Truskawiec/Ukraina/

Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Nie obawiaj się Schodnica to wioska a hoteli i kwater jest bardzo dużo choć ceny są podobne do Truskawca w hotelach na kwaterach jest taniej , poszczególne źródła są bardzo dobrze oznaczone a przy źródłach ludzie przebywający tam wszystko Ci powiedzą. Tam jeżdżą ludzie z całego świata bo wody mają super i w Borysławie jest źródło z Naftusią która rozcieńczona jest w Truskawcu.
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

Pytanie do Jacky i Janusza,jak wygląda teraz dojazd własnym samochodem do Truskawca? Którędy najszybciej i jak długo stoi się na granicy? Doszły mnie słuchy,że mnóstwo ludzi, ciężko znaleźć miejsca w obiektach,czy wiecie cos w tym temacie?
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

Nowość! na Ukrainie prowadzono opłaty klimatyczne w sanatoriach około 1,30zł doba,zażyczyłem sobie fotki z AŁMAZa doba jedynka 125zł, przysłali mi stara łazienka brudna,masakra!
forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

i jeszcze jedna nowość,nigdy nie brali zaliczki,teraz życzą sobie wysokość dniówki
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Truskawiec i okolice /Ukraina/

Post autor: jacky6 »

Max pisze: 03 cze 2019 13:48 Pytanie - jak wygląda teraz dojazd własnym samochodem do Truskawca?
Którędy najszybciej i jak długo stoi się na granicy?
Doszły mnie słuchy,że mnóstwo ludzi, ciężko znaleźć miejsca w obiektach,czy wiecie cos w tym temacie?

Jeden z naszych forumowiczów ( konsultując ze mną ) pojechał do Morszyna ( krótka kuracja ) a potem do Lwowa.
Mam na razie wstępną informację - przejeżdżał własnym autkiem przez Krościenko celowo dobierając niedzielę.
Prawie bez czekania.
Obserwowałem swego czasu owe przejście przez web camerę i tak było.
Niedziela mniejszy ruch mrówek.
Czekam jeszcze na relację jaką sytuację na pogranpunkcie odnotował w drodze powrotnej.
O ile wyjeżdżając z UE można liczyć na uprzywilejowaną kolejkę to w drodze powrotnej nie ma czegoś takiego.
Co do wyboru obiektu to zawsze mocno analizuję wszelkie informacje spływające z netu biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pojazdu na pewnym parkingu.
Trzeba wiedzieć, że na Ukrainie, Rosji itd nie działa klauzula kradzieżowa autka.
Najlepiej wybrać sobie kilka obiektów, przyjechać wcześniej i osobiście zweryfikować ofertę.
Zasadniczo nie przesyłam zaliczek.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

forumowicz

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: forumowicz »

Czyli w ciemno bez rezerwacji przez Krościenko,nie ważne jest tam ubezpieczenie auta,typu autocasco?
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

jak dla mnie to Medyka jest drożna najlepiej nad ranem 4-5. Co do pobytu to raczej nie Kristal ani Almaz tylko coś przyzwoitego np Leśna Pieśń, Royal, Karpaty lub Wiosna a dla zamożnych to Mirotel a w Schodnicy Trzy syny i córka. Pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Jeżdże tam kilka razy w roku i do Truskawca i do Schodnicy a zalety to parkingi strzerzone i bezpłatne woda za darmo i lekarze w przyzwoitych cenach nawet w Med Pałacu z Tyłu Mirotela. Rechabilitacja w tym masaże 20-30 zł nie tak jak u nas z NFZ lub Zus że trzeba dopłacać a kogo nie stać to nie ma po co jechać. Wyżywienie w wielu hotelach szwedzki bufet 3 x dziennie lub dietetyczne ale nie w takich głodowych porcjach jak u nas. Za niewielkie pieniądze można codziennie jeździć na wycieczki organizowane prze tamtejsze biura po całych Karpatach 200-300 hrywien. A u nas Krynica niby kurort a ludzie nie mają samochodu gdzie postawić za darmo tylko 150 za turnus, woda 2 zł za kubek jak powiedziałem w Schodnicy że u nas za wodę się płaci to ludzie którzy przyjeżdżają tam z całego świata nie mogli uwierzyć i śmiech ich ogarnął.
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Jeśli jedziesz do Truskawca to obowiązkowo idź do delfinarium
Załączniki
Delfinarium obowiązkowo
Delfinarium obowiązkowo
IMG_20190731_143157.jpg
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: lubelanka64 »

oj chętnie bym pojechała z kimś obeznanym w tamtejszych realiach.....tyle dobrego forumowicze piszą o kuracji u wschodniego sąsiada, żal by było nie skorzystać
ODPOWIEDZ