Zabiegi

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Zabiegi

Post autor: darek »

Pozwalam sobie na założenie tematu

ZABIEGI

Temat ma tyczyć się obecnych obostrzeń związanych z Covid jak i z cenami za media

Pomijam aspekt inflacji kosztów mediów -woda, energia inne

Podczas mojego pobytu we wrześniu Nie było można skorzystać z zabiegu

Masaż podwodny
Dotychczas ów zabieg był zabiegiem wspomagający Ludzi otrzymujących wiele iniekcji
Zabieg był dla Osób posiadających zrosty oraz dla Osób z problemami

Ów zabieg został wyłączony ze względu na Covid - choć prawda okazała się Inna
Ceny wody na wannę potrzeba średnio 150 litrów podgrzanej wody -koszt X . pobór prądu podczas zabiegu urządzenia o mocy 5000W -Koszt Y plus koszt pracownika
Zabieg wyceniony przez NFZ na 25 zeta
Koszt Ośrodka ponad 40
Dlatego 90% obiektów wyłącza ów zabieg

Masaż Klasyczny

Masaż to średnio 15 minut "Ugniatania"
NFZ wycenia na kwotę -15 do 20 złociszów
Maser w ciągu Godziny może wymasować 2 Osoby w ciągu 2 godzin 5 Ludków czyli w ciągu 7 godz pracy max 16-17 kuracjuszy
Nie zarobi na siebie a i musi Cos zarobić dla Sanatorium

Stąd w duzym % Brak Masażystów
Koszt NFZ nie zapłaci Masażysty

Dlatego w sanatoriach coraz więcej Zabiegów bez kosztowych
Gimnastyka Grupowa w Plenerze
Woda -choć tutaj np Koszt szklanki wody w uzdrowisku w Szczawnicy czy w Krynicy to 2,2 za 200 ml wody.

Oczywiście pozostają tzw Elektro-Prądy -no ale tutaj w rachubę wchodzi tylko energia i czas
Ale sa to urządzenia ,które mają silniki o poborach pradu na poziomie 1500-2500 W
Co przy rosnących cenach Prądu zaczyna Mocno Irytować zarządców Obiektów sanatoryjnych.

Czytałem wczoraj krótki wywiad z Pewnym Menagerem Obiektu Sanatoryjnego że wycofują się z Oferty dla NFZ
Koszt Mediów ,plus Koszt Pracowników nie pokrywa Kosztu pobytu Kuracjusza przez 21 dni.

Pytanie czy w związku z Tym w najbliższym czasie Kwota dopłat do pobytu Sanatoryjnego nie ulegnie Drastycznej podwyżce

W tej chwili Ogranicza się zabiegi
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zabiegi

Post autor: andrzej1955 »

Witam Darku :) rzeczywiście zestawione przez Ciebie koszty to dość spory wydatek-ciekawe w jakim kierunku to pójdzie-choć ja przy ostatnim pobycie miałem standardowo 54 ale dobre- może wynikało to z tego że przydział miałem dość wcześnie i jeszcze doktor nie miał limitów, co do samego masażu to nie było to zwykłe ugniatanie jak to ująłeś a jakaś kombinacja PNF z czymś jeszcze, ale wynikało to z kompetencji i długiego stażu masażysty bo wszyscy go znają, oby w najbliższym czasie nie okroili nam zabiegów albo nie przedłużyli i tak już długiego oczekiwania na kurację, Pozdrawiam i Dużo Zdrowia Życzę :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zabiegi

Post autor: ANDY12345 »

Przeciętne ośrodki pewnie nadal będą ograniczać dostępność zabiegów energochłonnych, a co za tym idzie kosztownych, nie mówiąc już o tych poniżej przeciętnej. Zostaje nam szczęście lub nie w przydziale ośrodka przez nfz. Obawiam się, że ponownie zmienią się przepisy dot. sanatoriów albo od przyszłego roku może być ograniczenie ilości skierowań bo takie wytyczne dostanie nfz, a ci z kolei naciskać będą na orzeczników.... tak czy tak zostanie nam ziołolecznictwo i medycyna ludowa :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zabiegi

Post autor: darek »

Andy

Tylko wiesz Bardzo dobrze jak to może się skończyć
Sam doświadczyłem jak to się kończy
Jeden ZNACHOR z okolic Zelowa
Fakt brał nawet w Bonach SA ale kapitału nie zbudował
Ale inny w Tychach Hotel Piramidę postawił BO ....

Pamiętam czasy lat 90 -tych
Gdy sanatorium Stawało się STANDARDEM dni dzisiejszych

Niestety dziś SANATORIUM to raczej SPA lub FWP
Dlaczego SPA -bo Oferta jest dla Osób chcących podreperować swój stan Zdrowia
A Dlaczego FWP Bo co WSZYSCY widzą - Małżeństwo to z USC jest Traktowane jako Klient Vip - Pokój 2 osobowy

Pewien Znajomy Doktor z Obiektu Santoryjnego ma 2 zestawy Zabiegów
Dla Małżeństw -Bo 2 osoby mogą zrobić niezły Raban
i Zestaw dla Reszty ,która i tak w obiektach traktowana jest jako Kolejny Klient

Niestety Singiel w Sanatorium jest traktowany jako Kolejny Kuracjusz
Nawet NFZ nie odpowiada na skargi Singla

Zastanawiam się czy Składki na NFZ Wystarczą na Koszt Pokrycia pobytu
Niestety INFLACJA zaczyna dawać efekt w Sanatoriach

Dziś są to ograniczenia w Zabiegach

Jutro może okazać się że Brakuje do wsadu do Kotła
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zabiegi

Post autor: ewasz »

No właśnie, z tego powodu trzeba będzie więcej uciułać na dopłatę do pobytu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zabiegi

Post autor: ANDY12345 »

Co już się stało to już się nie odstanie. Sami widzimy jak rządziciele pojmują ekonomię i tylko schorowani i biedni dostaną kolejnego kopniaka na dalszą drogę życia :evil: . Póki jeszcze nas stać i możemy wyjeżdżać w ramach nfz, zus, krus czy z dofinansowania to podleczmy się, bo dostępność na zabiegi ambulatoryjne znacząco zostały ograniczone, a w moim przypadku to z ok. 12 na 4 rocznie :evil: . Może się zastanowią jak coraz więcej ludzi będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim, tylko co z tego jak wyleje się dziecko z kąpielą :roll: .
Parę lat temu po operacji, będąc na indywidualnej rehabilitacji rozmawiałem z rehabilitantką, która prawie co roku wyjeżdżała na miesiąc czy dwa do Francji pracując w ich tzw. sanatoriach prowadząc zajęcia z osobami przebywające już na emeryturze. Tam osoby mają zagwarantowane bezpłatne takie kuracje co roku niezależnie od chorób..... a z drugiej strony przeciętny mieszkaniec Afryki, Azji czy Ameryki Pd. który ma duży czy wielki problem dostać się do lekarza. Sami widzimy jaki jest poziom życia na planecie zwanej Ziemia .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zabiegi

Post autor: darek »

Wspominasz Andy o programie dla emerytów w starej unii.
Otóż okazało się ,że jakimś dziwnym trafem Moja Mama złożyła wniosek NFZ do sanatorium , wniosek był złożony wiosną upłynęło troszkę czasu i pojawiło się pismo z NFZ ,że w związku z obostrzeniami Covid .
NFZ proponuje i był wykaz 8 placówek Rehabilitacyjnych na śląsku gdzie Mama mogła mieć wykonane zabiegi
Fakt był też Ustroń ,ale aby się tam zakwalifikować należało wyjechać 3 x krotnie do Ustronia odstać swoje i czekać .
Okazało się ,że był też jeden adres poradni w Katowicach na ul Ceglanej -Nazwy nie podaję ,ale
Okazało się że w tej przychodni można po wstępnej kwalifikacji odbyć 90 zabiegów ,okazuje się ,że właśnie po zakończeniu z puli przeznaczonej z Unii Europejskiej -Osoby 75+ z posiadającym orzeczeniem o niepełnosprawności mogą 1 x na 3 miesiące korzystać z zabiegów właśnie w miejscu zamieszkania.

Musi tylko spełnić określone Warunki .
Nie ukrywam ,że po tej rehabilitacji Moja Mama szybciej wchodzi na 3 piętro niż Ja .

A co do rozmawiałem dziś z pewnym znajomym i w topowym sanatorium ograniczane jest ogrzewanie bo delikatnie poszedł gaz w górę
ODPOWIEDZ