Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Mirstan »

Witam serdecznie i mam pytanie dostałem skierowanie do sanatorium, ale tym razem na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym dokładnie do Połczyn - Zdrój sanatorium Gryf, czy w obecnej sytuacji zakwaterowanie jest w pokoju jednoosobowym i czym taki pobyt różni się od zwykłego pobytu w sanatorium? Pozdrawiam serdecznie
Gość

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Gość »

Jeżeli masz leczenie w szpitalu uzdrowiskowym to w zasadzie najbardziej odczuwalne jest to, że nie dopłacasz nic za pokoj niezależnie jaki by był, brak jest też opłaty klimatycznej. No i pobyt w szpitalu uzdrowiskowym jest w ramach zwolnienia lekarskiego, nie jak w sanatorium w ramach urlopu. Ilość zabiegów taka sama czyli 56, czy tam 54 nie pamiętam. Odnośńie samego pobytu to po prostu w obiekcie niczym się nie różni od sanatorium, no czasami w nazwie oddziału jest - oddział szpitalny. Takie same zasady obowiązują i w sanatorium i w szpitalu, no może w szpitalu częściej pielęgniarka odwiedza wieczorem, chociaz w tych czasach to wizyt sprawdzających pewnie nie robi. Oplaty dodatkowe czyli za tv czy za podobne niby udogodnienia obowiązują. O gryfie nic nie napisze bo nie znam miejsca. Aha na oddziale szpitalnym jest obowiązek całodobowego dużuru lekarza.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Mirstan »

Dziękuję bardzo za odpowiedź czyli dodatkowy plus to taki, że szybciej na tzw poszpitalny turnus można wyjechać, bo normalnie czekałbym jeszcze ok 28 miesięcy, a tu zaplanowana operacja - pilna - na którą czekałem ponad 15 miesięcy, ale się udało i mam nadzieje że ten pobyt pomoże.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Samosia »

A po operacji jeśli będzie konieczność to znów złożyć wniosek wraz z wypisem ze szpitala i wtedy znów może uda się wyjechać🙂
Gość

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Gość »

Mirstan zgadza się, tzw poszpitalne jest szybciej przydzielane. Z tym, że to zależy już tylko od balneologa w nfz, który ocenia zasadność skierowania wystawionegoo przez lekarza, W świetle obencnych przepisów nie ma możliwości nawet podpowiedzenia mu jakiego rodzaju pobyt by wchodził w grę. Kiedyś w druku starego skierowania bylo, że lekarz je wystawiający mógł zanaczyć o jaki pobut chodzi, a nawet teren gdzie możńa by wysłać. Mimo, że nie było to wiążące dla balneologa w nfz, chyba raczej w większości się przychylali do tego. Teraz od dwóch lat sam ocenia gdzie i na co wysłać. Jedynie fakt potwierdzam dołączenie do skierowaania np wypisu ze szpitala będzie wskazaniem że może o to chodzić. Poza tym to teb balneolog w nfz posiłkuje się przepisami rozporządzenia, które określa co na co i w jakim systemie przysługuje w danej chorobie, jakie są przeciwwskazania itp. Wystawiający skierownie raczej aż tak za bardzo w te przepisy nie wnika, dlatego jest ta ocena i przydział dopiero w oddziale nfz. Jeszcze jedno podpowiem, jeżeli twoja choroba uprawnia do rehabilitacji uzdrowiskowej, to lekarz, który Ci wystawia skierowanie niech w przyszłości zaznaczy w nagłowku druku, że skierowanie na rehabilitację uzdrowiskową. Też może być w szpitalu uzdrowiskowym czy w sanatorium izdrowiskowym ta rehabilitacja, z tym, że trwa 28 dni i 94 zabiegi. Czyli tydzien dłużej od leczenia a zabiegó 40 więcej.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: jan19557 »

Jest jeszcze jedna sprawa. Jeśli masz ubezpieczenie przy którym masz zwrot kasy za pobyt w szpitalu to przy pobycie w szpitalu sanatoryjnym również dostaniesz zwrot kasy za pobyt a w przypadku pobytu w sanatorium normalnym nie przysługuje ci to. Tylko nie jestem pewien czy wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają takie same wymogi.
Gość

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Gość »

Jan,,,, przerabialem to nie zwrócą przynajmnije z pzu.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: jan19557 »

Ja też i po odwołaniu zwrócili właśnie z PZU, tylko nie trzeba się poddawać.
Mirstan
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 09 wrz 2013 15:39
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Mirstan »

Witam serdecznie i dziękuję bardzo za te informacje wiem coraz więcej, mam ubezpieczenie grupowe i zawsze za pobyt w szpitalu powyżej 4 dni za każdy płacą 50zl, muszę sprawdzić przy dluzszym pobycie czy mam szansę na kasę. Co do przyznania znów tego samego sanatorium to chyba balneolog zasugerował się wcześniejszymi pobytami. Pytanie mam tylko czy muszę walczyć o jedynkę czy nie wiadomo pandemia trwa.
Gość

Re: Rodzaj leczenia - w szpitalu uzdrowiskowym

Post autor: Gość »

Zależy gdzie trafisz, ale powalczyć zawsze można. Tylko czy jest jakiś sens, samemu nudno i zyjesz jak jakiś odludek, haha. A co do tej jedynki w szpitalu, to powiem, że na 6 pobytów, ani razu nawet nie proponowano mi jedynki. Albo dwójka albo trójka. Chyba sugerują się tym, że w sanatorium płacisz za taki pokój, więc po co mają go dawać w ramach szpitalnego. Kasa to kasa. Co do tego ubzepieczenia to pewnie Jan19557 więcej by Co powiedział. Wiem, że mają zapisy w warunkach ubezpieczenia, że nie obejmuje leczenia uzdrowiskowego. I tym się u mnie wyparli.
ODPOWIEDZ