Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Zawsze biorę duże lusterko, takie dwustronne , stojące, i powiększające ..
Czasem czajnik jak autem jadę, żelazka nigdy .
Mysza105
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 28 cze 2019 17:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Mysza105 »

Mam malutkie składane żelazko wiec wezme:)czajnik tez,a jak myślicie jednen kurtko-plaszcz wystarczy?jade pociągiem wiec wszystko pakuje w walizke...
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Mysza, jak cieplejszy .. wystarczy...szalik, szal, apaszka czy czapka... rękawiczki....
Serdecznie pozdrawiam...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: zbigniew165 »

Jak jadę samochodem zabieram czajnik, żelazko i grzejnik słoneczko, bo mało ciągnie energii tylko 500 W i łatwo je schować do szafy jak jest już zimne oczywiście. Zapomniałem jeszcze o wieszakach, bo zwykle ich nie ma, albo jest ich za mało.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Ja dogaduję się z paniami sprzątającymi odnośnie wieszaków, lub w sklepie pytam, czy mają niepotrzebne.... czasem są..hi... Rzeczywiście do auta wszystko da się wrzucić i zabrać...i na wieszakach też rzeczy..i czajnik, i żelazko.i więcej ręczników. Ja jadąc nie autem, nawet zabieram ręcznik do naczyń ( bo jest cienki), i ulubioną poszewkę na podusie...hihi...
Żelazka miewają do wypożyczenia w sanatoriach, ale o różnym stanie, ale nawet czasem i dwa są żelazka, a najważniejsze brać rzeczy wyprasowane i mało gniecące się..jak się da....
Ja zabieram ulubioną herbatę Earl Grey...
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

Z tymi urządzeniami elektrycznymi to moze być tak , jak przestrzegano w jednym z sanatoriów ... prywatne czajniki w pokojach i urządzenia grzewcze mogą przeciażyć przewody elektryczne :roll:

Ja zabieram Muzyczko kawę .... najmniejsze opakowanie , zaraz po przyjeździe sobie parzę , nie szukam od razu sklepów , a dopiero w następnych dniach kupuję na miejscu :)
Mysza105
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 28 cze 2019 17:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Mysza105 »

Ja biore tylko paczke kawy i trochę cukru:)mleko kupie na miejscu i cukier tez dokupię;)
Już za tydzień jade .Jestem ciekawa jak będzie;)
Mysza105
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 28 cze 2019 17:15
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Mysza105 »

Dzieki Muzyczka,mam cieply komin i czapke,wezme jeszcze rękawiczki ,rzadko nisze ale pewnie się przydadzą:)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Gieniu, kawy nie piję , tylko wącham namiętnie bo lubię zapach...hi . Niestety nie mogę...Szczególnie kawy mam swoje ulubione , co w domu zaparzam gościom, o zapachu rumu, koniaku , brandy, czy też waniliowo-czekoladowo aromatyzowane....hi ...
Więc nie zabieram. Choć czasem może wezmę troszku odsypię ze swojej dobrej mieszanej, co by była na dobry początek dla gości...
Za dużo nie wezmę, bo przecież będę miała sznur gości i kolejkę co rano...hi... żartuję...
Mysza, super komin . Oby nie za gruby lub też ja lubię szale , bo wtedy można też nosić na posiłki jak jest trochę zimniej na przejściu... A i można je potem zwinąć i mieć pod szyję też..
Aha czasami też odsypiam sobie swój proszek do prania lub biorę żele Persil....by było na małą, pachnącą przepierkę..
Serdecznie pozdrawiam :) i dobry humor proszę wsiąść i "cuś" ładnego...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

Mysza ... Ty jedziesz do Daniela :?: dobrze pamiętam :?: to czapa i komin obowiazkowe :D

Muzyczko ... zapach kawy potrafi mnie wyrwać ze snu :D na moim ostatnim pobycie w Horyńcu , moja kumpela , 4 pokoje dalej o 6 rano parzyła kawe :D ... a u mnie pachniała :D
ODPOWIEDZ