywamy i nie jestem w tej opinii odosobniony.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: GIENIA »

To super Danio Unio :) miło czytać takie wpisy :) najgorzej jest , gdy ktoś nie wystawi nosa z pokoju , a potem pisze , że było nudno .... czasu wolnego nikt nam nie zagospodaruje , musimy o to zadbać sami :D

Zastanowiłam się nad ... " Powiem wam że obecnie łatwiej jest zgrać ekipę spoza własnego sanatorium niż w tym w którym przebywamy " .... coś prawdy w tym jest ;)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: zbigniew165 »

Daniel potwierdzam, że tak było, bo tam byłem, wszystko widziałem, z wyjątkiem strzału z szampana, bo musiałem się wcześniej urwać z tego względu, że miałem najdalej do swojego Verano. :lol:
Taneczne przejście przy muzyce z telefonu z plaży na molo faktycznie miało miejsce, a mało brakło do tańców na promenadzie. :lol:
Taka atmosfera może być tylko nad morzem i w dobrym towarzystwie jak napisał Daniel. :)
Awatar użytkownika
JerzyHo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 gru 2018 19:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: JerzyHo »

a to jest ?
Obrazek
kolacja w sanatorium ZUS
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: BarbaraB64 »

Szału nie ma ;) a u nas w Lądku dziś na kolację było udko z kurczaka grillowane z warzywami ,kilka plastrów kiełbasy żywieckiej i twarożek ,masło mamy pakowane w takie jednorazowe pudełeczka , na obiad była zupa grzybowa ,kotlet schabowy z ziemniakami i surówką coleslaw i ciasto na deser .Głupio mi robić zdjęcia na stołówce więc musicie wierzyć mi na słowo , naprawdę na jedzenie w Lotniku nie można narzekać .
ODPOWIEDZ