Test przed wyjazdem do uzdrowiska czy na miejscu?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Gieniu już chyba poruszany był ten temat że zaszczepiona osoba może być że tak powiem groźniejsza bo może zakażać nie wiedząc o tym bo jak twierdzą szczepienie nie chroni przed zakażeniem więc jadąc np.na turnus rehabilitacyjny lub sanatorium może innych zarazić bo testu potwierdzającego że jest zdrowa nie musi robić . Dla mnie podejmowanie przez tych wszystkich ekspertów tez są niezrozumiałe a w niektórych przypadkach nawet głupie. ;)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Wczoraj na jednym z portali internetowych czytałam wypowiedź jakiegoś eksperta notabene zatrudnionego też w firmie Jansen że dla osób niezaszczepionych powinno się wprowadzić godzinę policyjną i zakaz przemieszczania się między województwami i inne restrykcje ,no to może prościej będzie strzelać od razu do takich niepokornych albo getta stworzyć ,ludzie ,dokąd to szaleństwo zmierza ?
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: +dobek1412 »

BarbaraB64 pisze: 15 maja 2021 13:10 Gieniu już chyba poruszany był ten temat że zaszczepiona osoba może być że tak powiem groźniejsza bo może zakażać nie wiedząc o tym bo jak twierdzą szczepienie nie chroni przed zakażeniem więc jadąc np.na turnus rehabilitacyjny lub sanatorium może innych zarazić bo testu potwierdzającego że jest zdrowa nie musi robić . Dla mnie podejmowanie przez tych wszystkich ekspertów tez są niezrozumiałe a w niektórych przypadkach nawet głupie. ;)
Witam. Test trzeba zrobić najdalej na 4 dni przed wyjazdem do sanatorium. Należy wcześniej zadzwonić do sanatorium, a osoba z sanatorium powiadomi na 4 dni przed wyjazdem gdzie test należy wykonać. Oczywiście taki punkt blisko miejsca zamieszkania kuracjusza.
Odnośnie szczepionek, nie tylko tych na covid. Chyba nie ma takiej, która w 100% zabezpiecza przed zachorowaniem na odrę, gruźlicę czy inne choroby. My zaliczyliśmy w dzieciństwie wiele szczepień obowiązkowych i nikt się wtedy nie burzył. Dzięki temu dziś nie ma problemów z jakimiś dużymi ogniskami polio czy duru lub gruźlicy,
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Test przed wyjazdem do uzdrowiska czy na miejscu?

Post autor: BarbaraB64 »

Oczywiście nie ma takiej szczepionki która daje 100 procent pewności tylko że nikt nie każe robić testów czy aby nie masz gruźlicy ,polio czy innych chorób przed wyjazdem czy to do sanatorium czy gdzieś indziej ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Test przed wyjazdem do uzdrowiska czy na miejscu?

Post autor: GIENIA »

.... a co z nosicielami HIF , WZW typu B :?: no bo taki HIF , dla przeciętnego Kowalskiego , jest w skutkach o wiele groźniejszy niż SARS-CoV-2 ... :roll:
Z SARS można się wyleczyć :) badajmy zatem przed wyjazdem wszystko co jest do zbadania ;)
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Test przed wyjazdem do uzdrowiska czy na miejscu?

Post autor: kuty »

Wyjeżdżam do Krynicy do Beskidu 4 października.
Dzwonię do recepcji z pytaniem o test covidowy przed przyjazdem.
Pani przez telefon zadaje mi kilka pytań typu:
-Czy chorowałem na covid
-Czy jestem zaszczepiony
-czy nie kaszle, nie mam objawów zakażenia covidem
..... i informuje mnie że testu przed przybyciem do sanatorium z NFZ robić nie muszę :)
ODPOWIEDZ