Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: darek »

Termometr

Jaki ?
90% termometrów elektronicznych wg co niektórych Lekarzy Zle wskazuje pomiar
Gdy wezmę Mój Stary rtęciowy podpadnę pod dyrektywę ,że .....

A może wzorem innych obiektów zamontować -urządzenia do pomiaru temperatury w miejscach ogólnodostępnych -Hall Główny , wejście na stołówkę ,wejście na bazę zabiegową
Wtedy gdy Ktoś ma podwyższoną temperaturę Jest wyraźny sygnał

Takie urządzenia są w obiektach gdzie dba się o Pacjenta

Ciśnieniomierz

Czy pomiar z ciśnieniomierza z przysłowiowej Biedry jest właściwy ?
Nie wiem
Osobiście preferuję może jestem Starej daty Ciśnieniomierze Stare Rtęciowe lub z tych Nowoczesnych te gdzie pomiar dokonuje się na przedramieniu.
Leczę się czy bywam u kilku Kardiologów i słyszę ich sugestie -Jakie powinny być owe ciśnieniomierze

kolejna Sprawa czy Ktokolwiek z Was je Kalibrował Sprawdzał ?

Nikt

Dlatego Osobiście uważam że sugestie ,aby mieć swej jest bez zasadne

Cieszę się że nie kazano mi wziąść swojego EKG -od kilku lat jestem posiadaczem takiego małego walizkowego urządzenia i swego czasu prywatnie wykonałem badanie podczas pobytu na wczasach co było pomocne nieznanemu doktorowi zanim przyjechało pogotowie .

Osobiście uważam ,że to Personel Medyczny powinien zwłaszcza w Sanatoriach mieć Kontakt z Każdym Pacjentem przyjmującym leki i to personel medyczny powinien je wydawać lub robić iniekcje
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Ja1711 »

Dobrze piszesz Dariusz - popieram, ale niestety, ośrodki sanatoryjnie a tym bardziej szpitale uzdrowiskowe powinny mieć dla pacjentów - a nie maja pomontowanych , a jak nie będziesz miał, to pójdziesz do sklepu czy apteki i kupisz, bo chyba nie mają prawa odesłać pacjenta do domu, tego nie wiem, może inni kuracjusze, coś napisza - jakie mieli z tego powodu kłopoty.
Awatar użytkownika
12ania12
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 08 paź 2019 14:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: 12ania12 »

Witam
W szpitalu uzdrowiskowym, w Połczynie Zdroju, w Podhalu temperatura jest mierzona przed pierwszym zabiegiem, ciśnienie zaś można sprawdzić u pielęgniarki w gabinecie.
Także nie wszystkie sanatoria są frontem do kuracjusza.
Awatar użytkownika
Ja1711
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 17 lis 2021 20:21
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Ja1711 »

Dzięki za informację Ania, każdy ośrodek ma inaczej, zależy od organizacji i Uzdrowiska, jedni potrafią mieć inni niestety nie.
Awatar użytkownika
12ania12
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 08 paź 2019 14:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: 12ania12 »

To prawda, masz rację.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

W ośrodku Mewa w Kołobrzegu , termometry są wmontowane w ścianie , przy wejściu głównym .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Co zabrać do sanatorium

Post autor: Hipokryt »

... w kilku innych obiektach również nie brakuje ogólnodostępnych termometrów :lol:
Po co więc zabierać własne :?:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

.. sam sobie wprawdzie już odpowiedziałeś ;) w kilku innych , ale nie we wszystkich ... no fakt , można przed wyjazdem zadzwonić i zapytać , czy jest w ośrodku na wyposażeniu ten " cud techniki " ;)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: andrzej1955 »

Witam, raz jeszcze dokładnie przeczytałem na skierowaniu co kuracjusz powinien zabrać na turnus- wyniki badań i leki na cały pobyt - nic na temat termometru czy ciśnieniomierza tym bardziej że był to pobyt o profilu Reumatologia a nie Kardiologia, pewnikiem będzie jednak telefon z zapytaniem co mamy zabrać- o ile nie będzie informacji z sanatorium do kuracjusza, ciekawe jest to jak tłumaczony jest wcześniejszy wyjazd kuracjusza w przypadku stwierdzenia u niego Covida po testach, bo wysłanie go do szpitala to jest zrozumiałe, ale indywidualny wyjazd :?: co w takim przypadku wpisywane jest w wypisie i czy turnus ma powtórzyć i na ile dni - najprościej wszystko zamieść pod dywan i nie wzbudzać paniki a interes się kręci ze wszystkimi jego otoczkami - podejrzewam że przepisy nic o tym nie stanowią i jest pełna partyzantka, Pozdrawiam, Dużo Zdrowia Życzę i DBAJCIE O SIEBIE I NAJBLIŻSZYCH :)
sopranowski
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 03 lis 2021 14:34

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: sopranowski »

czytam o tych termometrach, ciśnieniomierzach i innych rzeczach i po prostu chce mi się śmiać ; nikt nigdy na skierowaniu nie napisze że obowiązkiem jest zabrać. po prostu to wszystko jest na wyposażeniu każdego ośrodka i ogólnie dostępne. Problem jedynie w tym, że trzeba gdzieś iść zmierzyć itp. Jak ktoś zabrał z domu to używa kiedy chce. Jest to oczywiście na rękę personelowi, że ludzie po coś takiego do nich nie idą. Dlatego jak się dzwoni to personel odpowiada, że należy wziąć i tyle. Ale nie ma takiego obowiązku. To samo dotyczy swojego kubka na kawę itp. A tu wszyscy rozstrząsają nieistniejący. problem. Masz - zabierz, a jak nie chce się komuś zabierać to nie. Problem z głowy i nikt z tego powodu nie będzie miał przykrości.
ODPOWIEDZ