Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: Felice »

Ja myślę , że najwięcej dobrej woli i empatii zabrakło tej pani.
Są sytuacje nadzwyczajne, lub prozaicznie proste. Gdzieś, ktoś czegoś nie dopilnował do końca, ale to jeszcze nie tragedia. Podejrzewam, że pani nawet zbyt wielkiej szansy nie dała by decydenci mogli sprawę załatwić do końca.
Rozwiązanie znalazło się, ale pani chciała wykazać się i pokazać kto jest ważny robiąc awantury i prasową aferę.
Nie z powietrza wzięło się powiedzenie, że pokorne ciele dwie matki ssie. Sądzę ,ze zyskałaby dużo więcej nie przybierając roszczeniowej postawy. A tak jest tylko smrodek…
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: darek »

Przeczytałem bardzo uważnie ów artykuł.
Odnoszę wrażenie ,że Owa Pani postąpiła bardzo roszczeniowo.
W Polsce ,aby otrzymać orzeczenie o Niepełnosprawności Wystarczy...
Nie mnie oceniać czy ,ale chyba Tylko Komitet Olimpijskie podzielił Niepełnosprawnych na Kategorie i Symbole.

Fakt w podanym dniu czytając prognozy pogody były opady deszczu fakt , infrastruktura obiektów w Busku na bieżąco jest remontowana.
Cóż WYPADEK.

Pani miała Pokój zarezerwowany -który w wyniku zdarzenia losowego nie nadawał się do użytku.
Może nawet ta Recepcjonistka nie otrzymała sygnału że coś nie tak jest w Pokoju .
Może sprzątaczka po wejściu po opuszczeniu poprzedniego zauważyła co się wydarzyło

Stąd też co potwierdza Pani Potencjalny Gość
Pokój nie był przygotowany.

Może nastąpił Brak Komunikacji
Sprzątaczka- Recepcja
Może owa Pani poprosiła o przekazanie do Recepcji że pokój nie będzie Gotowy.

ILE RAZY przyjeżdżamy i prawie na Plecach Sprzataczki już chcemy wejść bo Jesteśmy zmęczeni podróżą ,bo już po podróży musimy iść pod prysznic bo ......

Recepcja wyraźnie zaproponowała

APARTAMENT

Recepcja Zaproponowała Obiad

Czyli Prawdopodobnie Pani pojawiła się troszkę czasu przed Oficjalnym Zameldowaniem .

Czy ktokolwiek sprawdził czasy
Od Której meldują w tym Hotelu ?
Od jakiego posiłku rozpoczynamy Pobyt

Generalnie te Pytania są do Osoby ,która wysłuchała napisała ,ale czy Sprawdziła Stan jaki był w Marcomim ?

Byłem raz w tym kompleksie był podobny wypadek pozalewało kilku kuracjuszy w Krystynie.
Tych mieszkających w pokojach na poddaszu.
W nocy na szybko ludzi przeprowadzano do wolnych pokoi
I do końca pobytu zostali w nich

Osobiście NIE wieże w opowieść tej Pani

Wiem jak Zarządowi Buska zależy na Modernizacji Wszystkich ich obiektów ,jak również na Dobrej Opinii
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: sztani »

Darek przeczytaj jeszcze raz artykuł co napisane jest o apartamencie i propozycjach sanatorium . Fakt to to ,że Pani za szybko postanowiła wracać . Inne są schorzenia kardiologiczno cukrzycowe a inne narządu ruchu ..trzeba patrzeć na niedogodności bo co z apartamentu jak nie można się wykąpać i funkcjonować. Pokoje dla osób z niepełnosprawnością ruchową winne mieć podstawowe udogodnienia do mieszkania ,życia. Skoro ktoś postawił miski w pokoju bo ciekło to znaczy ,że mieli wiedzę. W myśl zasady klient nasz pan nie powinno to mieć miejsca. Nie wiem czy ktoś latał by załatwiać swoje potrzeby do izolatorium . Wyjazd z dofinansowaniem traktowany jest jako KOMERCYJNY :) Nie bronię tej Pani ale co z tego ,że to Busko to jak każda inna miejscowość uzdrowiskowa a sentymenty zostawił bym na boku. pozdrawiam Forum . każdy ma prawo do swojego subiektywnego zdania i oceny . pani byla winna ,że dach przeciekał i to pewnie nie pierwszy raz :)
Andrzeju sorki za te 500km ale dla osoby z niepełnosprawnościami to 250 km może być wyzwaniem :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: Felice »

Szatni niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym ruchowo uwierz mi nie potrzebuje specjalnych udogodnień, do wanny można wejść zapewniam cię. Podejrzewam, że pani nie była na wózku, w tej sytuacji miałaby znaczny. Nie bronię sanatorium, bo to, co się stało raczej nie powinno mieć miejsca jednak cały czas uważam, ze pani przesadziła. Tez mam prawo tak myśleć .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: ANDY12345 »

Nie wiesz w jakim stanie była ta osoba mając st. umiarkowany. Mój ojciec miał znaczny i miał bardzo duży problem w poruszaniu. Szacowna komisja gdy miał 85 lat bez badania zmieniła mu na umiarkowany :evil:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: Felice »

Akurat wiem, bo znam historię z innego źródła niż artykuł również.
Andy jestem po kilku operacjach nóg, obydwu… po dwóch kręgosłupa i wiem, że ograniczenia często są w nas. Ja nie poddałam się, pot i łzy , przebijanie się przez kolejne rehabilitacje. W efekcie na wózku nie usiadłam. Tez mam stopień umiarkowany, ale nie chcę być niepełnosprawna.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4184
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: Kleinehexe »

Brawo Felice :kwiat: Podziwiam takich ludzi, którzy się nie poddają chorobie, a miałam okazję to widzieć z bliska u mojej kochanej cioci, która walczyła z gośćcem, a było to wiele lat temu, więc i leczenie było takie, jaka wiedza medyczna. Do końca swych dni nie usiadła na wózek, a lekarze byli w szoku.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: dani888 »

Ok moi mili ale ja podzielam zdanie naszego Forumowicza Sztaniego .
Moim zdaniem w tym przypadku zawiniło sanatorium a nie ta biedna , niepełnosprawna kobieta .
Bo... jak może być , że owa Pani z niepełnosprawnością ruchową zarezerwowała sobie miejsce w ośrodku , przyjeżdża w dniu , w którym miała stawić się a tu horror - pokój zalany , z miskami , ścierami , brak dojścia do łózka bo przesunięte itd...
Poza tym - ta Pani opłaciła wcześniej swój pobyt , prawda ?
Skoro ośrodek był zalany to moim zdaniem powinni ją o tym powiadomić i ewentualnie negocjować inny termin . Dyrekcja była nieuchwytna , telefon miała dopiero w drodze do domu ...
I pytam - jakbyście kochani zareagowali na miejscu tej kobiety ? !
Poza tym wspomnę o propozycji innego pokoju , jeśli osoba ma problem z narządem ruchu to niestety , często nie daje rady przekroczyć wzniesienia czy progu , nie mówiąc o wannie .
Sama mam z tym problem ogromny i dziwię się wypowiedziom niektórych osób a zwłaszcza tym , którzy tak naprawdę nie znają problemów osób niepełnosprawnych ruchowo .
Wypowiadać się może każdy ale czy tak naprawdę wie o czym mówi ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: Felice »

Czytaj dokładnie wypowiedzi, a zrozumiesz co kto mówi.
Rozumiem, że ty dokładnie wiesz co mówisz, a inni piszą by tylko pisać.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Busko Marconi -artykuł z portalu Niepełnosprawni

Post autor: dani888 »

Feli , dlaczego mnie atakujesz ?
Mówię to co myślę i tyle , poza tym znam troszkę problemy osób niepełnosprawnych ruchowo .
Zapewniam Cię , że to jest straszne .
ODPOWIEDZ