Od początku-pierwszy wyjazd :-)

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Malina007
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 17 paź 2021 18:17
Oddział NFZ: Śląski

Od początku-pierwszy wyjazd :-)

Post autor: Malina007 »

Dzień dobry,
Chciałam się przywitać jako początkujący forumowicz i początkujący kuracjusz:-)
W związku z tym że jesteście skarbnicą wiedzy i doświadczenia - proszę o pomoc ..?
Dostałam skierowanie od lekarza na rehabilitację po Covid ( śląskie NFZ).Wybrałam ośrodek w Świnoujściu i w zeszłym tygodniu dostałam telefon z uzdrowiska uzgodnieniem terminu ( listopad) .Pani powiedziała ,że mailem wyśle szczegóły , ale maila brak i cierpliwości brak ;-)
Co dalej ..?
W IKP skierowania są dalej wystawione a nie „ realizowane”.Czy ten telefon oznacza ze ten wyjazd to pewnik ,czy NFZ moze powiedzieć nie ?
Czy na wyjazdy rehabilitacyjne po Covid są dopłaty do pokoi czy są refundowane w 100%? Pani zapytała czy będę chciała L4..czyli to szpital sanatoryjny..? Nic nie rozumiem...
Sorry za moje być może naiwne pytania , ale pojęcia nie mam o zawiłościach tego systemu..a jakoś mi się wierzyć nie chce że w miesiąc od skierowania mam wyjazd.

proszę o rady i pozdrawiam ciepło:-)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Od początku-pierwszy wyjazd :-)

Post autor: ANDY12345 »

Witam, zadzwoń jeszcze raz bo prawdopodobnie zaszła pomyłka w adresie maila, a szybki termin spowodowany może być tym że, jedziesz na pobyt szpitalny. Podczas rozmowy dopytaj się o wszystkie niewiadome które Cię interesują, a najlepiej przygotuj sobie wszystkie pytania na kartce i na niej możesz zapisać odpowiedzi, przynajmniej się nie zapomni o ważnych sprawach Na stronie danego ośrodka także powinien być adres mailowy i ogólne informacje dotyczące pobytu.
W ikp będzie wiadomość jak wyjazd dojdzie do skutku. Pewnik to będzie jak wszystkie dokumenty dostarczysz do ośrodka i ustalony będzie termin pobytu . Pobyt szpitalny jest bezpłatny prócz kosztów przejazdu, opłaty za parking, rtv i nie związanych z leczeniem. Tak samo jak w szpitalu możesz dostać zwolnienie lekarskie za okres pobytu i zazwyczaj informuje się o tym pielęgniarkę podczas pierwszego przyjęcia. Powodzenia i zdrówka :) .
Malina007
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 17 paź 2021 18:17
Oddział NFZ: Śląski

Re: Od początku-pierwszy wyjazd :-)

Post autor: Malina007 »

Dziękuję Andy :-)
Jutro zadzwonię, fakt-milczenie to najczęściej zwykle błędy komunikacyjne:-) dokumenty:badania ,skierowania ,paszporty szczepionkowe itd wysłałam wcześniej pocztą ( najpierw było skierowanie i lekarz polecający Goczałkowice, później moja rozmowa ze Świnoujściem ,badania, wysyłka papierów i telefon w zeszłą środę.Termin telefoniczny od 9.11)
Dobry pomysł z listą pytań:-) dziękuję raz jeszcze :-)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Od początku-pierwszy wyjazd :-)

Post autor: ANDY12345 »

Nie ma sprawy, najważniejsze żeby pobyt doszedł do skutku i rehabilitacja była pomyślna :) .
ODPOWIEDZ