Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
forumowicz

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: forumowicz »

Bart, pierwszy raz zawsze jest stresujący a i człowiek jedzie "w nieznane" więc usiłuje się przygotować na każdą okazję. Jadąc rok temu pierwszy raz nabrałem gratów tyle że głowa mała, autko wypakowane jakbym na emigrację ruszał. A 3/4 z tego co zabrałem nie użyłem ani razu a części to nawet z auta nie wniosłem do pokoju. W tym roku już mam jakąś tam wiedzę i mam zamiar (o ile pogoda pozwoli) na cały 24 dyniowy turnus spakować się i jechać motocyklem. :) A co! :) :)
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ricolo666 »

Bedac w Iwoniczu spotkalem kolege co przyjechal motorem ,z ok. Cieszyna,byla pogoda wiec sobie robil wycieczki ,za parking nie placil ,motor stal pod zadaszeniem
Awatar użytkownika
marjolus
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 486
Na forum od: 05 maja 2017 14:36
Staż sanatoryjny: 6

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: marjolus »

Sam ręcznik i szlafrok zawarła miejsce. Trzeba pytać czy są ręczniki by nie brać. Ale ja tym razem napewno wezmę spinacze do bielizny bo za każdym razem kupuje
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ula509 »

:mrgreen: Racja z tymi spinaczami, w związku z tym też wezmę, tyle, że ja klamerki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

Ula , na wszelki wypadek dobrze zabrać też kawałek żyłki lub choćby zwykłego sznurka , chyba , ze wiesz , ze jest suszarka na balkonie :roll: ... ja zabieram także kilka wieszaków :)
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ula509 »

Geniu. Tak naprawdę też zabieram zawsze kilka i zostawiam. Chodziło mi raczej o żart z nazwą, bo pół Polski mówi spinacze, pół klamerki i post mi o tym przypomniał. :mrgreen:
Sznurka nigdy nie brałam, ale chyba skorzystam z rady, wieszaki takie zwykłe z plastiku (za moich czasów z plastyku ;) ) zabieram i też zostawiam. Zabieram też higieniczne podkłady na toaletę, które się sporadycznie, ale czasem przydają w podróży lub potem może na sanatoryjnych wycieczkach?
Przezorny zawsze ubezpieczony. ;) :lol:
Temat może tabu, ale bardzo praktyczny biorąc pod uwagę różne okoliczności. Nie w każdej aptece są, trzeba poszukać.
Awatar użytkownika
Optymista
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 12 paź 2017 10:27
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Optymista »

Dobry humor i pozytywne nastawienie - wiem powtarzam się ;) .
A co do przedmiotów które ze sobą zabieramy to mam przeróżne pomysły . Jako że zawsze jadę autem ograniczeń raczej nie mam . Przed wyjazdem zbadam okolice - co , gdzie , jak , kiedy i............. np biorę ze sobą łyżwy ( w jednym sanatorium miałem lodowisko pod nosem , a w innym w Polsce wschodniej solidnie zamarznięte jezioro . Jako że zawsze jadę zimą ( styczeń/luty) zabieram ze sobą siekerę :lol: , ale to wynika już z mojego "odchyłu" - po prostu od lat sam sobie robię "krio" i czasem trzeba wyrąbać przerębel . A pokręceni znajdą się wszędzie , jak byłem w 2018 roku to w sanatorim było nas czterech zimnolubnych ( swój swego znajdzie zawsze :D )
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Atina »

Super optymisto podejście do tematu :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Mogę tylko potwierdzić te jakże cenne informacje od Aliny :)
Co do tematu to... czy na turnusy zabieracie ze sobą sprzęt muzyczno-rozrywkowy oraz turystyczno-sportowy ? (cokolwiek miałoby to oznaczać) jako i ja tak czynię :lol:
Oczywiście taka opcja tylko dla zmotoryzowanych i aktywnych kuracjuszy :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: GIENIA »

Optymista pisze: 17 lip 2019 07:52 zawsze zabieram ze sobą siekerę :lol:
I bardzo dobrze , nikt Ci nie podskoczy :lol: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ