Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: jan19557 »

W tym przypadku może być problem bo u mnie w nazwie mieli Kardiologiczny Szpital Uzdrowiskowy a w tym przypadku jest Sanatorium Gryf a nie jak np. w Ciechocinku Szpital Uzdrowiskowy nr. 1 czy 4. Zawsze trzeba próbować.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: darek »

Swego czasu pozwoliłem sobie zawnioskować pomimo pobyty na Szpitalnym oddziale sanatoryjnym z reklamacjami odwołaniami doszedłem do Centrali PZU..

Niestety wg KSIĄŻKI -Honorowanych placówek Nie ma obiektów -tzw Szpitalnych Sanatoryjnych - Mowa tutaj o ostatnich wytycznych - sprawę wałkował około 3-4 lat temu ponownie Mój Znajomy.

A niektóre Towarzystwa nawet wprowadziły Limit Dni pobytu w Szpitalach w skali roku do 35 !!!
Za ,które płacą .

Wracając do Tematu odnośnie skierowań na leczenie
Na dziś jest informacja taka w jednym z oddziałów że ze względu na ....
Część środków przeznaczonych jest na Leczenie po Covidowe natomiast Sugerowane jest Ograniczenie wystawiania Skierowań na Leczenie w Szpitalu Uzdrowiskowym na pobyty 21.
Zamiast tego Pacjentów kierować na PŁATNE pobyty Sanatoryjne.

Oczywiście taki papier był rozsyłany na początku roku do czego NIKT się nie przyzna -no ale Jest Problem z ...
Wszystko uzależnione jest od oddziału jak lekarze będą stosować się do wytycznych MZ czy NFZ.

Może okazać się ,że będzie tak jak z czasem kiedy Można było składać wnioski
w Warszawie i na Śląsku -wniosek można było składać ROK PO

W innych Regionach nie zawsze był dotrzymywany ten czas
Awatar użytkownika
ania_ka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 159
Na forum od: 06 maja 2019 10:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ania_ka »

forumowicz pisze: 04 cze 2021 21:42 Jan,,,, przerabialem to nie zwrócą przynajmnije z pzu.
PZU płaci z ubezpieczenia grupowego za każdy dzień pobytu w Szpitalu uzdrowiskowym.
Warunek musi na karcie wypisu napisane być ze pobyt był w "Szpitalu"
Ja w ubiegłym roku byłam w Szpitalu uzdrowiskowym Krystyna w Busku i za 21dni miałam zapłacone z dwóch polis PZU.
Bez problemu.
aguskag
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 27 wrz 2021 18:50

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: aguskag »

Witam.
Niestety wskazanie regionu, nie znaczy dla nich nic. Lekarz mi zaznaczył góry, a dostałam za miedzą nad jeziorem, ech...

Mam pytanie o sanatorium częściowo płatne. Tu i ówdzie słyszę o porannych pobudkach pielęgniarek z termometrem. Czy to dotyczy tylko pobytu szpitalnego lub poszpitalnego? Byłam w "zwykłym" sanatorium i nikt tam nie przychodził rano z termometrem. Czy to teraz taka procedura przy covidzie?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ANDY12345 »

Jak dostałaś zawiadomienie o przyznaniu Ci leczenia, trzeba było pytać się o zwroty. Wtedy można wybrać z ofert gdzie bardziej odpowiada miejsce, trzeba tylko liczyć się z szybkim wyjazdem.
Mierzenie temperatury nie jest tylko spowodowane covidem ale chyba wewnętrznymi przepisami. W jednym mierzą, a w innym nie i tak było w dobie covidu, a także przed. Zdrówka :) .
aguskag
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 27 wrz 2021 18:50

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: aguskag »

Ja dostałam decyzję 2,5 roku temu. Nie wiedziałam, że jest taka możliwość, by skorzystać ze zwrotów. Teraz jak już otrzymałam konkretne skierowanie, to termin bardzo krótki - 2 tygodnie, więc podejrzewam, że i tak dostałam ze zwrotów.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ANDY12345 »

ZUS wysyła z dużym wyprzedzeniem, a NFZ z reguły wysyła skierowanie ok. 2-3 tygodnie przed wyjazdem tak, że nie było to ze zwrotów, bo to Ty osobiście lub telefonicznie występujesz z zapytaniem o nie. Po decyzji jak nie masz karencji to już można pytać się o zwroty. Dobrej kuracji i miłego towarzystwa :) .
aguskag
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 27 wrz 2021 18:50

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: aguskag »

Z ZUS mogłam sobie od razu wybrać miejsce, podano mi tylko kiedy najwcześniej mogę tam pojechać.

Z NFZ na ogół terminy są dalsze niż 2 tygodnie, moi znajomi też byli zaskoczeni, że tak szybko. Ja dostawałam na miesiąc lub 1,5 miesiąca wcześniej przydział.

W tej chwili to w sumie i tak nieistotne :mrgreen: Bardzo się cieszę, że mam październik, a nie listopad czy grudzień, bo dzień mamy dłuższy i pogoda lepsza. Mam nadzieję, że się uda skorzystać z uroków jesieni.
Już jestem prawie spakowana, dziś jeszcze dzwoniła pielęgniarka, by się upewnić czy na pewno jadę i by przepytać mnie covidowo.

Dzięki za miłe słowa :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: ANDY12345 »

Nie ma sprawy, na razie zapowiadają ciepłe i słoneczne dni to korzystaj :) .
ODPOWIEDZ