Truskawiec/Ukraina/

forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

Witam.Trochę się zmieniło na Ukrainie,dla nas nie za bardzo korzystnie,kurs hrywny 1 do 6 ,a niedawno był 1 do 7,więc wyjazdy do sanatorium juz nie bardzo mają sens,pozdrawiam
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Nie do końca masz kolego rację chociaż nie wiem gdzie byłeś tzn. w jakim mieście i osrodku. Kurs złotego 6,65 na dzień 12.07.2020 a plusy ukrainy to darmowy duży telewizor led, darmowy lub prawie darmowy parking, lepsze jedzenie niż w polsce i zabiegi o kilka razy taniej lepszej jakości. Mam na mysli sanatoria w Krynicy Iwoniczu i Szczawnicy a na ukrainie Truskawiec Schodnica i Zobryn. Pozdrawiam
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: p-siak »

Telewizor? Po co? Chyba, że zimą. A koszty podróży, a kupuj polskie? Pozdrawiam.
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Mnie telewizor również nie jest potrzebny bo korzystam z komputera lub telefonu jak większość zresztą ale weź pod uwagę ludzi którzy jadąc do sanatorium mają problemy z poruszaniem się i poza obiekt nigdzie nie wychodzą są również tacy dla których 60 zł to sporo pieniędzy a często są to ludzie którzy pracowali po kilkadziesiąt czy kilkanaście lat. Jeśli jedziesz swoim samochodem to dochodzi koszt 150-200zł (Krynica). Co do tego "co polskie" to powiem Ci tylko że na chwilę obecną to polskie sanatoria szczególnie te NFZ i ZUS to nie są w stanie dorównać ukraińskim pod żadnym wzgledem (zabiegi, wyżywienie,pokoje) a świadczy o tym choćby liczba Polaków odwiedzających Truskawiec. A tak na marginesie to mieszkam na wsi mam swoje warzywa owoce i doskonale wiem co jest polskie a co jest w sklepach. Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku, wszędzie na świecie są jeszcze uczciwi ludzie.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: p-siak »

Masz rację z TV i naszymi ,,zabiegami''.
Jeśli możesz,to podaj jeszcze cenę turnusu,może wybierzemy się,wszak do najbliższego przejścia kilkadziesiąt kilometrów.Pozdrawiam.
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Jeżdżę od 5 lat turystycznie na Ukrainę więc wiem co piszę. Byłem tam w wielu miejscach i też jest tam różnie tzn. mentalność mają podobną do Polaków (u nas jak jedziesz za swoje to masz tv 21" w cenie ale jak jedziesz z NFZ to już musisz płacić 60 zł za 14"). Ja ze swojej strony polecam Ci najpierw zapoznać się z moim postem wraz ze zdjęciami dot. sanatorium Czerwona Kalina oraz szczegółowymi opisami przez "jackyego" Miasta Truskawiec oraz wioski Schodnica, jest jeszcze blisko Stryja uzdrowisko Morszyn bardzo mała miejscowość (ja tam nie byłem). Na początek poczytaj sobie stronkę [link] tam jest dużo informacji odnośnie cen turnusów z dojazdem własnym (biur podróży nie polecam bo wiadomo Polak pośrednik średnio mi się kojarzy ale to moje zdanie). Unikaj raczej tanich ośrodków typu Kristal, Almaz w Truskawcu a jesli ludzie jadą z biurem podróży to gdzie ich zawiozą tam muszą być nawet jeśli to jest 1 km od centrum. Truskawiec to kurort i bazuje na turystach hoteli i sanatoriów jest tam dużo choć jak dla mnie największe atrakcje to dni Truskawca w połowie czerwca i Delfinarium Oscar. Jeśli chcesz się leczyć i kąpać się nad jeziorem to Czerwona kalina jesli chcesz się leczyć naturalnymi wodami (które tam są za darmo a u nas 2 zł szklanka) i podziwiać w ciszy piękny krajobraz Karpat to polecam Schodnicę np Santa Maria, Zielony Bór, Dianna natomiast jesli chcesz się bardziej zabawić niż leczyć to polecam Truskawiec. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku a ja tymczasem czekam na decyzję z ZUSu i może pojadę do Krynicy.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020 22:25 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: p-siak »

Dziękuję za wyczerpujące informacje,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Nie tylko... Truskawiec tudzież cała Ukraina

Post autor: jacky6 »


Byliśmy dwakroć:
- Morszyn - kuracyjnie
- Schodnia - turystycznie,
tudzież
- via Czernowce - tranzytem do BG.
Przenigdy nie doznałem przykrości.

:mrgreen: :ugeek:

Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Zapomniałem jeszcze dodać że kurs pln z ostatniej niedzieli to 7,15 hr więc dla nas bardzo korzystnie ale przy granicy tylko 7,00. Jedziesz swoim autem kupujesz gdzie chcesz, jedziesz z kimś autokarem musisz kupować gdzie oni chcą. Moja rada im dalej od granicy wymieniasz tym więcej za złotówkę dostaniesz.
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Stan nadzień 01.08.2020 od godz.12.00 na Ukrainie wprowadzono kwarantannę dla Polaków ale za to pln ciągle rośnie 7,25 troszkę dalej od granicy.
ODPOWIEDZ