Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
balbinka7
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 04 gru 2018 23:42
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: balbinka7 »

witam :kwiat: mam skierowanie od 28 pazdziernika z tego co czytalam to warunki ok, a reszta zalezy od kuracjusxy ...
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: PabloPawo »

Danmar95 pisze: 10 lip 2019 16:43 Witam, jadę tam we wrześniu. Jak wrażenia ?
Moje wrażenia z Rabki z pobytu w sanatorium Olszówka jak najbardziej pozytywne. Pawilon A to nowy budynek i nowe wyposażenie nie zniszczone jeszcze przez ząb czasu. Pokoje schludne i czyste. Kuchnia urozmaicona; jeśli ktoś jest przyzwyczajony do wyrazistych przypraw to może zacząć tęsknić za swoim jadełkiem, ale mi osobiście pasowało serwowane wyżywienie. Na zeszłorocznym turnusie trafiłem na ekipę fajnych ludzi więc było super. Dodatkowo zeszłoroczny wrzesień był zdecydowanie letni a nie jesienny więc nałaziłem się na spacerki bliższe i dalsze. Gdyby były potrzebne jakieś informacje to w razie co służę pomocą. ;)
Danmar95
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 09 maja 2019 15:25
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: Danmar95 »

Możesz coś napisać o rehabilitacji albo o basenie ? Pozdrawiam
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: PabloPawo »

Basen niestety płyciutki. Ja mam 190 wzrostu, więc gdybym zachował ostrożność to na paluszkach mógłbym przejść z jednego brzegu na drugi nie zamaczając kąpielówek. Na plus to woda solankowa w basenie. Co do rehabilitacji to ja miałem najwięcej elektrostymulacji nerwów, wirówek, pola magnetycznego i gimnastyki. Uważam, że zabiegi zdecydowanie pomogły.
Danmar95
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 09 maja 2019 15:25
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: Danmar95 »

Poco taki basen ? Masaże jakieś tam oferują?Najbardziej chce mi się śmiać jak ludzie w pierwszej kolejności narzekają na brak potańcówek itd... ;)
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: PabloPawo »

Rabka to uzdrowisko dla dzieci. ;) Olszówka to też szpital dziecięcy. Dobudowany ostatnio pawilon A obsługuje turnusy ZUS z dorosłymi ale ćwiczyć trzeba w basenie dziecięcym. :lol:
PabloPawo
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 07 wrz 2018 18:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: PabloPawo »

Danmar95 pisze: 23 lip 2019 15:44 Poco taki basen ? Masaże jakieś tam oferują?Najbardziej chce mi się śmiać jak ludzie w pierwszej kolejności narzekają na brak potańcówek itd... ;)

Masaże oczywiście oferują ;)
Danmar95
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 09 maja 2019 15:25
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: Danmar95 »

Jedzie ktoś do olszówki 09.09 .2019 ?
Danmar95
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 09 maja 2019 15:25
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: Danmar95 »

IwaWnu pisze: 20 kwie 2018 20:37 Witam,
Byłam, wróciłam w sobotę 14.04.
Byłam z ZUS-u. To mój pierwszy raz. Z tego co się nasłuchałam od znajomych, którzy bywali w różnych miejscach, to myślę, że to miejsce trochę odbiega od stereotypów sanatoryjnych. Przede wszystkim dlatego, że turnus liczy 50-60 osób. Dla mnie to nie problem. Wręcz zaleta. Warunki mieszkaniowe rewelacyjne, czyściutko, cieplutko, schludnie. Bywam w różnych miejscach i śmiało mogę powiedzieć, że standard jest niezły. Pokoje 2 osobowe. Duża łazienka. Za parking na terenie ośrodka trzeba zapłacić, ale myślę, że 50 zł za prawie miesiąc parkowania to nie przesada. Również jesli chcemy oglądac telewizję w pokoju to też trzeba wykupić dostęp. 60 zł za miesiąc. Można złożyć się ze współtowarzyszem. Ja tak zrobiłam, choć TV wcale do szczęścia nie było mi potrzebne.
Sama lokalizacja jest super, bo blisko: Żabka ;-) , Plac Zdrojowy, Park Zdrojowy. W Parku Tężnie ogólnodostępne. Niedaleko postój busów, i do Dworca PKP też. Więc polecam wyjazdy do Zakopanego za ok. 5 zł bilet.
W sanatorium organizowane są wycieczki. Można skorzystać ze zorganizowanej formy.
Kadra w sanatorium przesympatyczna, rehabilitanci super. Jedzenie bardzo smaczne, i jak za 8 zł stawki dziennej to nie ma co narzekać. Ja nie musiałam dojadać, ani faceci, więc chyba niezłe było i wystarczająco. Regularne posiłki robią swoje.
Oczywiście pewnych zasad trzeba przestrzegać, ale to przecież szpital. Jest czas na zabiegi i na relaks. Najważniejsi są ludzie :D Nasz turnus był wyjątkowy :D Wspaniali ludzie, w różnym wieku, ale tak samo zakręceni :lol: Wspaniale spędzony czas.
Oczywiście malkontenci zawsze się znajdą, ale tak to już jest :roll:
Szczerze wszystkim polecam.
Witam,możesz napisać czy zabiegi są na miejscu czy trzeba gdzieś biegać i czy zabiegi są ok ?
ligia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 13 cze 2014 22:21
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Rabka Zdrój Olszówka Pawilon A. Zus 04.06.18

Post autor: ligia »

Witam.Otrzymalam przydział do "Olszowki" z NFZ,może ktoś wie,gdzie są kwaterowani kuracjusze z NFZ?
ODPOWIEDZ