Rowerem dla zdrowia i kondycji

Kuracjusz sportowiec, kuracjusz kibic. Sport to zdrowie, a więc... kibicujcie swoim drużynom, piszcie o wydarzeniach sportowych, pochwalcie się swoimi osiągnięciami.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: lawenda »

moderator pisze: 09 mar 2020 22:35 Zapraszam wszystkich na rowery :bike::bike::bike: Wiosna przyszła wcześnie, a może to zimy w ogóle nie było.
Moderatorze.....zima była tam gdzie być powinna.....czyli w górach. :lol: :lol:
Ja jeszcze w minioną niedzielę jeździłam na nartach, :D ale już w przyszłą mam nadzieję wsiąść na rower. :D

Pozdrowienia dla miłośników dwóch kółek. :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Wszyscy Forumowicze zainteresowani tematem mogą zadać pytanie:
"Czy trening kolarski jest w ogóle zdrowy i bezpieczny w obecnej sytuacji epidemiologicznej?"
Lekarze twierdzą, że..."spędzanie czasu na treningu o niskiej intensywności poza skupiskami ludzkimi jest jak najbardziej wskazane. Nie ma przeszkód, aby jeździć rowerem na dworze, szczególnie poza miastem lub w lesie. Jest jednak jeden warunek. Nie może to być wysiłek zbyt forsujący nasz organizm. Dopuszczalna jest tylko spokojna jazda, oczywiście samotnie lub w małej, kilkuosobowej grupie

Takie i podobne porady znajdziemy na wielu portalach rowerowych. Pogoda dopisuje, więc zachęcamy do jazdy rekreacyjnej. Właśnie dziś samotnie zrobiłem 60-tkę wśród pól, lasów i śpiewu ptaków :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Po miesiącu życia w czasie stanu pandemii nadal jeździmy, ale coraz trudniej wybrać się w dłuższą trasę. Trudno byłoby się wytłumaczyć, że to jest "niezbędna czynność życiowa " ;)
W związku z tym jeden z moich rowerów zmieniłem na rowerek stacjonarny do treningów domowych😀
Obrazek
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Na rowerze jeździć można było cały czas oczywiście "w określonym celu" ale i tak gratuluję projektu :) Ciekawe czy opór ma regulowany.
Na tę chwilę mam ponad 800km w tym roku i myślę sobie, że jeszcze troszkę pojeżdżę.
Pozdrawiam
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Udało mi się przekroczyć 1000km jeszcze przed majówką. Zdecydowanie zbyt ciepło jest. Rowerowo może więc to być udany rok, oby tylko wirus minął i można było gdzieś się zatrzymać na noc, czy coś zwiedzić. Smutno by było tak jeździć bez tego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Felice »

Ja wczoraj wsiadłam pierwszy raz na rower po długiej przerwie. Trochę bałam się,ale wszystko poszło dobrze...odnalazłam siebie i radość z jazdy. Rekordów nie biję bo w moim wydaniu jazda ma charakter rehabilitacyjny. Korzystałam ze ścieżek w mojej dzielnicy.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Od dziś możemy ponownie korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich :D
Korzystając z rowerów, wciąż należy pamiętać o przestrzeganiu większych środków higieny. Chętne osoby z nich korzystające powinny mieć ze sobą środek dezynfekujący i rękawiczki. Kask nie jest konieczny.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: moderator »

Maj kończy się deszczowym weekendem, nie pojeździłem na rowerze dziś i pewnie jutro nie uda się ale i tak udało się w ciągu tego miesiąca przejechać kolejny tysiąc kilometrów. Jednocześnie tydzień temu udało mi się pobić swój rekord przejechanych jednorazowo kilometrów - było ~180, a teraz jest przekroczone 200 :) Poważnie zastanawiam się nad przejściem na rower szosowy.
Zachęcam do próbowania pokonywania własnych rekordów i szukania granic swoich możliwości. Wiem, że te granice nie są sztywne i przesuwają się wraz z zaangażowaniem w treningu. A przy okazji póki co minęły u mnie wszelkie problemy z bólami tu i tam. Jednak człowiek rzeczywiście musi dużo się ruszać by zachować zdrowie i kondycję.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: Hipokryt »

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Roweru, czyli święto rowerzystów przyjęte przez Organizację Narodów Zjednoczonych zaledwie 2 lata temu :)
Uchwała ONZ mówi nam, że...
... rower przekazuje pozytywny sygnał do wspierania zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma pożyteczny wpływ na klimat. Wskazuje też, że ważne jest "wspieranie najlepszych praktyki i środków promocji roweru w społeczeństwie". Ma uświadomić, że rower stanowi źródło korzyści społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych. Namawia też wszystkich, w tym prywatne firmy i instytucje państwowe, do zainteresowania rowerem jako wszechstronnym narzędziem człowieka.
Ponadto stwierdza się, że rower towarzyszący człowiekowi od ponad 200 lat to prosty, niedrogi, niezawodny, czysty i przyjazny dla środowiska środek transportu. Może służyć jako narzędzie rozwoju, a także dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej czy sportu. Synergia między rowerem a jego użytkownikiem sprzyja kreatywności i zaangażowaniu społecznemu. Używanie roweru wpływa też na polepszenie świadomości dotyczącej lokalnego środowiska. Rower jest symbolem zrównoważonego transportu. Jazda na nim kojarzy się z pozytywnym działaniem, które sprzyja zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma dobry wpływ na klimat.
Jak widać - tylko same korzyści z jazdy rowerem :D
W Polsce, w promocję święta zaangażowała się Fundacja Allegro All For Planet, która na co dzień promuje jazdę na rowerze.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Rowerem dla zdrowia i kondycji

Post autor: violet58 »

...."Jak widać - tylko same korzyści z jazdy rowerem"...
Czy aby na pewno? ;) :) :D

Prezes Euro Exim Bank Ltd. skłonił ekonomistów do myślenia, gdy powiedział: „Rowerzysta jest katastrofą dla gospodarki kraju - nie kupuje samochodu i nie bierze kredytu samochodowego - nie kupuje ubezpieczenia samochodu - nie kupuje paliwa - nie wysyła swojego samochodu do serwisu i napraw - nie korzysta z usług płatnego parkowania. Nie powoduje poważnych wypadków - Nie wymaga wielopasmowych autostrad - Nie staje się otyły - Tak, cholera !! Zdrowi ludzie nie są potrzebni do ekonomii. Nie kupują lekow, nie chodzą do szpitali i lekarzy. Nic nie dodają do PKB kraju.

W odroznieniu, każdy nowy sklep McDonald tworzy co najmniej 30 miejsc pracy - 10 kardiologów, 10 dentystów, 10 ekspertów od odchudzania oprócz osób pracujących w McDonald.

Wybierz mądrze: rowerzysta czy McDonald? Warto pomyśleć ”

PS. Piesi są jeszcze gorsi... Ci nawet nie kupują roweru.
:lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ