okres oczekiwania

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

okres oczekiwania

Post autor: tenia53 »

Witam, w listopadzie 2008 złożyłam wniosek o sanatorium do wrocławskiego NFZ, czy ktoś jest zorientowany jak długo będę jeszcze czekała, słyszałam że był okres krótszego oczekiwania w naszym regionie.
Ostatni raz byłam w sanatorium kilkanaście lat temu, aż się boję teraz jechać - słyszałam różne niezbyt pochlebne opinie na temat podejścia lekarzy do pacjentów a co najważniejsze na temat relacji między kuracjuszami. Ja mam w pamięci świetną atmosferę, czy jest szansa że taką w obecnych czasach zastanę? Bardzo proszę aktualnych kuracjuszy o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Dziękuję i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: okres oczekiwania

Post autor: syrenka »

Witam! Czas oczekiwania to średnio od 12 do 15 miesięcy.Ja dostałam sanatorium po 9 miesiącach.Nie będzie żle nie możesz tylko nastawiać się na nie bo to nic nie da.O zwroty też się nie pytaj bo kiepsko trafisz najlepiej poczekać na swoją kolej.Pozdrawiam
niobos
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 sty 2010 19:37

Re: okres oczekiwania

Post autor: niobos »

Chciałabym sie zapytać może ktoś z państwa wie dokąd kierują do sanatorium z Łodzi.
JFK
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 18 sty 2010 16:26

Re: okres oczekiwania

Post autor: JFK »

Z Łodzi, kierują na Wyspy Owcze :D :D :D
JFK
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 18 sty 2010 16:26

Re: okres oczekiwania

Post autor: JFK »

tenia53, jadąc do sanatorium, masz do wyboru dwie opcje, leczenie i zabawa, albo same leczenie, co do lekarzy, to nie wiem skąd takie złe informacje, wszystko jest w porządku, przepisują zabiegi i je bierzemy.Tam się jedzie kurować, a nie leczyć farmakologicznie etc. Co do kuracjuszy, to zazwyczaj jest genialna atmosfera, a na dancingi idzie się z kim chce. Pozdrawiam:)
Bajka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 18 sty 2010 10:27

Re: okres oczekiwania

Post autor: Bajka »

Słyszy się różne opinie na temat sanatoriów, na temat kuracjuszy, zabiegów i warunków . Jadąc do sanatorium musimy nastawić się przede wszystkim na wykorzystanie w pełni zaleconych zabiegów i jeżeli kogoś stać i chce – na wykupienie dodatkowych i pomocnych przy naszych dolegliwościach . Spacery , wycieczki zawsze są wskazane , a nawet i od czasu do czasu i dancingi – wszystko jest przecież dla ludzi , ale dla ludzi z głową – oby nie przesadzić i nie zaszkodzić sobie .

Na jedzenie i warunki lokalowe też nie można narzekać- jedziemy przecież się leczyć, więc nie wymagajmy cudów. Jeśli zaś chodzi o współlokatorów – tu bywa różnie , chociaż szczerze mówiąc mnie zawsze udawało się – miałam to szczęście , że moje współlokatorki były fantastycznymi osobami i nigdy nie było miedzy nami zgrzytów i przez te wszystkie lata utrzymujemy ze sobą kontakty , a nawet kilka razy ( bez umawiania się ) trafiłyśmy na te same turnusy .

Najistotniejsza sprawą jest pozytywne nastawienie do samego wyjazdu i pobytu . wszystkim obecnym i przyszłym kuracjuszom życzę wielu pięknych i mile spędzonych dni , wielu zabiegów nieodzownych w odzyskaniu zdrowia. :)
niobos
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 sty 2010 19:37

Re: okres oczekiwania

Post autor: niobos »

JFK nie badz zabawny odpowiadaj na pytanie, a jak nie to pisz nic.
Bajka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 18 sty 2010 10:27

Re: okres oczekiwania

Post autor: Bajka »

Niobos myślę, że nie ma reguły . Po prostu kierują tam z kim mają w danym okresie podpisane umowy . Moja znajoma mieszkająca przez długi czas w Łodzi , a następnie w Pabianicach wysyłana była i do Szczawnicy i do Buska Zdroju . Była też w Horyńcu Zdroju - sanatorium to szczerze polecam , nie tylko na wspaniały tam klimat - to przecież Roztocze już, ale i na wspaniałe tam warunki , świetne zabiegi i borowinę - bo trzeba wiedzieć, że od ponad stu lat Horyniec Zdrój dysponuje zasobnymi źródłami niezwykle cennych wód mineralnych i złożem borowiny.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to z tego co pamiętam moja koleżanka wysyłając wniosek sanatoryjny pisała prośbę do Komisji o przydzielenie jej takiej czy innej miejscowości . Ja też tak zawsze robię i Komisja ( w miarę ich możliwości ) pozytywnie ustosunkowuje się do mojej prośby . Może warto i Tobie spróbować?

Pozdrawiam cieplutko
niobos
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 sty 2010 19:37

Re: okres oczekiwania

Post autor: niobos »

Bajka dziękuję za odpowiedz i proszę jak by ktoś z Łodzi wysyłany z NFZ to proszę pisać gdzie otrzymaliście.
niobos
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 sty 2010 19:37

Re: okres oczekiwania

Post autor: niobos »

Czy nikt z Łodzi nie otrzymał z NFZ sanatorium .
ODPOWIEDZ