Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Każdy ma swój sposób, ja zaczynam od głowy podobno najważniejsza ;) :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Potwierdzam, że zaczynamy od głowy bo głowa jest najważniejsza gdy wybieramy się do sanatorium :lol:
Powinniśmy uruchomić działanie głowy i mózgu gdy przygotowujemy się do wyjazdu na turnus :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

Wydawało nam się, że pakowanie mamy opanowane już do perfekcji. Robimy to bez problemu, z pamięci.
Wcześniej była to kartka, na której spisywaliśmy rzeczy do zabrania i w momencie pakowania, stopniowe
wykreślanie kolejnych sztuk. Jest tego zawsze sporo, ponieważ wychodzimy z założenia, że "lepiej zgrzeszyć
nadmiarem niż brakiem"
, a że podróżujemy zawsze własnym, dość dużym samochodem, to nie ogranicza nas
ilość zabranych bagaży. Jedna walizka czy torba więcej, to bez różnicy. Zawsze było wszystko w porządku, aż
nagle ostatni wyjazd weekendowy, dojeżdżamy na miejsce, zaczynamy się rozpakowywać i tu "tragedia". Nie
zabraliśmy klapek z których korzystamy podczas kąpieli (pod prysznicem, na basenie) czy też jako zwykłe kapcie.
Trzeba było zrobić "szybki kurs" żeby znaleźć sklep i zdążyć przed jego zamknięciem. Na szczęście udało się nam
sprawę załatwić i tym to sposobem, przez przypadek, "dorobiliśmy się" kolejnych dwóch par klapek na basen.
O dziwo nawet nie "made in China". Jednak wpadanie w rutynę nie popłaca i potwierdza, to co napisał violet58
na poprzedniej stronie:
(...) czego byście ze sobą nie zabrali i tak na miejscu okaże się, że czegoś brakuje.

w przedstawionej powyżej sytuacji, to trudno się z tym nie zgodzić i chyba trzeba wrócić do kartki. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: klaraklara »

Najważniejsze: zabrać ze sobą ..dobry humor...!!! bo jak zapomnicie to inni mają przechlapane i to bardzo poważnie.
jabenia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 09 mar 2019 22:21

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: jabenia »

Oooo tak ! ...i pozytywne nastawienie :D
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: DORO »

Oprócz wszystkiego najważniejszego, zabieram jeszcze tzw. smycze, dopinam do nich klucz (łatwiej jest znaleźć w torebce ;) )a i bardzo pomocne w przypadku kiedy zamiast klucza jest karta dostępowa ... :)
Awatar użytkownika
13iwona66
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 kwie 2019 10:44
Oddział NFZ: Śląski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: 13iwona66 »

Witam, wyjeżdżam po raz pierwszy do sanatorium i zaczytałam się w Wasze jakże cenne uwagi, co zabrać, wziąść......ale ja obawiam się jednego....współlokatorek. Oczywiście nie wiadomo na kogo trafimy, ale może macie jakieś doświadczenia jak sobie radziliście z osobami, którym np wszystko potrafi przeszkadzać. :serce:
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: lubelanka64 »

13iwona....nie nastawiaj się negatywnie, życzę Ci fajnej współlokatorki, wszak w większości takie jesteśmy, ale jak trafi się maruda to ostentacyjnie ignoruj.
Janek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 09 mar 2019 20:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Janek »

Za trzy tygodnie wyjeżdżam do sanatorium i mam pytanie czy opisy z rezonansu i wypisy z operacji wystarczą kopie czy mają być orginały.
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

szczerze? To Ci powiem że mi nikt nawet w dokumenty nie wejrzał a jak powiedziałem pani doktor czy chce coś przejzeć lub skserować to usłyszałem - a po co,przecież wszystko o panu mam w komputerze...
ale do pewności jak pojade we wrześniu to do torby znów je wrzucę.
tak samo rtg, niby na piśmie piszą żeby zabrać aktualne, specjalnie tydzień przed leciałem na obrazówkę zeby mi zrobili i dali płytkę a nawet jej z opakowania nie wyciągałem.
ODPOWIEDZ