Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: darek »

1. Ręczniki 2 sztuki;
W chwili obecnej w 99% ośrodków jest możliwość odpłatnej wymianie ręczników ...po co nosić?? ew można dobrać za symboliczne 4-5 zł!!
2. Kosmetyki higieny intymnej według własnych potrzeb: żel pod prysznic, mydło, szczoteczka i pasta do zębów, perfumy itp;
-ok
3. Odzież wierzchnia według uznania i pory roku;
-ok
4. Pidżama;
ok
5. Bielizna ilość według uznania :)
ok
6. Kubek, talerzyk, sztućce;
to jest na wyposażeniu pokoi w 99% ośrodków
7. Kawa, herbata, cukier;
-to jest w sklepie obok ośrodka -kolejne kilogramy
8. Proszek do prania, płyn do płukania;
-sklepik obok a zamiast proszku polecam płyn do prania z płynem do płukania w każdym Rosmanie czyli sklep obok ośrodka -kolejny kg
9. Obuwie: sportowe, wyjściowe-disco :), basenowe i kapcie;
ok z tym ze skoro masz już klapki po co lacie ?400 gram
10. Odzież sportowa do ćwiczeń najlepiej z 2 pary;
ok
11. Szlafrok;
kto w XXI wieku używa ..szlafroka i może jeszcze tego grubego z..kolejne 2 kg nadbagażu
12. Laptop, telefon lub inne udogodnienia elektroniczne z łądowarkami aby nie było niespodzianek;
ok
13. Książki 2 sztuki lub więcej wg upodobań;
-są Naprawdę bardzo dobrze biblioteki z których i tak NIKT nie korzysta
14. Leki przyjmowane na bieżąco - ilość tak aby starczyła na cały pobyt;
Bezwzględnie ,ale bez przesady Zawsze lekarz sanatoryjny może wypisać
15. Historia zdrowia i cała dokumentacja medyczna;
TEGO NAPRAWDĘ NIKT nie czyta
Wypis z ostatniego pobytu szpitalnego po co Historie całego Życia
16. Pojemnik na żywność, której nie zje się w stołówce aby mieć na później;
Byłem ponad 25 razy w sanatoriach i NIGDY nie zabierałem ze stołówki może jestem inny
17.
Proponuję wziąść
Karte do bankomatu sztuk DWIE , DOBRY HUMOR Sztuk 21 i WYLUZOWAĆ SIĘ
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

należy zabrać do sanatorium...

Post autor: jacky6 »

przewodnik turystyczny o najbliższej okolicy względnie wydruki info turystyczne z netu ...

fotografię żony, dzieci i ew. wnucząt...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Suzen »

Wziąć ze sobą tylko te ubrania...które będziemy nosić.Tą kwestię należy przemyśleć. ;) :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: medi »

Dokładnie Suzen ,przed włożeniem do walizki koniecznie przymierzyć bo ...niespodzianki się zdarzają ;) :twisted: Na przykład coś gdzieś się nie dopina :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24964
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Sloneczko »

Ja na pewno nie zapomnę i zabiorę składaną parasolkę, plecak, dobre i wygodne buty do chodzenia , aparat fotograficzny i kijki :D
aneta76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 15 sie 2014 17:36
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: aneta76 »

No zaczynam pakowanie..nie mieszczę się do jednej walizy.Ręcznik biorę tylko 1 taki na basen.Chemiczne pierdoły kupię na miejscu ( jest tam biedronka :P )
Czy na pewno potrzebny jest szlafrok ???
Biorę parasolkę, laptopa, ładowarki, skierowanie :D Z butów to adidasy, klapki i skarpeto-papcie do chodzenie po pokoju. Do ćwiczeń getry , jedne spodnie dresowe ,ze dwie bluzeczki do ćwiczeń , strój kąpielowy i czepek.
Mój lekarz twierdzi że historię choroby oni mają , że nie muszę brać , ufff bo to prawie księga .
Kurde bez jeszcze jednej torby nie dam rady.Masakra...
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Wg mnie 2 t-shirty do ćwiczeń to zdecydowanie za mało na 3 tyg.
Szlafrok jest zbędny, laptop też ( większośc tel ma dostęp do netu, wiec to wystarcza. szkoda czasu na siedzenie przed kompem)
Koniecznie ładne sukienki na tańce 8-)I odpowiednie obuwie do nich :) Bo w czym pójdziesz, Anetko? W adidasach czy w klapkach basenowych? ;)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Suzen »

aneta76 pisze: Czy na pewno potrzebny jest szlafrok ???.
Niektórzy biorą szlafroki.Ja będąc zimą miałam zajęcia na basenie.Przydałby się cieplutki szlafrok,bo mieliśmy do przejścia bardzo chłodny korytarz.
Niektórzy oprócz szlafroka ,chodzili w turbanach na głowie.Wzbudzali tym zainteresowanie. ;) 8-)-
aneta76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 15 sie 2014 17:36
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: aneta76 »

AgaC pisze:Wg mnie 2 t-shirty do ćwiczeń to zdecydowanie za mało na 3 tyg.
Szlafrok jest zbędny, laptop też ( większośc tel ma dostęp do netu, wiec to wystarcza. szkoda czasu na siedzenie przed kompem)
Koniecznie ładne sukienki na tańce 8-)I odpowiednie obuwie do nich :) Bo w czym pójdziesz, Anetko? W adidasach czy w klapkach basenowych? ;)
U mnie w szafie nie ma czegoś takiego jak sukienka :D ale są tuniki....ale z tymi butami to mi dałaś do myślenia :P
Ok dołożyłam jeszcze 2 t-shirty, muszę mieć laptopa ponieważ mam córkę chorą a mój telefon no cóż....
I nadal nie wiem co z tym szlafrokiem właśnie, zdania są podzielona nawet wśród moich znajomych :(
W każdym razie do jednej walizki się nie da.
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

eee, szlafrok zajmie Ci pół walizki. Z tego co widzę w nicku chyba jestes w moim wieku, ja nie widziałam 30+ biegających w szlafrokach, powaga ;)
ODPOWIEDZ