Truskawiec/Ukraina/

Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

W związku z covidem a może nie tylko w pijalni głównej w Truskawcu trzeba już płacić za wodę 24hr z litr nie jest to dużo bo 1zł=7,5hr ale jest to nowość bo jeszcze nigdy od powstania uzdrowiska woda nie była płatna i dla turystów ze wschodu jest niezrozumiała natomiast dla polaków to norma. Ludzi jest bardzo mało lecz do 8.01. hotele i restauracje działały normalnie.
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

W truskawcu w wakacje są tłumy i turystów i kuracjuszy pijalnia czynna tylko w określonych godzinach. I bardzo piekna pogoda na wycieczki w Karpaty
Załączniki
IMG_20210806_182121.jpg
Blik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 24 lip 2013 13:55
Staż sanatoryjny: 5

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Blik »

Janusz, napisz czy do Truskawca wyjeżdżasz prywatnie czy z biurem podróży ? Kiedy byłeś ostatnio ? Czy są jakieś wymagania podczas przekraczania granicy ? Chodzi mi o to czy potrzeba mieć jakieś zaświadczenia o szczepieniach itd w związku z pandemią ? W Truskawcu lokujesz się na kwaterze czy w sanatorium ? Jeżeli w sanatorium , to jak się zachowują kuracjusze .., maseczki, inne ograniczenia ..? No i rozrywka . "Szajba" z pewnością działa. A gdzie jeszcze balety ? Dużo ludzi na tańcach ? Trochę tych pytań mi się nasunęło. Ale z pewnością wiele osób jest zainteresowanych wyjazdem do Truskawca i przydadzą się rady. Ja miło wspominam pobyty w Truskawcu. Korzystałem z zawijań ozokirytem, piłem naftusie i inne wody, masaże ,tańce itd. Ech, ale dawno temu to było. Jak dasz radę to napisz. I jeszcze jedno pytanko, czy w aptekach można jak kiedyś kupić pijawki , sadło z borsuka i olej z pestek dyni ?Pozdrawiam :D
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Ostatnio byłem na początku sierpnia bo od 05.08 zmieniły się przepisy na granicy ukraińskiej (wprowadzili kwarantanne dla wjeżdżających), ja mam certyfikat ozdrowienia i przed 05.08 nie musiałem odbywać kwarantanny (po 05.08 nie wiem czy ozdrowienie zwalnia, napewno szczepionka tak) jeździmy tam oczywiście prywatnie bo mamy tylko 200km i zakwaterowanie bierzemy zawsze w sanatorium Весна które nie wygląda rewelacyjnie na zewnątrz ale mają pokoje tzw ulepszone które są jak dla mnie ok, 200 zł doba za 2 os z wyżywieniem w formie bufetu tzn jesz ile chcesz bezpłatny parking na terenie hotelu i najważniejsze że jest to w samym centrum i wszędzie blisko, biura podróży raczej kwaterują chyba w Dniepr, Beskid, Szachtar, które są oddalone od centrum. Zresztą na stronie truskawca są wszystkie sanatoria i hotele więc jeśli ktoś lubi drogie hotele to jest Karpaty, Royal, Genewa, Mirotel 5*. Szajba funkcjonuje ale tańce są również w ogródkach przy deptaku no i w klubach nocnych z których ja nie korzystam. Jest dużo koncertów w pałacu i na deptaku. Co do wypoczynku i leczenia to ja zdecydowanie wolę Schodnice o której jest w innym poście
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za obszerne informacje o Ukraińskich Kurortach :) uzupełniłeś już istniejące od Jacka :) Zapewne komuś się przydadzą i ktoś się skusi bo jak widać warto ,Pozdrawiam :) nie wiem czy nie doczytałem czy Ty nie pisałeś-jak wygląda honorowanie kart kredytowych, czy wymieniając pieniądze trzeba mieć gotówkę
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Ja na Ukraine jeżdżę bardzo często bo małżonka jest z Ukrainy i bardzo chętnie służę pomocą ba nawet jadąc tam wrzucam na blablacar i chętnie doradzam gdzie, co i jak. Co do kart płatniczych to ja nie używam tam, nie wymieniam też nigdy na granicy gdyż kurs PLN jest tam najniższy, troszkę lepszy jest we Lwowie a lepszy we Włodzimierzu, Kovlu, Łucku, Drohobyczu truskawcu, początkiem sierpnia kurs był 6,92.
Blik
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 24 lip 2013 13:55
Staż sanatoryjny: 5

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Blik »

Janusz dzięki za cenne informacje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Truskawiec/Ukraina/

Post autor: jacky6 »


Temat obserwuję.
Na okazję wyjazdową oczekuję.

:mrgreen: :ugeek:
Gość

Re: Truskawiec/Ukraina/

Post autor: Gość »

Witaj Jacky, Dla zaszczepionych nie ma kwarantanny po obu stronach granicy więc śmiało można jechać bo kurs PLN jest bardzo korzystny ok 6,92 w truskawcu ale przy granicy to 6,50. Droga od strony Medyki jest w miarę dobra do Sambora a dalej bardzo dobra. Do Schodnicy od Boryslawa jest nowa droga więc fajnie pokonuje się serpentyny górskie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Truskawiec/Ukraina

Post autor: jacky6 »

forumowicz pisze: 25 sie 2021 08:44 Witaj Jacky, Dla zaszczepionych nie ma kwarantanny po obu stronach granicy więc śmiało można jechać
Do Schodnicy od Boryslawa jest nowa droga więc fajnie pokonuje się serpentyny górskie. Pozdrawiam

Zachęcający wpis.
Jeszcze mój sezon wyjazdowy nie został zakończony/

:mrgreen: :geek:

ODPOWIEDZ