Jak jest teraz w sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: beatricze »

Witam
Obecnie są dostępne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 11.03.2021 dotyczące pobytu w uzdrowisku. Polecam dobra lektura dla pacjenta. Personel musi zapoznać się i wdrożyć w życie oraz respektować od pacjenta.Warto wiedzieć przed wyjazdem a nie będzie niespodzianek!!
Tez wyjeżdżam 15 kwietnia
Pozdrawiam
Zuzza
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 07 lut 2021 18:40

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Zuzza »

niespodzianki mogą być zawsze . Jak np.ta w szpitalu uzdrowiskowo-rehabilitacyjnym w Kudowie.
[link]
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021 19:23 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: BarbaraB64 »

Witam Wszystkich :kwiat: Od 27 marca jestem w Lądku w Wojskowym pawilon 1. Codziennie rano mierzenie temperatury ,poza pokojami przemieszczamy się w maseczkach ,na stołówce przy stolikach po 3 osoby ,posiłki na dwie zmiany ,wszędzie dozowniki z płynem do dezynfekcji .Zabiegi normalnie się odbywają łącznie z mokrymi ,bez problemów można wychodzić na spacery ,jest zakaz odwiedzin i brania udziału w grupowych wycieczkach .Jedzenie jak dla mnie ok .Udało mi się dostać jedynkę ale w studio 2+1 więc łazienka na 3 osoby ,nie mam jeszcze wiedzy czy są zakwaterowania w pokojach większych niż dwójki .Ogólnie jak na początek jestem zadowolona .Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
FILIPINA
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 19 lut 2021 22:10
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: FILIPINA »

Ja jadę 1 kwietnia i mam nadzieję, że będzie tak spokojnie jak u Ciebie Barbara B64 :) Udanego pobytu :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24576
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: ewasz »

To świetnie Barbaro, że udało Ci się dostać jedyneczkę. Z tą łazienką to sobie poradzicie.
Życzę fajnego pobytu. Polecam spacerek do Arboretum, powinny roślinki już częściowo zakwitnąć :D
Ach ja ja tęsknię już za Lądkiem...
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: BarbaraB64 »

Dzięki Ewo :kwiat: Arbotetum podobno jeszcze zamknięte ale podejdę upewnić się, na ulicach pusto, tylko nieliczni kuracjusze spacerują, niektóre uliczki rozkopane tak jak przed budynkami wojskowego. Na razie pogoda dopisuje więc codziennie spacer, dziś na stołówce trochę zamieszania było z powodu przydzielania nowych stolików z powodu przypadków zachorowań w Kudowie, teraz przy stolikach mogą siedzieć tylko osoby które mieszkają razem w pokojach, poprzednio było pomieszane ;)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24576
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: ewasz »

Łał, to nieźle...
Dobrze, że zaraz jest reakcja, szkoda tylko, że wcześniej o tym nie pomyśleli.
A tak, rozkopany Lądek bo trwają remonty, czytałam na stronie lądeckiej.
Pozdrawiam :serce:
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: Danio Unio »

Zastanawia mnie czy w obecnych czasach wybór "jedynki" to dobry pomysł ? Mając na względzie to, że nie ma żadnych wycieczek w wolnym czasie, żadnej integracji czy innych form spędzenia wolnego czasu typu grupowa świetlica czy zorganizowany wyjazd po okolicznych atrakcjach, pobyt w "jedynce" nie staje się udręką i skazywaniem na totalną nudę ze samym sobą? Jadę za 2 dni do sanatorium gdzie są tylko jedynki i dwójki i zdecydowanie stawiam na pokój dwuosobowy. Ja wiem, że niektórzy lubią samotność i spokój ale ile można siedzieć w czterech ścianach i do nikogo się słowem nie odezwać ?... Dwa lata temu jak jeszcze wszystko było normalne i atrakcji w bród, mój znajomy miał jedynke i strasznie narzekał na "samotność" w pokoju a co dopiero teraz jak nawet po wyjściu z pokoju relacje międzyludzkie są bardzo okrojone?..
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za relację na bieżąco Barbaro ,mam nadzieję że pobyt jak do tej pory będzie sympatyczny i zaowocuje poprawą zdrowia- czego Życzę i Pozdrawiam :kwiat:
FILIPINA
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 19 lut 2021 22:10
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Jak jest teraz w sanatorium?

Post autor: FILIPINA »

Danio Unio pisze: 29 mar 2021 14:26 Zastanawia mnie czy w obecnych czasach wybór "jedynki" to dobry pomysł ? Mając na względzie to, że nie ma żadnych wycieczek w wolnym czasie, żadnej integracji czy innych form spędzenia wolnego czasu typu grupowa świetlica czy zorganizowany wyjazd po okolicznych atrakcjach, pobyt w "jedynce" nie staje się udręką i skazywaniem na totalną nudę ze samym sobą? Jadę za 2 dni do sanatorium gdzie są tylko jedynki i dwójki i zdecydowanie stawiam na pokój dwuosobowy. Ja wiem, że niektórzy lubią samotność i spokój ale ile można siedzieć w czterech ścianach i do nikogo się słowem nie odezwać ?... Dwa lata temu jak jeszcze wszystko było normalne i atrakcji w bród, mój znajomy miał jedynke i strasznie narzekał na "samotność" w pokoju a co dopiero teraz jak nawet po wyjściu z pokoju relacje międzyludzkie są bardzo okrojone?..
Też tak myślę, koniecznie dwójka w pojedynkę będzie nudno to przecież trzy tygodnie, a nie weekend. Ja zabieram karty i mam nadzieję, że ponownie trafię na fajną współlokatorkę choć sądziłam, że wybiorę pokój 3os. ale u mnie w sanatorium są tylko dwójki i jedynki.
ODPOWIEDZ