Agat Cieplice 5.06

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Agat Cieplice 5.06

Post autor: tygrys »

Agat Cieplice od 5.06 ktoś jedzie ?, ewntualnie proszę o opinie, rady itp. :kwiat:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: lawenda »

Mój pobyt to marzec 2019. Jedynkę rezerwowałam poprzez maila. Koszt rezerwacji (wtedy) to 30 zł. Pokoje ok. baza również. Jest moja opinia na forum, poszukaj. No, ale minęły 3 lata mogło się sporo zmienić.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: tygrys »

:kwiat: Dziękuję za odpowiedź , proszę jeszcze o podpowiedzi, wszystkie się przydadzą odnośnie miejsc do z wiedzania. Powiedzmy polecenie czegoś na złą pogodę itp., bo wiadomo "w czasie deszczu dzieci się nudzą " ;)
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: tygrys »

lawenda pisze: 25 maja 2022 12:40 Mój pobyt to marzec 2019. Jedynkę rezerwowałam poprzez maila. Koszt rezerwacji (wtedy) to 30 zł. Pokoje ok. baza również. Jest moja opinia na forum, poszukaj. No, ale minęły 3 lata mogło się sporo zmienić.
Oczywiście, że czytałem już dużo wcześniej . W sumie Twoja opinia pomogła mi przy wyborze zwrotu. Jednak euforia trochę mi opadła po kontakicie z W/w sanatorium. Na moją prośbę o 1 dostałem przysłowiowego kopa w kr... e ;) . "Jedynki nie ma możliwości zarezerwowania. Propozycja :- "Możliwe zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym studio ( studio 6 os. -
pok. 1 os. + pok. 1 os. + pok. 2 os. + pok. 2 os)." I żeby było śmieszniej za tą Hale wieloosobową z jednym kibelkiem liczą sobie jak za prawdziwe studio :shock: : :shock: Pomimo to kupiłem bilet na pociąg, jadę ;) Podziękowałem grzecznie za możliwość płatnej rezerwacji tego cudu na kiju i uznałem, że dalsze rozmowy mailowe są bez sensu. Brak całkowity zrozumienia. Myślę, że czytają tylko pierwszą część maila dotyczącą rezerwacji, bez zapoznania się z uzasadnieniem i motywem takiej prośby. Zajadę, zobaczę i zależy jak po podróży będę zmęczony i z jakim humorem ;) i albo odpuszczę, albo :) , nie odpuszczę.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: lawenda »

Tygrysie wielka szkoda, że nie udało się zarezerwować samodzielnej jedynki. To studio to faktycznie jakaś porażka, sześć osób do jednej łazienki i toalety. :shock: A czy napisali chociaż dlaczego nie można zrobić rezerwacji samodzielnej jedynki.... może po prostu już wszystkie są zarezerwowane. A może warto zapytać o dwójkę.... zawsze to lepsze niż to nieszczęsne studio.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: tygrys »

lawenda pisze: 26 maja 2022 22:03 Tygrysie wielka szkoda, że nie udało się zarezerwować samodzielnej jedynki. To studio to faktycznie jakaś porażka, sześć osób do jednej łazienki i toalety. :shock: A czy napisali chociaż dlaczego nie można zrobić rezerwacji samodzielnej jedynki.... może po prostu już wszystkie są zarezerwowane. A może warto zapytać o dwójkę.... zawsze to lepsze niż to nieszczęsne studio.
U mnie to chwilowe wzburzenie, szybko mija ;) . Biorę na klatę. Spróbujęcoś na miejscu "wywojować", jak się uda to dobrze, a jak nie to drugie dobrze . Najważniejsze to optymizm i dobry humor. Jest lato nie będę w pieczarze siedział ;). Szkoda zmarnować sobie turmus przez rzeczy na które do końca nie ma się wpływu. Dotychczas na 11 wyjazdów z tym tylko raz w Koronie w Muszynie musiałem się męczyć z " dzidem" z piekła rodem ;), zawsze udawało się załatwić 1.Może i na mnie przyszła pora żebym pomęczył się w jakimś "chlewiku" ;) Będzie dobrze :)
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: ZAGUBIONY »

tygrys pisze: 25 maja 2022 13:58 :kwiat: Dziękuję za odpowiedź , proszę jeszcze o podpowiedzi, wszystkie się przydadzą odnośnie miejsc do z wiedzania. Powiedzmy polecenie czegoś na złą pogodę itp., bo wiadomo "w czasie deszczu dzieci się nudzą " ;)
Witam ja polecam park Norweski , no chyba że nie lubisz dużej ilości wiewiórek :D , których mniej w wykostkowanym i wykoszonym nowym no dobra już nie tak nowym parku ;) . Norweski ma swój klimat choć ciut dalej , ale ja osobiście spędzałem w nim i wiewiórami mnogo czasu , zasypując je orzeszkami :D . Polecam wycieczkę na zamek Chojnik , widok z niego na okolicę zapiera dech . Tylko uważaj by Cię tam nie przywiązali do pala i nie wychłostali :lol: . Jeśli lubisz Pragę to polecam bo w miarę blisko , do do Drezna też polecam , Skalne miasto też super , zamek Czocha gdzie nagrywano ( Gdzie jest generał ) .
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: tygrys »

No i już te "wiewióry" poprawiły mi humor ;) , a o zamku Czocha wczoraj rozmawoałem z Synem. Także podpowiedź i sugestia jak najbardziej w punkt. Dzięki Zagubiony. Pozdrawiam
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: ZAGUBIONY »

:lol: :lol: :lol: No to Tygrys superr ja byłem tam w 2011 i przez park Norweski chodziliśmy paczką na pstrąga . Tylko musisz się dowiedzieć czy istnieją jeszcze te stawy rybne , No ale jak nie to zawsze można się wybrać na dłuższy spacer z kuracjuszką ;) Było tam też w parku Norweskim muzeum ale to też musisz sprawdzić czy jeszcze istnieje .
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Agat Cieplice 5.06

Post autor: ZAGUBIONY »

Niestety ale muzeum już nie ma :( :(
Cieplice Park Norweski
Park Norweski jest jedną z atrakcji Cieplic. Park znajduje się w centrum uzdrowiska leżącego w granicach Jeleniej Góry. Park Norweski właściwie sąsiaduje z Parkiem Zdrojowym w Cieplicach. Rozdziela je tylko Wrzosówka, a łączy most spinający oba brzegi. Park założony na początku XX wieku przez właściciela fabryki maszyn papierniczych Eugena Füllnera, oddzielał zakład produkcyjny od osiedla domów pracowników. Obecna nazwa pochodzi od pawilonu wybudowanego na wzór restauracji w Oslo. Ozdobą parku jest staw z kamiennym mostkiem, nad którym usytuowany jest Pawilon Norweski, w którym do niedawna mieściło się Muzeum Przyrodnicze.

Ostatnio Park Norweski został poddany rewitalizacji. Wymieniono nawierzchnię parkowych alejek, brzegi stawu zostały wzmocnione, a na jego środku zainstalowano fontannę, podświetlaną wieczorami na wiele kolorów. Na brzegu stawu wybudowano białą altankę.

Cieszy też fakt, że w ciemnym dotychczas parku postawiono dziesiątki stylowych latarni oświetlających alejki spacerowe.
ODPOWIEDZ