Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Atina »

Obecnie jestem w sanatorium i tylko wywiad lekarza interesuje...jest to mój 8 pobyt i tak było zawsze :roll:
Nie mam tylko jednej jednostki chorobowe...jestem ,,skomplikowanym,, pacjentem,dlatego biorę że sobą papiery.
Oczywiście lepiej mieć że sobą swoją dokumentację medyczną to jasne :roll:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: malgorzatas »

Na świeżo mogę podpowiedzieć że. ..w moim przypadku...Pani dr poprosiła o ksero RM...ksero przebytych chorób, wypisów ze szpitali...musi też być wykaz przyjmowanych leków. ..leki trzeba mieć swoje na 21 dni...można też zabrać leki przeciwbólowe, coś na przeziębienie. ..w małych miasteczkach nie ma wszystkich lekow.....
Pozdrawiam z kuracji....
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

Małgosiu , a nie dołączałaś tych dokumentów do wniosku :?: mnie zawsze lekarz pytał czy mam coś nowego , tzn , jakieś wyniki , których nie dołączałam do wniosku . Te , które dołączałam miał w kompie :) Dobór zabiegów opierał na tym co czytał w kompie i wywiadzie ze mną .
Jeden tylko raz rehabilitant prosił o TK ..... dlatego trzeba zabierać wszelkie wyniki .
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58744
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: malgorzatas »

Geniu skarbie masz rację. ..papiery z przed roku...miałam podłączone do wniosku i opisane przez Panią dr...ale TK i RM miałam jeszcze cieplutki i zabrałam ksero....jak się tutaj rozmawia to jedni lekarze chcą papiery inni nie...każda osoba jest inna...I są różne przypadki...dlatego warto zabrać wszystko co się ma...może sie przydać albo nie...to nic nie waży :)
Awatar użytkownika
strzelczanka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 91
Na forum od: 08 maja 2015 11:43
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: strzelczanka »

Do sanatorium- w zależności czy Wasza kuracja jest blisko jakiejś granicy . Na wschodniej ścianie warto zabrać paszport- a nuż jakaś fajna wycieczka się trafi. i drobne zagraniczne pieniądze, jeżeli zalegają w domu. Kantory odsprzedają raczej wyższe banknoty, a ty pojedziesz na wycieczkę na Słowację i co - za całe 100 EU piwa wypijesz ? :lol: a potem do toalety drobnych braknie
I niekoniecznie zabrać z sobą, ale kupić na miejscu żarówkę. Strasznie mnie irytuje nikła ilość światła jaką dają sanatoryjne żarówki :evil: Pozdrawiam
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Najcenniejsze rady co zabrać:
- głowe
- mózg
- humor
- pozytywne nastawienie
:roll:

A tak poważnie, jako, że to mój pierwszy wyjazd przegladam watek i lista niezbędnych sie wydłuża. Dzieki Nutce dokładam RM kolana, wprawdzie nijak
ma sie do dróg oddechowych, ale kto wie, może akurat zamiana jakiegoś zabiegu czy jakaś dopłata na dodatkowe.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Czy z tej "najcenniejszej rady" wynika, że mózg niekoniecznie musi być w głowie? ;)
Czyżby w innej części ciała? :lol:
A jeśli tak - to gdzie? :roll:
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Nie wiem co, gdzie i jak, ale może chodzi o to, żeby mózg zabrać, ale głowe to już niekoniecznie :lol:
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

barsta pisze: 19 maja 2019 13:50
A tak poważnie, jako, że to mój pierwszy wyjazd przegladam watek i lista niezbędnych sie wydłuża.
barsta, miałem w zeszłym roku to samo :) nabrałem rzeczy które wydawały mi sie po róznych lekturach niezbędne i mało brakowało a musiałbym jechać autem kombi... W tym roku już jestem mądrzejszy :) i jak aura pozwoli to zabieram tyle zeby sie spakować na turystyczny motocykl :)
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Barsta, nie oszukujmy się panowie niekoniecznie bawią się w pranie , weź kilka koszulek na zmianę (na zabiegi i na normalne chodzenie ) , bieliznę i coś co niezbędne - skarpety i gatki jak Ci zabraknie dokupisz . Spodnie , koszulę czy kurtkę obowiązkowo do walizki . Natomiast jeśli jedziesz samochodem , o panie mozna wszystko wziąć .
Następnym razem jak mówi Hanys będziesz wiedział prawie wszystko :)
ODPOWIEDZ