Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Koralik_bis »

Dani weź korek do umywalki przyda się do przeprania czegoś - płyn czy proszek kupisz sklep zaopatrzony we wszystko dosłownie; może przyda ci się pudełko gdyby z posiłku zostało to na drugie śniadanie np możesz do pokoju zabrać
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: dani888 »

Koraliku_bis , dowiedziałam się , że nie ma żadnych misek więc korek do umywalki będzie na pewno potrzebny . A pojemniczki jakieś wezmę ze sobą bo nigdy nic nie wiadomo . Masz rację , aby nie ciągać ciężkiego bagażu to lepiej kupić na miejscu proszek do prania itp... Tym bardziej , że ciężko byłoby mi dźwigać takie kilogramy . Rozumiem , że ze stołówki można wziąć do pokoju jakąś kanapkę czy coś innego tylko chodzi o to żeby nie wynosić ich talerzy itp ? Wiem , że w pokoju będzie czajnik , w łazience suszarka do włosów a czy są jakieś szklanki czy kubki ? Lodówki nie ma , to wiem bo pytałam dzwoniąc do ośrodka . Dzięki bardzo za info i pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Dagna »

Jeśli będziesz wynosić coś ze stołówki to dyskretnie bo potrafią zawrócić, coś o sanepidzie tłumaczyli.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Hipokryt »

... na takie sytuacje warto być przygotowanym i już przed wyjazdem postarać się o stosowne zaświadczenie lekarskie.
Wtedy nie będzie problemu przy wyjściu z jadalni z posiłkiem :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: dani888 »

Dagno rozumiem i dzięki ;) , muszę zrobić listę rzeczy , które muszę zabrać ze sobą .
Hipokrycie stosowne zaświadczenie jest w moim posiadaniu , nie martw się :lol: :lol: .
Całych posiłków nie zamierzam zabierać tylko np. jabłuszko .
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ricolo666 »

W WIencu nic nie wyniesies jedynie wspomniane jablko ,przy wejsciu stoi pan ,lub pani co wpuszczaja po idetyfikacji kuracjusza
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: dani888 »

Ricolo dzięki za info , może trzeba uśmiechnąć się do Pana czy Pani i odpuści :lol: :lol: .
Hm...zapomniałam , że w maseczce nie zauważy nawet tego uśmiechu . Pozdrawiam .
on_
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sie 2020 12:47
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: on_ »

też mi się zdarzało że nie pozwalali wynosić nic, szkoda, czasem przydaje się jakiś owoc na później ;)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Przypomnę, że...
Hipokryt pisze: 04 sie 2020 07:23 ... na takie sytuacje warto być przygotowanym i już przed wyjazdem postarać się o stosowne zaświadczenie lekarskie.
(...)
... a ponadto dobrze jest mieć ze sobą orzeczenie o niepełnosprawności. Przedstawiamy to osobie decyzyjnej w danym ośrodku. Wyjaśniamy też na ile jesteśmy samodzielni podczas turnusu.
Wtedy posiłki niekoniecznie będziemy musieli spożywać w jadalni a np. w pokoju, na świetlicy/korytarzu, na balkonie/tarasie a nawet na zewnątrz budynku :D
Pamiętajmy o tym przed wyjazdem na turnus :)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Zauważyłem, że niektóre "poważne" tematy stają się z biegiem czasu jakby mniej poważne.
Ale może się nie znam 🤔
ODPOWIEDZ