Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: ANDY12345 »

Witam, jak masz kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych to jest bezpłatny, pozdrawiam an :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: henrys66 »

Witam.Macie może aktualne info na temat niepłatnego parkingu w Wysowej ?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: ANDY12345 »

Koło aquaparku między kościołem a parkiem .
forumowicz

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: forumowicz »

Tyle że nie polecam tego bezpłatnego parkingu przed wejściem do parku zdrojowego jeśli myśli sie o pozostawieniu na nim auta na cały turnus.
Przyznaje bez bicia że też mi to chodziło po głowie zostawić tam auto na czas pobytu (zawsze to prawie stówka w kieszeni) ale usłyszałem od miejscowych że sie zdarza i to nawet dość często że stojące tam dłuższy czas autko otrzymuje taką "fajną" klamerkę na koło... i o ile założenie "ozdoby" jest darmowe to jej zdemontowanie już mocno szarpie po kieszeni.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: jettp »

Tam przy wjeździe stał ZNAK D-40 I wjazd do strefy zamieszkania. Jak jeszcze stoi to nie radzę parkować ;)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: henrys66 »

Mówimy o parkingu po prawej stronie idąc od kościoła a przed parkiem wodnym (obok budki z lokalnymi specjałami). Pytam dlatego że w zeszłym roku tam właśnie parkowałem przez cały turnus i nic się nie działo. Ktoś pisał o zakładaniu blokady na koło i chciałbym wiedzieś czy właśnie chodzi o ten parking czy z drugiej strony parku przy rozlewni wód.Pozdrawiam.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: jettp »

Chodzi mi o ten przy tych budkach z grzybkami przy wjeździe do parku od strony kościoła . Na mapie Google widać że ten znak D 40 tam stoi. Wg. mnie dobrze by było aby ten parking był oznakowany, bo wtedy parkowanie na nim nie grozi mandatem. Ale nawet gdyby był nieoznakowany to można zaryzykować i parkować pod warunkiem że w tej strefie zamieszkania nie ma gdzieś dalej innego oznakowanego parkingu. Niestety zapłaciłem kiedyś za to wykroczenie. Z tym znakiem to policja swoje a kierowcy swoje tj. idą do sądów i często wygrywają. :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: darek »

kuracjuszka2018 pisze: 23 maja 2018 20:34 Witam,

Czy w Wysowa Zdrój na Parkiem jest płatny parking dla kuracjuszy sanatorium?
Proszę tych którzy tam byli o informcję o kosztach?
24 dni turnus może wygenerowac b dużą opłatę ?
pozdrawiam:)
Niestety miejscowości uzdrowiskowe parkingi mają we swym władaniu ,aby zarobić jak najwięcej.
Piszecie Państwo ,że za pobyt sanatoryjny w Wysowej pobierają nawet 140 złotych
Ktos powie dużo za pobyt poniżej miesiąca

-Jest alternatywa przyjeżdżasz komunikacją i nie zanieczyszczasz środowiska -chyba ,że posiadasz Hybryde wtedy możesz wnosić o obniżenie ceny .
W zeszłym roku byłem w Polanicy -otóż Oficjalny cennik na terenie Obiektów Wielkiej Pieniawy -powala za turnus 280 złotych.
Można oczywiście szukać nieraz cos się znajdzie za 150 -ale generalnie wszędzie chyba jest BRAK miejsc parkingowych

Wiem że 140 zeta może zabużyć w budżecie ale wolę dać mieć bezpieczny niż dochodzić sie ze służbami gminnymi bo to mimo teoretycznej oszczędności i tak kosztuje więcej.

Niestety może too SMUTNE za luksus nalezy PŁACIĆ
forumowicz

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: forumowicz »

Dokładnie o ten parking chodzi z tą blokada na koło. Ten przy pływalni od strony kosciola zdrojowego i IZC lub inaczej,gdzie stoi budka z domowymi wyrobami Babci Ani . Też mi się wydawało że 140 zł za niecały miesiąc to dużo ale jak usłyszałem że mój wspołspacz dwa lata temu czyli 2017 za parking na 21 dni nad morzem zapłacił 380 zł to już mi się ta kwota w Wysowej spodobała .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Parking Wysowa Zdrój "Nad Parkiem" (31 maja 2018)

Post autor: darek »

Pozwolę sobie na wklejenie oficjalnego cennika.
20. Koszty parkingu wynoszą:
a. przy Szpitalu Uzdrowiskowym Wielka Pieniawa (Polanica-Zdrój) – 14,00 zł za dobę,
b. przy Szpitalu Uzdrowiskowym Jan Kazimierz Pawilon A (Duszniki–Zdrój) – 11,00 zł za dobę,
Czyli daje kwotę na poziomie 294 złote za 21 dni -ale NIKT nie zagwarantuje że będą miejsca
ODPOWIEDZ