Czy kuracjusze lubią sport?

Kuracjusz sportowiec, kuracjusz kibic. Sport to zdrowie, a więc... kibicujcie swoim drużynom, piszcie o wydarzeniach sportowych, pochwalcie się swoimi osiągnięciami.

Czy uprawiasz sport?

Na poziomie zawodowym.
1
2%
Dość intensywnie i regularnie. Minimum trzy razy w tygodniu.
13
30%
Minimum jeden, dwa razy w tygodniu.
15
35%
Raz na dwa tygodnie.
1
2%
Raz na miesiąc.
0
Brak głosów
Raz na kilka miesięcy.
0
Brak głosów
Nieregularnie kilka razy w roku.
4
9%
Nie uprawiam sportu bo nie lubię.
3
7%
Nie uprawiam sportu z powodów zdrowotnych.
6
14%
 
Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: administrator »

Szanowni forumowicze, z racji Mistrzostw w lekkiej atletyce i ilości zdobytych przez Polaków medali, podzielcie się proszę informacją na temat tego, czy uprawiacie sport. W grę wchodzi zarówno sport profesjonalny, amatorski jak też nieco intensywniejsze formy rekreacyjne. Przy czym za uprawianie sportu przyjmijmy minimum godzinne zajęcia sportowe. Może być mecz piłkarski, pływanie, kajaki, rowery, bieganie itp.
Zapraszam do udziału!

ps.
Może w kolejnej ankiecie zapytamy jakie sporty lubią forumowicze.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: Sloneczko »

Dawno dawno temu gdy miałam 10 lat, przez kilka lat należałam do "kółka" jazdy figurowej na lodzie :D
Na rowerze jeździłam od 2 roku życia i jak sobie przypomnę co wyczyniałam w wieku 8 lat to mi włosy wszędzie dęba stają :o :lol:
Później uprawiałam biegi i grałam w kosza....... ze względu na to, że jestem wysoka ;) :D
A im dalej to....... ciemniej :o :shock:
Uprawiałam przez wiele lat biegi z torbami...... z zakupami na 3 piętro :?
Fakt, ze kondycję miałam dobrą :D
W chwili obecnej chadzam od czasu do czasu z kijkami i na basen..... jakoś nie bardzo ostatnio mam czas ale od nowego roku szkolnego
znów mam zamiar regularnie uczęszczać i korzystać z tej przyjemności :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Czy kuracjuszki i kuracjusze lubią uprawiać sport?

Post autor: jacky6 »

Też drzewiej sport lubiałem - przede wszystkim jazdę rowerową.
Lata upłynęły, był bardzo długi okres aktywności zawodowej wyrażany częstokroć kilkunastoma godzinami pracy dziennie przez 7 dni w tygodniu.
Teraz kości się zastały i już bałbym się wsiąść na rower.
Nie znalazłem dla siebie opcji w ankiecie.
Być może - jak za pół roku przejdę na stypendium ZUS ( dożywotnio ) to wyruszę na trasę z kijkami.
Może spotkam na trasie Słoneczko :lol:

PS - kibicuję - ale to już nie aktywna forma uprawiania sportu pewnym dziedzinom transmitowanym przez tv lub zaglądam na mecze żeńskiej ekstraklasy w volejbolu ...

:mrgreen: 5 DDW :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: Felice »

Nigdy profesjonalistką nie będę,bo niestety nie jestem systematyczna :? Porywam się na coś,pełna mobilizacja,i po jakimś czasie znów się na coś porywam... ;)
Uwielbiam jazdę rowerem i dość dużo czasu mu poświęcam,jak mam "zryw" to biegam na basen,chodzę z kijkami.W szkole średniej byłam :o w sekcji gimnastycznej.To se ne vrati..... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: malgorzatas »

Hmm :roll: :roll:
Ja na rowerze jeżdżę nie zależnie od tego czy jestem w domu...czy w górach czy nad morzem...można powiedzieć że prawie codziennie :D
Do tego pływalnia...też niezależnie od pory roku... :D
No i oczywiście...dwa razy w tygodniu zajęcia ...gimnastyczno - taneczne...dwa razy w tygodniu :D

A uwielbiam oglądać siatkówkę i koszykówkę..zawsze im kibicuję...juz 8 września gramy w Japonii 11 meczów :D
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: margot »

Na rowerze to nie jeździsz ale śmigasz :D :D :D
forumowicz

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: forumowicz »

napisze i ja kilka słów:jak byłem młody tak do 28 roku życia,uprawiałem sport/piłka nożna/można powiedzieć pół zawodowo,trenowałem młodzież,lubiłem grać w siatkówkę,koszykówkę,ping ponga,na rowerze jeździłem codziennie,cóż obecnie pozostało mi z tego jeżdżenie na rowerze,raz czy dwa w tygodniu,i oglądanie wszelakich sportów w tv lub na żywo.
forumowicz

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: forumowicz »

dodam jeszcze: oglądanie meczów siatkówki wraz z MałgorzatąS oraz Margotką,bezcenne!dziewczyny wtedy się rozluźniają,i MałgorzataS pije nawet piwo i pali papierosa.a ich doping w obecności górali,to piękna sprawa!
forumowicz

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: forumowicz »

ps
"Może w kolejnej ankiecie zapytamy jakie sporty lubią forumowicze."
Zawsze piszesz adminie w liczbie pojedynczej o swoich decyzjach ,tutaj nie :o :o ;) czy to oznacza ,że mamy moderatora na NS?
Jeśli tak to go przedstaw :o :roll: niech się nie ukrywa :? :o :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy kuracjusze lubią sport?

Post autor: darek »

Sport

BYŁ , JEST Moim mottem.

Jako dzieciak trudno było mnie upilnować latem byłem piłkarzem zima koszykarzem a i jeszcze grałem w hokeja na lodzie.
Jak to mogło być ,że wieku 12-17 lat byłem czynnym zawodnikiem 3 Klubów nie mylić z sekcjami bo tych było ..więcej ;)
Od okresu .pełnoletności stałem się bardziej KIBICEM w Katowicach zaliczałem chyba wszystkie Imprezy w Spodku czy na Sląskim a i nie obce były sąsiednie hale Sportowe w innych miastach.

W wieku kiedy synowie MOGLI mieć PROBLEMY udało Mi się ich ZAINTERESOWAĆ Sportem o ilości mandatów za wieszanie na Znaku drogowym Mojego Prywatnego Kosza do koszykówki nie wspomnę a Kolegia to inna historia.

Udało się synowie Otarli się Nawet o młodzieżową kadrę POLSKI.

Zawsze powtarzałem Prezydentowi Katowic PRAWIE JAK TERORYSTA -Dajcie kasę bo zlikwiduje Klub i Wypuszczę 100 potencjalnych ..lebrów lub galerianków lub co gorsza Złodzieji.

Udawało się choć o finanse w chwili obecnej jest Coraz gorzej.
Miast woli Organizować Imprezy Bardzo drogie niż dać na Młodych.

Sport

Stan Zdrowia uniemożliwia czynne uprawianie na poziomie zawodowym , ale udało Mi się przekonać Mojego Kardiologa ,aby wyraził ZGODĘ na Profesjonalną Siłownię akademickim AWF.

Dziś mogę powiedzieć ,że Moja wydolność Serca dzięki Sportowi podniosła się z całych co mało osób uwierzy z 16% do 21% co wg co niektórych jest nie możliwe .
Podczas ostatniego pobytu w Sanatorium w Perle udało mi się przekonać Dwie Rehabilitantki i lekarza ,że było by fajnie codziennie ćwiczyć pod ich okiem.
Fakt co niektórych Kuracjuszy może przerażały codzienne spocone do wykręcenia koszulki ale efekt został osiągniety.

Dziś ze swą wydolnością potrafię zaliczyć triatlon wprawdzie mini ,ale ..
2 500 pływanie
50 km na rowerze
10 km -biegu

I Byłem w pierwszej 50 .

Zgłosiłem się do Global Hero Marathon - Medtronicka jednakże JESZCZE JESTEM zbyt cienki, myślę ,że w przyszłym roku w swej kategorii -Wszepiony Kardiowerter -Dyfyblilator Serca i Pompa Insulinowa - Wstydu Portalowi nie przyniosę .

Sport

Uważam ,że każdy bez wyjątku może uprawiać wiele dyscyplin Rozpocznijmy od spacerów z Laskami, rozpocznijmy od przysiadów w domu , basen nie tylko w sanatorium.Zabawy ruchowe z wnukiem czy wnuczką

Odstawmy NASZE TŁUSTE DIETY wierzcie dzięki Czynnemu uprawianiu człowiek nie myśli o swym stanie zdrowia.

i na miłość BOSKĄ nie zastawiajcie się BRAKIEM CZASU -odstaw ten TV , Te Gary załóż Dres i poruszaj się bo czas na leżenie będzie kiedyś , gdy już nie odpalisz tego kompa ...
ODPOWIEDZ