Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewana »

Muzyczko te fotki z wzburzonego morza robią wrażenie :o wysoka fala :shock: Zostały Ci Muzyczko ostatnie dni pobytu -odpoczywaj i jak to mówią łap wiatr w żagle .Serdeczności :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220121_150013.jpg
Ewana-Wielkie dzięki, masz rację, jestem na małym przyjęciu... jest FAJNIE... Co do turnusu to cieszę się, że wszyscy są zdrowi a przynajmniej wokoło mnie i żeby tylko do końca bezpiecznie i zdrowo było...to najważniejsze. Serdeczności ślę... miłego wieczoru 🌹🌹🌹
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: ewana »

Fajnie Muzyczko baw się ,korzystaj ,póki możesz :D Rybko uważaj co piszesz ,bo zaraz będą komentarze podirytowanych pań , że to nieprawda. :o Ewaszko tak dalece nie buszuję ,nie sposób ,nie mam takiego stażu na forum jak Ty ,ale mogłaś sobie darować .Jeśli chodzi o Zbyszka ,to wiem miałam zaszczyt poznać go osobiście .A czasami wyrażam swój podziw na gorąco i spontanicznie-mam takie prawo i nikogo przy tym nie obrażam ,a nic nie wytykam - więcej tolerancji .Miłego wieczoru
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220121_150022.jpg
Witam, nie wiem, jak dzisiaj zasnę, ( chyba ktoś musi mnie utulić- hihihihi... żartuję), naprawdę cały tydzień prawie słyszy się w pokoju huk i duży szum mocnych fal uderzających o brzeg. Budzę się praktycznie co dwie godziny przez ten hałas. A to dzięki temu, że Perła Bałtyku jest tak blisko morza... Położenie tego obiektu sanatoryjnego jest rzeczywiście dużą zaletą, wydaje mi się, że szczególnie to ważne w innych porach jest i bardziej korzystne i szybkie podejście czy wyjście nad morze, lub do pokoju, a latem zostawienie rzeczy i wyjście na obiad i powrót na plażę, czy do sklepu na Chopina - właściwie też wszędzie blisko, ewentualnie można mieć pokój -tak jak teraz byłam przed chwilą - u znajomych- oni mają pokój na południe od strony ulicy Chopina, wtedy tam nic nie słychać tj.szumu i huku morza.... Ciekawa jestem też, czy często tak w styczniu są tak wysokie fale- np.i sztormy, bo raczej wydaje mi się, że nie.. Oczywiście mogę mylić się, ale pragnę zaznaczyć, że o tej porze roku kiedyś wracali znajomi z turnusu styczniowego i było bardziej deszczowo też, ale bez śniegu, inni, że nie było deszczu, więc zależy też jaki to czas- bo bywało, że styczeń był wogóle cieplejszy, lub też bardziej deszczowy. Obecnie na tym turnusie też nie można narzekać, ponieważ nie było takiego momentu, że trzeba było siedzieć w domu, bo padało za dużo i nie można wyjść. Przelotnie może raz czy dwa razy troszkę było opadu śniegu, ale tutaj to w krótkim czasie było i zaraz się topiło, a deszcz może był krótko tylko raz , chwilę i to niewiele...
Gdybym miała jechać prywatnie to jednak nigdy nie pojadę w styczniu, jeździłam w lutym do Kołobrzegu priv, na ferie zimowe i na szczęście słońce zatacza wtedy większy łuk na niebie i jest troszku wyżej niż w styczniu i plaża jest już ze słoneczkiem, ogrzewając troszku spacerowiczow, jeżeli dzień jest słoneczny.... A to dla mnie podczas spacerów jest też bardzo ważne... Gdyż spaceruję się czasem przed obiadem godzinkę i po obiedzie z 3 godziny....
Każdy też ma prawo mieć swoje zdanie...i co lubi i kiedy wyjeżdżać. A chyba najlepszy okres, to już marzec- lecz nie zawsze, słoneczko marcowe grzeje więcej. Miłej nocki 🎵👍🎵...przy szumie fal i "grze" świszczącego wiatru...

Serdecznie pozdrawiam
Załączniki
IMG_20220121_141553.jpg
IMG_20220121_141246.jpg
IMG_20220121_145430.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Jeszcze przypomniał mi się zeszły rok- był wyjątkowy nad morzem, kiedy ono zimą zamarzło!!!...chyba koniec lutego, czy marzec.. nie pamiętam.... Pięknie było...

Podobne zdjęcia mam oprócz z Kołobrzegu też i z Świnoujścia....❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
Dobrej nocki....
FB_IMG_1613375041720.jpg
Załączniki
FB_IMG_1613375075365.jpg
FB_IMG_1613375088083.jpg
FB_IMG_1612983171740.jpg
FB_IMG_1612909039917.jpg
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4556
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: rybka »

ewana pisze: 21 sty 2022 20:59 Rybko uważaj co piszesz ,bo zaraz będą komentarze podirytowanych pań , że to nieprawda. :o
Ewanko… uważam jak piszę😉😂

Muzyczka kusi pięknym Kołobrzegiem, a ja mam obawy… 😲
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

IMG_20220121_145243.jpg
Witam, Rybka wiadomo, i Ewana - serdecznie pozdrawiam, cóż- zima to zima.... Nic dodać nic ująć....Każdy może stwierdzić w ten sposób, że cztery pory roku u nas w kraju, w górach lub nad morzem mają swój indywidualny, specyficzny klimat i urok. Są takie miejsca, co każdy bardziej lub mniej lubi i itd..i ok...są też ciekawe miesiące z różną temperaturą czy z mocnym wiatrem, ostrym słońcem, duchotą czy wilgocią i itp.. Każdy może mieć inne priorytety i zamiłowania co do pory roku i pobytu nad morzem, i oczywiście zrobi jak uważa..
Latem uwielbiam uspakajający mnie szum morza, śpiew mew, lekką falę, wschody i zachody słońcai itd.teraz jest całkiem inaczej-wręcz odwrotnie, bardzo wzburzone morze- ( to żywioł- wielu imponuje), mocno pienią się fale i wdrapują się w wydmy, szczególnie przy ostatnich paru dniach.. za to duuuuużo jest jodu. Jeden dzień- środa chyba był spokojnym dniem..
Późno już, jutro trzy zabiegi w tym dwa wodne- basen solankowy i jacuzzi) , potem spacer od 14 i wieczór umówiony...
Jestem z zawodu muzykiem i słyszę cały czas w nocy te mocne fale, nie da się ukryć, że mam słuch może wyostrzony... Nie wiem jak to nazwać, ale ten szum, czy "rozmowa " grających, mocno wzburzonych fal jest bardzo głośna i działa podświadomie na człowieka. To tyle. Dobrej nocki...
Załączniki
IMG_20220121_145322.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam zaczynamy 19- ty dzień w Perle Bałtyku. Jest już duża zmiana o poranku, bo gdy przedtem z początkiem stycznia wstawaliśmy rano to było ciemno do prawie 8:15. A teraz już po godzinie 7:15 zaczyna widnieć, aż raźniej wstawać.. Dzień zapowiada się ze słoneczkiem, bo już nieśmiało świeci, lecz są nieduże smugi chmur na niebie...Zobaczymy jak będzie później... O godzinie 9 lekarz, ostatnia wizyta i gonię na zabiegi... miłego dnia życzę...
16428389404399220128800058971485.jpg
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: Muzyczka »

Witam, widok z boku Perły Bałtyku o godzinie 10.55, czyli dalej jest słoneczko dzisiaj jednak troszkę zimniejszy dzień, tak mi się wydaje, ale następne będą miały nawet plus 5 stopni więc fajnie...
Już po dwóch zabiegach jeszcze jeden o 11:35 basen i obiad i spacer.... Dziś jakby luźniejszy dzień, mniej ludzi, może część prywatnych wyjechała.. muszę szybko napić się herbatki po góralsku, cały czas trzeba troszku wzmacniać się pomiędzy zabiegami,żeby nie zachorować i odpukać.... Cieszę się- wszystko jest okej, mimo że mam dużo zabiegów wodnych, aż trzy....miłego dnia...
IMG_20220122_105453.jpg
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd do sanatorium NFZ-Małopolska- Sanatorium Perła Bałtyku- ( 4.01.2022r.-25.01.2022r. )

Post autor: wiktor64 »

Muzyczka widze zes zadowolona ,już masz z górki i tryskasz humorkiem i
energią nabytą w Kołobrzegu ,oczywiscie spacerki wskazane jodu troche
powdychać bo tego nigdy nie za dużo,i pytanko balety sa gdzies czy zakaz jest
wszedzie ,wiadomo covid ,życze dalszego pobytu w Kołobrzegu i kuruj sie :serce: :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ