Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: andrzej1955 »

Ten nieistniejący problem jak piszesz jest wtedy jak idziesz do pielęgniarki i prosisz o zmierzenie ciśnienia- dlaczego ten pomiar i z jakiego powodu ,a to że żle się czujesz i szukasz przyczyny to nikogo nie interesuje , w czasie pobytu odpowiedzialny za kuracjusza jest personel medyczny- zobaczymy czy jak będziesz miał taką sytuację na turnusie to też nie będziesz miał problemu i obyś ich nie miał ,Pozdrawiam :)
sopranowski
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 03 lis 2021 14:34

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: sopranowski »

dla jasności wszystkim życzę duuużo zdrowia. ja nie piszę żeby nie brać. Piszę, że nie jest to żaden obowiązek i nikt nikomu w skierowaniu nie napisze o tym. Ja też biorę ze sobą żeby nie latać po pielęgniarkach celem sprawdzenia. A swoją drogą jak pójdziesz do pielęgniarki to i tak zmierzy ci temperaturę albo ciśnienie. Powtarzam kwestia zabrania lub nie to dobrowolność i dla własnej wygody, a tu kilka stron dywagacji czy ktoś ma wpisane w skierowanie i czy w takim albo innym sanatorium są termometry, ciśnieniomierze itd. Zapewne w żadnym sanatorium nie ma w każdym pokoju po jednym, ale na pewno w każdym sanatorium są dostępne. I powtarzam zabranie to kwestia wygody dla siebie i tylko to a nie dostępności. I tyle w temacie
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Kleinehexe »

Ojej, a to już podywagować nie można?🤔 ;) Wydaje mnie się, że Forumowicze w ten sposób dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, a na ich podstawie inni sami podejmą decyzję co zabrać, a czego nie. Natomiast dywagacje na temat dywagacji za wiele nie wnoszą, dlatego spadam. :lol:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Co jeszcze zabrać do sanatorium ?

Post autor: Hipokryt »

Ciekawe, czy kuracjusze o największych potrzebach pakują te wszystkie niezbędne rzeczy do mini busa :?: :shock:
Mnie to się kiedyś zdarzyło, ale najczęściej wszystko da się spakować do zwykłego kombiaka ;)
_tedi+70
Posty: 4
Na forum od: 03 mar 2022 07:24
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: _tedi+70 »

Bardzo pieknie wygląda kobieta w szlafroku 😉a jeszcze jeśli jest młoda i zadbana 😉
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Kogo zabrać do sanatorium ?

Post autor: Hipokryt »

... jeśli chcesz taką kobietę zabrać do sanatorium, to...
właśnie takie Panie znajdziesz na naszym Forum :)
Lepiej nie mogłeś trafić :)
Grazyna_
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 01 sie 2015 16:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co jeszcze zabrać do sanatorium ?

Post autor: Grazyna_ »

Hipokryt pisze: 20 lis 2021 22:46 Ciekawe, czy kuracjusze o największych potrzebach pakują te wszystkie niezbędne rzeczy do mini busa :?: :shock:
Mnie to się kiedyś zdarzyło, ale najczęściej wszystko da się spakować do zwykłego kombiaka ;)
Jako że się poruszam komunikacją publiczną, zwykle większość bagażu wysyłam kurierem i jadę tylko z podręcznymi rzeczami w plecaku. Wymaga to pewnej logistyki, ale da się zrobić :)

A co do tematu, co zabrać do sanatorium, to pewnie zależy to od celu, jaki kuracjuszowi/kuracjuszce przyświeca, oczywiście poza zabiegami i ratowaniem zdrowia :) Ja na przykład nie zabieram żadnych kiecek, szpilek, biżuterii itd, a zawsze mam ze sobą ubrania sportowe, buty trekkingowe, kijki (mam uniwersalne do trekkingu i nordic walking), mapę okolicy oraz aparat fotograficzny i czytnik e-booków. Lubię spacerować i robić zdjęcia, na tańce nie chodzę :) Wieczorami lubię w spokoju poczytać :)
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: rybka »

Grażyna, bardzo fajne i aktywne spędzanie wolnego czasu :) tańczyć również lubię ale teraz to nie ten czas.. niestety :|
Natomiast drażni mnie jak ktoś całymi dniami siedzi w telefonie ;)
Gość

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Gość »

Ostatnio z mamą w szpitalu rehabilitacyjnym w Lądku była Pani , która miała swoją poduszkę i swój kapsułkowy express do kawki tudzież wszelkiego rodzaju specyfiki od chlorelli po suszone zioła na biegunkę zbierane za domem. Ową kawkę zaczynała robić o ....5 rano. Doświadczenie bezcenne.
I 4 różne stroje kąpielowe i czepki. :lol: Jeden w różyczki (czepek) po prostu nie do opisania.
Ja na kolejny wyjazd o ile do niego dojdzie zabiorę dobry nastrój a walizkę (pozbawioną szpilek i sukienek na wielkie wyjścia) wyślę sobie kurierem....ostatnim razem wchodząc pod górkę prawie zaliczyłam zgon.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ewasz »

A ja przeciwnie, zabiorę szpileczki i kiecki i dobry humor bo nie wiem ile mi jeszcze czasu zostało.
Mam już go mniej niż więcej, ot co :lol: :lol:
ODPOWIEDZ