Truskawiec/Ukraina/

forumowicz

Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

witam,wczoraj wróciłem z Truskawca,oto moje wspomnienia,opinie:
z Krakowa wyruszyłem pociągiem do Przemyśla/cena biletu 45zł/,z Przemyśla do granicy/Medyka/ bus/2zł/ po przejściu granicy pierwsze rozczarowanie,kilku chętnych panów aby nas podwieś do Truskawca za 100zł!!/a marszruta kosztuje do Lwowa 5zł,w końcu znalazł się chętny bus i zawiózł nas za 15zł do Lwowa potem za 7zł do Truskawca/musieliśmy jechać dookoła przez Lwów ponieważ most był zepsuty i nie wiadomo kiedy naprawią,podsumowując zajechaliśmy na miejsce po 11 godz jazdy,drogi beznadziejne same dziury,przejazd Kraków-Truskawiec -Kraków w sumie kosztował mnie 120zł/polskie biura podroży liczą sobie 300zł! w tym dłuższe czekanie na granicy/w recepcji wszystko poszło ok zapłaciłem za pokój 1 osobowy z wyżywieniem i niby zabiegami 86zł/dobę w tym szwedzki stół,polskie biura biorą 115zł za dobę za miejsce w pokoju dwu osobowym i do tego jedzenie dietetyczne/kiepskie/,szwedzki stół dużo kasz,gotowanych warzyw,,zero wędlin ,ryby czyli śledzie,ja nie narzekałem na jedzenie,co do zabiegów,to te darmowe to co drugi dzień 3 zabiegi byle jakie,kąpiel w wodzie z dodatkiem soli,prądy nie wiadomo na co,i masaż szyi/10 min/no i wizyty u lekarza,wszystko reszta płatne/nie rzadko do łapy w gabinecie/ robiłem szczegółowe badanie krwi,na wejściu medsestra powiedziała 500 hr czyli 75zł,zrobiłem jeszcze USG żołądka,wątroby/płatne w rejestracji 17zł/,jak do lekarza nie poszedłem kolejny raz bo po co,to widząc mnie udawał ze mnie nie widzi/zasada jest taka ze płacisz mu na końcu turnusu/kolega rok temu zapłacił 100$oprócz zabiegów popiłem wody leczniczej tzw Naftusii i Maryji,około 1litr dziennie/za darmo/.[...] jeśli chodzi o ceny to są podobne jak w Polsce,co ciekawe w supermarkecie drożej jak w małym sklepiku,leki w aptece 2x droższe jak w Polsce! jedynie maliny tanie 1zł pojemnik,ciuchy wciskają im ze niby oryginalne a to podróby chińskie za ceny kosmos koszulka 80 euro! spodnie 60 do 100 euro,tanich sklepów z odzieżą nie ma,na telebimie mówią cały czas ze wszystko jest ekskluzywne,a tak naprawdę jedna wielka ruina i bieda,jest tylko jedno sanatorium zbliżone standardem do polskiego/Szachtar/ ,zarobki np masażystka w sanatorium 100$ miesięcznie! z czego oni żyją nie wiem to tyle,byłem widziałem i nigdy już tam nie pojadę! bieda zniszczyła Ukrainę,zostawili ją samą sobie jeszcze wojna,tragedia szkoda ludzi! są plusy czysto,dużo koszy,nie widziałem nikogo pijanego!
Ostatnio zmieniony 18 sty 2020 22:26 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [...] usunięto treści naruszające dobre obyczaje
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: lubelanka64 »

Max w jakim byłeś sanatorium, opisz trochę warunki socjalno-bytowe i podejście personelu do polskiego kuracjusza. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

Przeczytane Max,
Twoja relacja jest w kontrze z opisem "twardo stąpającego po ziemi" :)
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

mieszkałem w pokoju 1 osobowym w Hotel Beskid tj,kompleks Dnipro-Beskid, Polacy mieszkaja w Dnipro i tam korzystają z leczenia i picia wody,warunki mieszkaniowe mogą być taki pokoik jak w Polsce kiepska kwatera za 40zł.salowe nie sprzątają/wchodzą tylko do pokoju popatrzeć/ twierdza że mało zarabiają to po co robić,był to jesden z lepszych hoteli-sanatorium w Truskawcu,jeśli już ktoś chce przeżyć chwile w Truskawcu to polecam Schaktor tam jedynka kosztuje 150zł,ja płaciłem w Beskidzie 86zł.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: lubelanka64 »

Za takie pieniądze w Polsce bez problemu można znaleźć ofertę sanatoryjna w dobrym standardzie. Dziękuję za odpowiedź.
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

w lokalach do tańczenia siedzi się dookoła sali,nie ma stolików,a bar jest poza salą,jest jedno co mi się spodobało ale chyba tylko to maja fajną żywą muzykę https://www.youtube.com/watch?v=cWm8LXYDnOA
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: malgorzatas »

Max :kwiat: na drugi raz pojedziemy w Karkonosze :D Pozdrawiam Ciebie serdecznie....buziaki....Gojda :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Sloneczko »

Albo do Iwonicza pojedziemy Max :kwiat:
:D
Pozdrawiam :kwiat: :serce:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4556
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: rybka »

Max pisze: 24 sie 2017 10:33 https://www.youtube.com/watch?v=cWm8LXYDnOA
Nogi rwą same do tańca :lol: ... no i nie ma to jak morze :lol: :serce:
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: lubelanka64 »

Max....brać i wybierać w propozycjach. Chyba jesteś świetnym 8-) tancerzem, zaproszenia od dziewczyn mówią same za siebie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ