Wielka Pieniawa szpital uzdrowiskowy po Covidzie

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Aurora11
Posty: 4
Na forum od: 20 cze 2021 21:24

Wielka Pieniawa szpital uzdrowiskowy po Covidzie

Post autor: Aurora11 »

Czy był ktoś już w Polanicy l7b innym sanatorium na rehabilitacje pi covidzie? Jakie są zabiegi ? Czy Wielka Pieniawa w Polanicy nadal ma wysoki standard? Czy trzeba dokupić wyżywienie?

:serce:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wielka Pieniawa szpital uzdrowiskowy po Covidzie

Post autor: Kleinehexe »

Mogę odnieść się tylko do kwestii wyżywienia, bo w pozostałych nie mam wiedzy. Czy trzeba? Myślę, że nie, ale każdy ma inne potrzeby, oczekiwania, podniebienie. Z mojego październikowego turnusu tylko ja wykupiłam komercyjne, o czymś to świadczy. Moje koleżanki nie  narzekały (przynajmniej do mnie) i miały się w dobrym zdrowiu, ale siateczki z jedzonkiem ze sklepików nosiły. :lol: :lol:
Nie trzeba, ale warto, gdyż masz bardziej elastyczne godziny posiłków, zwłaszcza śniadanie (od 8.00 do 10.00). To ważne dla śpiochów, zwłaszcza w niedzielę. Dla mnie najważniejsze było to, że dostosowano posiłki do mojej diety i na tym mi zależało. Ale nie  musisz decydować od razu. Komercyjne wyżywienie możesz wykupić w każdej chwili i nawet na jeden dzień. Można więc na początku samemu sprawdzić, czy trzeba, czy nie. Mogę odnieść się tylko do kwestii wyżywienia, bo w pozostałych nie mam wiedzy. Czy trzeba? Myślę, że nie, ale każdy ma inne potrzeby, oczekiwania, podniebienia. Z mojego październikowego turnusu tylko ja wykupiłam komercyjne, o czymś to świadczy. Moje koleżanki nie  narzekały (przynajmniej do mnie) i miały się w dobrym zdrowiu, ale siateczki z jedzonkiem ze sklepików nosiły.
Nie trzeba, ale warto, gdyż masz bardziej elastyczne godziny posiłków, zwłaszcza śniadanie (od 8.00 do 10.00). To ważne dla śpiochów, zwłaszcza w niedzielę. Dla mnie najważniejsze było to, że dostosowano posiłki do mojej diety i na tym mi zależało. Ale nie  musisz decydować od razu. Komercyjne wyżywienie możesz wykupić w każdej chwili i nawet na jeden dzień. Można więc na początku samemu sprawdzić, czy trzeba, czy nie.
Życzę udanego pobytu w pięknej Polanicy. udanego pobytu w pięknej Polanicy. :serce:
Aurora11
Posty: 4
Na forum od: 20 cze 2021 21:24

Sanatorium pocovidowe

Post autor: Aurora11 »

Czy ktoś już był w takim sanatorium? Jakie są proponowane zabiegi? Proszę o opinie . Niebawem wybieram się do Wielkiej Pieniawy w Polanicy Zdrój. Czy tam ktoś niedawno był?🧐 :serce: :kwiat:
Aurora11
Posty: 4
Na forum od: 20 cze 2021 21:24

Sanatorium uzdrowiskowe po Covidzie

Post autor: Aurora11 »

Czy ktoś już był na rehabilitacje pocovidowej? Jakie były zabiegi? Czy warto? Jadę do Wielkiej Pieniawy w Polanicy Zdrój. Proszę o opinie.🧐💌🥰 :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wielka Pieniawa szpital uzdrowiskowy po Covidzie

Post autor: ANDY12345 »

A dlaczego nie zadzwonisz do ośrodka i nie dopytasz ? przecież wiele osób ma także inne schorzenia, a dopiero lekarz na miejscu oceniając Twój stan zdrowia zapisze odpowiednie zabiegi i mogą się znacznie różnić od innych pacjentów nawet po cowidzie, zdrówka :) .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wielka Pieniawa szpital uzdrowiskowy po Covidzie

Post autor: darek »

Kontaktowałem się z Recepcją w związku że NFZ nie widzi Możliwości wysłania Mnie do Sanatorium czy do Szpitala
-Bo stan zdrowia nie Rokuje - 3 wniosek :) od lutego

Obiekt pracuje Normalnie
Odnośnie zabiegów , fakt Pieniawa ma swoje Programy Autorskie
- Są tam Pobytu dla Osób -Kobiet po różnych zabiegach ,
Są Tam pobyt dla Nauczycieli ,
Są i pobyty po Covidowe

Jak i Normalne Sanatoria dla NFZ oraz Poszpitalne z NFZ .
Odnośnie dodatkowego wyżywienia
Pozostaje ta Opcja dla wszystkich .
Jest na stronie Pieniawy zakładka oraz jest cennik

Zasadność

Jest opcja wyboru -Dania Głównego -Obiadu
Co zaś tyczy się śniadania i Kolacji
Jest zakres czasowy posiłki w przedziale czasowym
Tak jest tez wybór dań no bo nie wszyscy tolerują to co podane

Ktoś wspomnie że to dodatkowy koszt
Ok

Ale wole zapłącić Kwotę X i nie biegać do Marketu bo jestem Głodny
ODPOWIEDZ