Jak jest teraz w sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
FILIPINA
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 19 lut 2021 22:10
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: FILIPINA »

andrzej1955 pisze: 29 mar 2021 14:38 Serdeczne Podziękowania za relację na bieżąco Barbaro ,mam nadzieję że pobyt jak do tej pory będzie sympatyczny i zaowocuje poprawą zdrowia- czego Życzę i Pozdrawiam :kwiat:
Jak powyżej Basiu , dziękujemy za relacje :)

Moja koleżanka jest od wczoraj w Rymanów Zdrój i mówiła, że jest mało ludzi, posiłki są na trzy tury ona ma śniadanie o 7ej, a obiad już o 12ej ! Poza tym dopisuje im pogoda i ma fajną współlokatorkę. Mogą swobodnie chodzić na spacery.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Danio Unio »

He he, ja jadę na 28 dni i w jedynce dostałbym "kota" :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: jan19557 »

W ubiegłym roku na przełomie lipca i sierpnia byłem w Kudowie i mimo obostrzeń były wycieczki. Mieszkałem w jedynce i wcale nie było mi smutno i nie nudziłem się. To kwestia zorganizowania sobie czasu wolnego. Skoro są wyjścia to już nie ma problemu. Zawsze można pójść do sąsiada, przecież tego nikt nie sprawdza albo usiąść na holu i pogaworzyć z kimś miłym.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Danio Unio »

Przelotna rozmowa z kimś na holu to nie integracja na wycieczce czy przy stoliku w restauracji hotelu.
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Pota »

Dziękuję Jan19557 za twój post.
Często zapominamy co jest takie zwykłe, lecz wartosciowe. Ciekawa rozmowa nie potrzebuje otoczki. Może się odbywać w każdym miejscu.
:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: BarbaraB64 »

Zgadzam się z wypowiedzią Jana , nie narzekam na nudę ,do południa rozplanowane zabiegi że nawet nie ma dużo czasu by napić się kawy a popołudniu codziennie długi spacer ,jestem w Lądku pierwszy raz więc chciałabym zobaczyć dużo ciekawych miejsc . Na turnusie jest ponad 90 osób ,nie wiem czy to pełne obłożenie .Porozmawiać można wszędzie ,nawet jak się spotka kogoś na spacerze a w obecnej sytuacji mieszkanie w jedynce chyba jest bezpieczniejsze chociaż nie zaliczam się do osób przesadnie wystraszonych ,za wyborem jedynki u mnie przemawiały inne względy .
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: alaxa »

Mój mąż jest teraz w Iwoniczu w Świerkowym Zdroju. Mogą wychodzić na zewnątrz, natomiast nikt z obcych z zewnątrz nie może odwiedzać kuracjuszy (akurat logiczne w dzisiejszych czasach) zabiegi łącznie z basenem, ale trochę rozciągnięte w czasie, np, basen po obiedzie, masaż po obiedzie...wiec nie bardzo odrobi te zabiegi wcześniej, codziennie mierzona temperatura, dezynfekcja rak na każdym kroku i wszędzie w maseczkach, jedynie zdejmowane do posiłków. Ogłaszali zakaz odwiedzania w pokojach..ale po sąsiedzku i tak wspólnie czas spędzają. Na stołówce przy stoliku z osobą z pokoju. Nawiasem mówiąc... jedzenie dobre i jak ktoś potrzebuje, to można o dokładkę prosić np zupę cze chleb, ale i tak są tacy co narzekają. Podsumowując...jak na takie czasy i obostrzenia mąż całkiem przyjemnie spędza czas, ekipa super i wszędzie razem chodzą. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów a wyjeżdżającycm życzę miłego pobytu :kwiat: 😊
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za naświetlenie aktualnego pobytu na turnusie :kwiat: ważne aby pobyt przyczynił się do poprawy zdrowia ,okazuje się że w pandemii też można miło i z pożytkiem dla zdrowia spędzić czas .Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: jan19557 »

Na zabiegach i na stołówce reżim ale przed wejściem do stołówki przed otwarciem tłum, balkony bez bocznych ścian i każde wyjście na balkon to spotkanie z sąsiadami , w windzie kilka osób. :shock:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Bibi2 »

Witam ,
jak jest teraz w sanatorium ? - smutno, ale to nie ze względu na brak rozrywek ale brak jest takiego normalnego życia .

pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ