Rowerem dla zdrowia i kondycji

Kuracjusz sportowiec, kuracjusz kibic. Sport to zdrowie, a więc... kibicujcie swoim drużynom, piszcie o wydarzeniach sportowych, pochwalcie się swoimi osiągnięciami.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Pada. Opad ciągły. Tam gdzie wczoraj byłem na bulwarach, dziś tylko woda. Wymuszona przerwa w jeździe :(
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Wielkie Słowa Podziękowania dla Naczelnego Rowerzysty Forum N-S :D
... za przedstawienie nam dokładnych tras w postaci mapek :) Fajna sprawa ta aplikacja - jak dla mnie nieznana bo korzystam z innej no i z licznika. Również podziwiam tempo, bo zrobić "setkę" w 5 godz to spore tempo. Moje średnie tempo na dalszych trasach to tylko ok. 15km/h ;) ale nie zawsze jest równa szosa.
Cieszę się, że przybywa miłośników podstołecznych wycieczek rowerkowych :lol: Jest już "Nas Troje" ;)
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Aplikacja miała mi liczyć, a dziś znów zawiodła. Wieczorem wyskoczyłem na małą rundkę i zrobiłem +60km, a telefon zgłupiał, Strava pozostała w tyle jakby nie czytała sygnału gps. Zarejestrowała jedynie 37. Nic to, w sam raz tyle brakowało mi do 700km i już widzę w statystyce 700.3km za maj. A realnie wg licznika jest dodatkowe +18km z 5 maja i +23km z dzisiaj gdy to telefon zgłupiał i nie liczył. Czyli razem jest 741km. Warto jeszcze jutro wykręcić 60 i dobić do 800?

Uważajcie na siebie. Dziś w drodze powrotnej z Lublina widziałem sprzątanie po wypadku, trzy jednostki straży i samochód bez przodu - tak zgnieciony. A wieczorem przejeżdżając rowerem przez Konstancin kraksa jakieś 300m od wejścia do Parku Zdrojowego. Znów trzy jednostki straży, policja i straż miejska oraz wielu gapiów. Tym razem dwa auta na przejściu dla pieszych. Nie wiem czy ktoś wymusił, czy pieszy miał tu jakiś udział. W każdym razie drogi są bardzo niebezpieczne. Uważajcie.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

To te same znajome ścieżki moje i Naczelnego Rowerzysty NS :D
Moje rowerowe plany na jutro to odwiedzić Uzdrowisko Konstancin i dalej do Góry Kalwarii. Potem być może ten opisany tu zamek Czersk a wieczorem Piaseczno i koncert Zenka Martyniuka :lol:
Czy ktoś zainteresowany?
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Miesiąc zakończony, na liczniku 740km. To więcej niż w tym miesiącu zrobiłem autem :)
Dziś zamiast jazdy, trening przy stole ping-pongowym :)
Hipokryt, ja raczej na północ pojadę jeśli w ogóle. A Zenek to nie moje klimaty. Ale trasę polecam oczywiście :)
Pozdrawiam
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Nowy miesiąc rozpoczęty! Dziś +45km, nie za dużo bo Dzień Dziecka i wypadało pójść na lody po obiedzie zamiast sobie jeździć :)
Pozdrawiam serdecznie 🚲
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Dziś stówka z hakiem. Szlak wzdłuż rzek i kanału. Piękna przyroda. Warto.
IMG_20190602_183101.jpg
P90602-122721.jpg
P90602-121145.jpg
P90602-134424.jpg
P90602-160328.jpg
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Dziś był Światowy Dzień Roweru. W związku z powyższym nigdzie nie pojechałem, zrobiłem zaś rowerowi święto :)
Zeszło 3 godziny na imprezie ale jak święto to święto. Czułem się zaproszony, prezent przyniosłem - nowy łańcuch. Wyczyściłem, wyregulowałem, nasmarowałem, łańcuch wymieniłem. Niech ma, dobry z niego kompan :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Uznanie i szacunek za ciekawe informacje rowerowe od samego Moderatora :D Dobrze, że jest taki temat bo przecież rowerowe wycieczki można połączyć z poznawaniem miejsc sanatoryjnych ;)
Rekordów nie biję i cyferek nie podaję, ale w weekend udało się zrobić coś jak w temacie.
Wprawdzie byly inne trasy i mniej km, ale na koncercie Zenka byłem :lol: A po imprezie okazało się, że powrót rowerem do domu niemożliwy bo guma w przednim kole. Spacerkiem do domku jakieś 3h bo ok. 15km. po zmroku, więc nieciekawie ;) Skończyło się jednak o wiele lepiej dzięki miłym osobom :D
.... i to jeszcze nie koniec tej opowieści :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Ta miła i pomocna osoba, dzięki której nie musiałem prowadzić roweru przez 15km to był... znajomy z sanatorium :lol: przypadkowo obecny na imprezie. Zawiózł autem mnie z rowerem aż pod sam dom, więc wszystko skończyło się szczęśliwie :D
Nazajutrz przypadał Dzień Roweru, więc oprócz niezbędnej wymiany pechowej dziurawej dętki zrobiłem mu remont kapitalny i zajrzałem w każde miejsce i co trzeba wymieniłem, nasmarowałem i mój pojazd teraz jest "jak nowy" :D
ODPOWIEDZ